دوج کوین با نماد DOGE یک ارز دیجیتال تقریبا شبیه به بیت کوین است که با آن میتوان به خرید، فروش و معامله پرداخت. در این مطلب قصد داریم به بررسی آینده دوج کوین این ارز دیجیتال محبوب بپردازیم.

آینده دوج کوین

دوج کوین در دسامبر 2013 به عنوان یک ارز دیجیتال “طنز” ایجاد و بر اساس سگی با نژاد شیبا اینو به نام “Doge” نام‌گذاری شد. با توجه به محبوبیت سگ دوج در آن زمان، دوج کوین به سرعت به پروژه‌ای با یک جامعه پرطرفدار تبدیل شد و خرید و فروش و معامله با آن رونق گرفت. به دلیل کارمزد پایین و سرعت بالای شبکه دوج کوین، از ارز دیجیتال این شبکه بنام Doge برای جابجایی اعتبار بین کاربران و صرافی ارزهای دیجیتال استفاده می‌شد.

بیشتر بدانید: پیش‌ بینی آینده ارز شیبا اینو | قیمت ارز shiba یک دلار خواهد شد؟!

بعد از سال‌ها، دوج کوین هنوز هم یک آلت کوین محبوب و حتی مورد علاقه افراد مطرحی مانند ایلان ماسک قرار گرفته است، بطوری که جامعه طرفدار دوج، ایلان ماسک را “پدر دوج کوین” لقب داده‌اند. ماسک حتی در برنامه محبوب «ساتر دی نایت لایو» در مورد دوج کوین به صورت عمومی صحبت کرده و اخبارها حاکی از این است که اکنون از نزدیک با توسعه دهندگان ارز دیجیتال دوج همکاری می‌کند.

از آنجا که دوج کوین برای مدت طولانی در این بازار وجود داشته است، دارای جایگاه خاصی در فضای ارزهای دیجیتال است و آینده دوج کوین مورد توجه بسیاری از افراد است.

بیشتر بدانید: ارز ICP : نحوه خرید + معرفی بهترین کیف پول + تحلیل آینده

این راهنما به شما کمک خواهد کرد تا به سوالاتی از قبیل، آیا دوج کوین در آینده بالا میرود؟ دوج کوین سرمایه گذاری خوبی برای آینده است؟ تحلیل آینده دوج کوین مثبت است؟ قیمت دوج کوین در آینده صعود می‌کند؟ آیا دوج کوین قابل استخراج است؟ آیا دوج کوین شت کوین است؟ و اینکه آیا دوج کوین در آینده رشد مناسبی می‌کند؟ بر اساس پیش بینی‌های واقعی دوج کوین که توسط کارشناسان ارائه شده است، پاسخ دهد.

بیشتر بدانید: ترون چیست و آینده آن چگونه خواهد بود؟

آیا دوج کوین قابل استخراج است ؟

دوج کوین توسط بیل مارکوس و پیشکسوت صنعت ارز دیجیتال (جکسون پالمر) ساخته شد. سورس کد دوج کوین بر اساس یک ارز دیجیتال دیگر به نام لاکی کوین است. هرچند، شانس و آینده دوج کوین در موفقیت و رشد قیمت، بسیار بیشتر از لاکی کوین بوده است. احتمالا خود بیلی مارکوس هم به آینده دوج کوین در این حد و اندازه خوشبین نبوده است. او در یکی از مصاحبه‌های خود ایجاد دوج کوین را صرفا یک شوخی خوانده بود. اما اکنون آینده دوج کوین نسبت به آن زمان بسیار روشن‌تر شده است.

بیشتر بدانید: ارز feg – فگ چیست؟ نحوه خرید ارز feg + تحلیل آینده ارز feg

لاکی کوین خود مبتنی بر لایت کوین است که بخشی از آن بر اساس کد بیت کوین است. مانند لایت کوین، دوج کوین از اسکریپت الگوریتم‌های اثبات کار برای مکانیسم اجماع پروتکل بلاکچین استفاده می‌کند. بنابراین:

 اگر دستگاه ماینری برای استخراج لایت کوین انتخاب کنید با این دستگاه می‌توانید دوج کوین نیز استخراج کنید.

برخلاف بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، سقف محدود و مشخصی برای عرضه دوج کوین وجود ندارد. عرضه دوج کوین نامحدود است و در حال حاضر بیش از 126 میلیارد توکن DOGE در گردش است. با قیمت فعلی امروز (0.25 دلار)، سقف بازار دوج کوین 32 میلیارد دلار است.

بیشتر بدانید: پیش بینی آینده بیت تورنت + تحلیل قیمت btt

جامعه شبکه دوج بسیار فعال است و در گذشته بیش از 55،000 دلار برای حمایت مالی از راننده Nascar به نام “جاش وایز” برای تبلیغ دوج کوین بر روی ماشین در طول مسابقه جمع آوری کرده‌اند و همانطور که گفته شد این نشان‌دهنده این است که در پشت ارز دیجیتال دوج کوین یک جامعه فعال و وفادار وجود دارد.

آینده دوج کوین به دلیل مشارکت و حضور افراد مشهوری مانند ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم، ایلان ماسک موسس تسلا و … در بنیاد دوج کوین بیش از هر زمان دیگری روش بنظر می‌رسد.

بیشتر بدانید: پیش بینی آینده ارز وینک + تحلیل قیمت WINK

دوج کوین

تاریخچه دوج کوین

تاریخچه قیمت دوج به یک دهه قبل باز می‌گردد و آن را به یکی از قدیمی‌ترین آلت کوین‌ های موجود تبدیل کرده است. با این حال، بعد از وقوع اوج حباب ارزهای دیجیتال، قیمت این آلتکوین به بالاترین سطح قیمت خود در اوایل سال 2018 یعنی 0.018773 دلار رسید، این دارایی در روند نزولی طولانی مدت قرار گرفت به گونه‌ای که چشم انداز آینده برای دوج کوین بسیار نزولی بود.

اوضاع در سال 2019 تغییر کرد و دوج و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، دوباره به رشد خود ادامه دادند.

در سال 2020، حرکت قیمت بصورت یک روند تیک تاک بود که در آن کاربران سعی می‌کردند قیمت دوج را افزایش و سپس سرمایه خود را با سود خارج کنند.

کاربران به طور منظم تشویق می‌شوند دوج کوین را خریداری کنند و انتظار دارند که این ارز دیجیتال به ارزش پیش بینی شده 1 دلار افزایش یابد. دوج کوین توانست در جمعه 7 مه 2021 تا قیمت 74 سنت نیز پیش برود و سقف تاریخی خود را در آن جا ثبت کند.

پیش بینی آینده قیمت دوج کوین و نظرات افراد متخصص

از آنجا که در حال حاضر تعداد دوج کوین سقف مشخصی ندارد و تولید این ارز نامحدود و بینهاست است، پیش بینی آینده قیمت دوج در مقایسه با ارزهایی مانند بیت کوین مشکل است.

آینده قیمت دوج به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. این فاکتور ها عبارت است از:

  • بروزرسانی های مداوم در شبکه دوج کوین
  • انعقاد قراردادهای تجاری تیم توسعه دهنده دوج کوین با شرکت های معتبر و مطرح
  • پشتیبانی هر چه بیشتر افراد مطرح مانند ایلان ماسک از دوج کوین
  • کوین سوزی در شبکه ارز دیجیتال دوج کوین
  • انتشار اخبارهای مثبت از طرف خبرگذاری های معتبر برای شبکه دوج کوین و تیم توسعه دهنده آن
  • پشتیبانی کاربران ارزهای دیجیتال از دوج کوین همانگونه که تا الان این پشتیبانی وجود داشته است
  • نگهداری یا همان هلد بلند مدت دوج کوین توسط نهنگ های بازار
  • ایجاد یک مزیت رقابتی برای شبکه دوج مثل قراردادهای هوشمند اتریوم، یا سرعت بیشتر و یا کارمزد کمتر نسبت به دیگر شبکه ارزهای دیجیتال

با این حال از آنجا که روند دوج کوین همیشه مثبت نبوده، باعث شده که تحلیل آینده دوج کوین تا حدود زیادی مشکل باشد! همچینن بهتر است بدانید اگر روند دوج کوین در بلند مدت صعودی نباشد، این پروژه می‌تواند شکست بخورد و به یک سرمایه گذاری ضعیف تبدیل شود. اما اگر دوج کوین بطور دائم توسط افراد معروف حمایت شود و فاکتورهای گفته شده در بالا نیز به حقیقت بپیوندد، این موضوع باعث افزایش قیمت و آینده ای طلایی برای شبکه دوج کوین و طرفداران آن خواهد شد.

تحلیل آینده قیمت دوج کوین توسط؛ دیجیتال کوین پرایس

دیجیتال کوین پرایس، که یک متخصص مشهور در زمینه پیش بینی بازار ارزهای دیجیتال است، آینده دوج کوین را صعودی و مثبت می‌داند و به آن امیدوار است. تحلیل آینده دوج کوین توسط این شرکت قیمت 1.54 دلار است .دیجیتال کوین پرایس، این قیمت را به عنوان بیشترین رشد پیش بینی شده برای آینده قیمت دوج کوین در سال 2021 ارائه داده است.

تحلیل آینده قیمت دوج کوین توسط؛ کوین سوئیچ

در حالی که بیشتر تحلیلگران ادعا می‌كنند كه دوج کوین هرگز به 1 دلار نخواهد رسید، کوین سوئیچ معتقد است كه در آینده (سال 2040! ) قیمت دوج کوین می‌تواند به 2 دلار برسد. اما هنوز هم مشخص نیست كه چرا این سایت معتقد است دوج می‌تواند در سال 2040 این مقدار ارزش داشته باشد و به چنین رشد قابل توجهی برسد. شایان ذکر است که هرگونه پیش بینی طولانی مدت قیمت، چیزی غیر از حدس و گمان نیست و نباید خیلی جدی گرفته شود.

تجزیه و تحلیل تکنیکال دوج کوین

نمودار قیمت دوج کوین اکنون با افزایش سرمایه اخیر که ایلان ماسک، کاربران تیک تاک و سایر سرمایه گذاران بزرگ مسبب آن بودند دیوانه‌وار به نظر می‌رسد و در حال حاضر پیش بینی قیمت آینده دوج را دشوارتر می‌کند. با این حال، در اینجا پیش بینی‌هایی برای آینده این ارز دیجیتال با استفاده از تجزیه و تحلیل تکنیکال در سال‌های 2021، 2022، 2023، 2024 و 2025 ارائه شده است. پیش بینی‌های بلند مدت تر دوج کوین کمی دشوار است.

پیش بینی آینده قیمت دوج کوین برای سال2021

پیش بینی قیمت دوج کوین برای سال 2021

دوج کوین به دلیل حمایت‌های ایلان ماسک برگشت قیمت شدیدی را تجربه کرده است. ارتش دنبال کنندگان ایلان ماسک در تلاشند که قیمت 1 دلار برای دوج کوین محقق شود. در حال حاضر دوج کوین 75 درصد ریزش را نسبت به بالاترین قیمت خود تجربه کرده است، اما قبل از رسیدن به هدف 1 دلار ممکن است حتی ریزش بیشتری را تجربه کند.

پیش بینی آینده قیمت دوج کوین برای سالهای 2022-2023

پیش بینی آینده قیمت دوج کوین برای سالهای 2022-2023

زمانیکه قیمت دارایی بالا می‌رود باید منتظر پایین آمدن آن نیز باشیم و پس از چنین رشد شدیدی که دوج کوین تجربه کرد، احتمالا شاهد سقوط چشمگیری خواهد بود. ممکن است سرمایه گذاران در حال حاضر برای یک بازار خرسی (ریزشی) آماده نباشند و ممکن است این ارز دیجیتال آنها را غافلگیر کند و سقوط شدیدی را تجربه کند.

پیش بینی آینده قیمت دوج کوین در سالهای 2024 – 2025

پیش بینی قیمت دوج کوین در سالهای 2024 - 2025

بازارها چرخه‌ای هستند، بنابراین با گذشت زمان، دوج کوین نیز شاهد بازارهای گاوی (صعودی) دیگری نیز خواهد بود و این بازار صعودی ممکن است در اواخر سال 2024 و تا سال 2025 رخ دهد. بازار گاوی در سال‌های بعدی با سرعت بالایی شروع خواهد شد. این امر تغییر نخواهد کرد تا زمانیکه اتفاق فاجعه باری رخ دهد و ساختار تکنیکال نمودار را تغییر دهد.

تحلیل AMB Crypto از آینده قیمت دوج کوین

در حالی که بیشتر آلت کوین‌ها سودهای چشمگیری را بعد از بهبود قیمت بیت کوین ثبت کرده‌اند، به نظر می‌رسد دوج کوین وارد یک فاز خنثی شده است. در حالی که ناظران بازار و علاقه‌مندان به DOGE منتظر صعود بعدی هستند، اندیکاتورها برای روزهای آینده نتایج و سیگنال‌های امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهند.

با حفظ تعادل بین خریداران و فروشندگان، حرکت خنثی دوج برای نهمین روز متوالی ادامه یافته. میانگین متحرک ساده 20 روزه (قرمز) در این نمودار به عنوان یک خط مقاومت عمل کرده و مانع از شکسته شدن و انجام حرکت صعودی شده است. با این حال، روند صعودی دوج کوین در 22 ژوئن و حرکت‌های جانبی پس از آن منجر به شکل گیری یک مثلث صعودی شد.

با بسته شدن در بالای خط روند بالایی، که در امتداد سطح قیمت 0.280 دلار قرار دارد، احتمالاً باعث افزایش بعدی DOGE خواهد شد. در صورت وقوع چنین اتفاقی می‌تواند قیمت دوج را به سطح 0.326 دلار برساند، منطقه‌ای که برابر با با میانگین متحرک ساده 50 روزه (زرد) است. علاوه بر این، با افزایش قیمت ارز دوج به بالاتر از 0.326 دلار، می‌تواند بار دیگر باعث تحریک ورود خریداران بیشتر به بازار دوج کوین شود و شاهد صعود بیشتری باشیم.

استدلال AMP Crypto از آینده قیمت دوج کوین

اندیکاتورهای دوج کوین تقریبا اکثرا بازاری متعادل را نشان می‌دهند اما سیگنال ارائه شده توسط چند اندیکاتور مثبت است. خط MACD تقریباً روی خط قیمت قرار گرفته است، اما هیستوگرام آن حاکی از آن است که گاوها (خریدارن) در بازار اندکی برتری دارند. اندیکاتور مومنتوم فشرده نشان دهنده دور شدن از حرکت نزولی بازار است و بیان می‌کند خریداران در حال آماده شدن برای شروع صعود بعدی هستند. در روند نزولی، اندیکاتور حرکت جهت دار همچنان شرایط نزولی را نشان می‌دهد زیرا – DI بالاتر از + DI است. نشان دادن 22 توسط اندیکاتور ADX حاکی از آن است که بازار برای ثبت حرکات شدید هنوز جهت گیری نکرده است.

در حالی که دوج کوین در حال حاضر در مرحله خنثی قرار دارد، برای گاوها مهم است که قیمت را از پایین ترین قیمت نزولی 19 مه یعنی 0.215 دلار بالاتر نگه دارند زیرا بسته شدن در پایین این سطح، احتمال شکست صعودی را تقریبا محال می‌کند.

نتیجه گیری AMB Crypto از تحلیل آینده قیمت دوج کوین

قبل از اینکه نوسانات در بازار افزایش یابد، دوج کوین در یک روند خنثی قرار گرفته است و احتمالا در روزهای آینده نیز در این روند به حرکت خود ادامه خواهد داد. اندیکاتورها شروع روند صعودی را نشان می‌دهند، روندی که می‌تواند قیمت را به سطح 0.326 دلار برساند. با این حال، معامله گران باید محتاط باشند زیرا در صورت رسیدن قیمت به زیر 0.215 دلار می‌تواند باعث از بین رفتن این دیدگاه صعودی نسبت به دوج کوین شود.

نتیجه گیری: آینده دوج کوین چیست؟

تحلیل و بازار آینده دوج کوین با توجه به حمایت افراد مطرح، محبوبیت در بین کاربران و شبکه‌های اجتماعی، وجود سرمایه گذاران خرد و سازمانی و … روشن بنظر میرسد. اما فراموش نکنید هر ارزی هر چقدر هم که کاربردی یا پرطرفدار باشد، هم صعود قیمت را تجربه می‌کند و هم نزول قیمت، بنابراین اگر تصمیم به نگهداری بلند مدت دوج کوین گرفتید، نباید ریزش‌های ناگهانی و حتی سقوط قیمت چند صد درصدی هم شما را بترساند، چراکه در پس هر سقوطی، صعودی قرار دارد. نکته مهم دیگر اینکه حتما با سرمایه‌ای وارد بازار شوید که حتی از دست رفت کل آن نیز تداخلی بر زندگی شما نداشته باشد.

به کار گرفتن سرمایه‌های اصلی خود در بازار ارز دیجیتال شما را از لحاظ ذهنی ترسو میکند و باعث میشود تصمیمات ناگهانی و اشتباه بگیرید.

سوالات متداول درباره دوج کوین

خرید و فروش دوج کوین

خرید دوج کوین بسیار ساده است. کافی است در یک صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی حساب باز کنید و میزان دوج کوین مورد نیاز خود را سفارس و تهیه کنید. فروش دوج کوین هم بهمین سادگی است. ایجاد حساب در یک صرافی معتبر آنلاین ارز دیجیتال و فروش دوج کوین های خود در آن.

آیا سرمایه گذاری در دوج کوین کار درستی است؟

خرید دوج کوین یک تصمیم کاملا شخصی است. درست است که شبکه دوج کوین از جامعه پشتیبان خوبی برخوردار است، اما واقعیت این است که دوج کوین نیز مانند سایر کوین های میم بازار هدف خاصی را دنبال نمی‌کند و مشکل خاصی حل نمی‌کند. برای مثال: ICP ، چین لینک و یونی سواپ، جز ارزهایی هستند که از نظر فاندامنتال ارزش بسیار بیشتری نسبت به دوج کوین دارند. اما دوج کوین بر خلاف ارزهای ذکر شده محبوبیت بیشتری مخصوصا در بین جوان‌های اکثر کشورها به خود اختصاص داده است. البته که محبوبیت یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت یک ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

آیا دوج کوین یک سرمایه گذاری خوب است؟

انتظار می‌رود ارزش دوج کوین با نرخ معقولی افزایش یابد، اما احتمالا هیچ وقت به قیمت‌های مشابه بیت کوین نخواهد رسید. به همین دلیل، دشوار است که دوج کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری شبیه به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال مطرح مانند اتریوم در نظر گرفت. البته فراموش نکنیم این بازار بسیار غیرقابل پیش بینی است و هر اتفاقی در آن محتمل است!

چه اتفاقی برای دوج کوین خواهد افتاد؟

دوج کوین تحت تاثیر ورود و خروج سرمایه از جانب دنبال کنندگان ایلان ماسک قرار گرفت. بعد از هر توییت ایلان ماسک قیمت آن بالا می‌رفت، تا زمانیکه مدیرعامل تسلا در برنامه تلویزیونی SNL حضور یافت و بعد از آن نهنگ‌های بزرگ شروع به فروش این ارز دیجیتال کردند و قیمت آنرا به سطح فعلی رساندند. اگر پشتیبانی از دوج کوین به همین منوال صورت پذیرد، اتفاق ها برای دوج کوین قطعا مثبت خواهد بود.

آیا قیمت دوج کوین بالا خواهد رفت؟

بر اساس نمودارهای تجزیه و تحلیل تکنیکال و پیش بینی‌ افراد متخصص و در صورت ادامه روند پشتیبانی کاربران و سرمایه گذاران انتظار می‌رود قیمت دوج کوین افزایش یابد. با این حال، هیچ چیز در فضای ارزهای دیجیتال قطعی نیست.

دوج کوین چقدر ارزش دارد؟

قیمت دوج کوین هم اکنون در حدود 0.25 دلار معامله می‌شود. اما قیمت یک دارایی با ارزش آن کاملا متفاوت است. ممکن است دوج کوین 1 دلار معامله شود ولی ارزش آن 20 سنت باشد و یا کاملا برعکس ممکن است دوج کوین 10 سنت معامله شود ولی ارزش آن 2 دلار باشد. سنجش ارزش یک دارایی کار آسانی نیست. فاکتورهای متفاوتی برای تخمین ارزش یک ارز دیجیتال وجود دارد. از جمله کاربرد آن ارز، تعداد واحدهای آن، تیم توسعه دهنده، اهداف، میزان کاربران، سرمایه‌گذاران و دیگر موارد… ، بهمین دلیل مشخص نمودن ارزش دوج کوین نیاز به یک فرآیند بررسی تخصصی دارد.

چه تعداد دوج کوین وجود دارد؟

تعداد دوج کوین های در گردش در حال حاضر برابر با 131 میلیارد توکن DOGE است. اما تولید دوج کوین بینهایت است و این یک ضعف اساسی برای دوج کوین محسوب می‌شود. این تعداد برای بیت کوین 21 میلیون است!

آیا ارزش دوج کوین افزایش می‌یابد؟

به احتمال زیاد آینده شبکه دوج کوین روشن است و در همین راستا ارزش ارز دیجیتال DOGE افزایش می‌یابد. با این حال، به دلیل عرضه میلیاردی توکن‌های دوج، روند صعودی برای این ارز دیجیتال مشکل است. اما انتظار می‌رود با حمایت‌های افراد معروف و همچنین بروزرسانی‌هایی جدی مانند کوین سوزی، محدودیت در عرضه و.. قیمت دوج بتواند رشدی بالاتر از 1 دلار را تجربه کند.

نظر شما درباره آینده قیمت دوج کوین چیست؟ لطفا کامنت کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]