چگونه دوج کوین از یک شوخی به یکی از برترین ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شد. در حالی که بیت کوین دارای سقف عرضه 21 میلیون واحد است، در حال حاضر هیچ محدودیتی برای تعداد dogecoin هایی که می‌توان ایجاد کرد وجود ندارد. دوج کوین ارز دیجیتالی که بر اساس یک طنز از سال‌ها پیش برندسازی شده است، توسط دو مهندس نرم افزار به عنوان راهی برای مسخره کردن بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر که برنامه‌های بزرگی برای تصاحب جهان دارند، راه اندازی شد.

در پاسخ به پرسش دوج کوین چیست باید بگوییم دوج کوین یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم است. نماد این رمز ارز DOGE است. این میم کوین در دسته خود (کوین‌های طنز) جزو رمز ارزهای محبوب است. Dogecoin در ابتدا به عنوان یک شوخی ساده برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال ایجاد شد و نام خود را از یک سگ محبوب گرفته بود. علیرغم این داستان غیرعادی، محبوبیت دوج در سال 2021 افزایش یافت. در یک مقطع زمانی، Dogecoin به پنجمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل شد.

تاریخچه دوج کوین چیست؟

اکنون که متوجه شدیم دوج کوین چیست ، به تاریخچه آن می‌پردازیم. مهندسان نرم افزار، بیلی مارکوس و جکسون پالمر، Dogecoin را در اواخر سال 2013 ایجاد کردند. پالمر لوگوی این ارز دیجیتال را با استفاده از میم معروف در آن زمان که کلمه عمداً اشتباه املایی “doge” را برای توصیف سگ شیبا اینو نشان می‌داد، علامت گذاری کرد. پت وایت، مدیرعامل Bitwave گفت: دوج واقعاً شروع به مسخره کردن بیت کوین کرد. در روزهای اولیه، جامعه‌ای از مشتاقان، شیرین‌کاری‌های تبلیغاتی ترتیب دادند تا نام Dogecoin را بالا ببرند.

دوج کوین چیست

به عنوان مثال، برای ارسال تیم باب سورت جامائیکا به المپیک 2014 با حمایت مالی از یک راننده نسکار، بودجه جمع‌آوری کردند. امروزه Dogecoin شوخی نیست، زیرا ارزش آن در سال 2021 هزاران درصد افزایش یافته است. از جمله تقویت‌کننده‌های آن، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا است که Dogecoin را رمز ارز مورد علاقه خود نامیده است.

دوج کوین ممکن است ارز دیجیتال مورد علاقه من باشد. خیلی باحاله | ایلان ماسک (@elonmusk) 2 آوریل 2019

ارز دیجیتال Dogecoin چگونه کار می‌کند؟

حالا که دانستیم دوج کوین چیست و تاریخچه آن به چه صورت است، به بررسی عملکرد آن می‌پردازیم. دوج کوین یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم است که روی فناوری بلاک چین کار می‌کند. بلاک چین یک دفتر کل دیجیتال توزیع شده و امن است که تمام تراکنش‌های انجام شده با استفاده از یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز را ذخیره می‌کند.

همه مشارکت کنندگان شبکه، یک کپی یکسان از دفتر کل بلاک چین دوج کوین را دارند که به طور مکرر با تمام تراکنش‌های جدید در این رمز ارز بروز می‌شود. مانند سایر ارزهای دیجیتال، شبکه بلاک چین Dogecoin از رمزنگاری برای ایمن نگاه داشتن تمام تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

ارز دیجیتال Dogecoin چگونه کار می‌کند؟

در شبکه دوج کوین افرادی به نام ماینر، از رایانه‌ها برای حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می‌کنند تا تراکنش‌ها را پردازش کرده و آن‌ها را در بلاک چین Dogecoin ثبت کنند، سیستمی با نام اثبات انجام کار یا همان ماینینگ. Dogecoin ممکن است برای پرداخت‌ها و خریدها استفاده شود، اما ذخیره ارزش چندان موثری نیست.

این عمدتاً به این دلیل است که هیچ سقف مادام العمری برای تعداد دوج کوین هایی که ممکن است توسط ماینینگ ایجاد شوند وجود ندارد. بلاک چین دوج کوین با ایجاد میلیون‌ها Doge جدید، هر روز به استخراج کنندگان برای فعالیت‌شان پاداش می‌دهد. این باعث می‌شود افزایش قیمت دوج کوین در طول زمان بسیار چالش برانگیز باشد.

دوج کوین در مقابل بیت کوین

در پارگراف‌های قبل از تاریخچه دوج، عملکرد آن و اینکه بصورت کلی دوج کوین چیست آگاهی پیدا کردیم. اکنون به مقایسه‌ای سطحی بین دوج و بیت کوین می‌پردازیم. دوج کوین و بیت کوین با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. چراکه هر دو از یک الگوریتم استفاده می‌کنند. Doge و BTC قابل استخراج هستند و از طرح اجماع پروف آف ورک یا همان ماینینگ بهره می‌برند.

اگر لایت کوین استخراج کنید، دوج کوین نیز به شما تعلق می‌گیرد. ماین یا تولید دوج کوین برای استخراج‌کنندگان بسیار سریع‌ و آسان‌تر نسبت به بیت کوین است. کارمزد شبکه دوج کوین از بیت کوین کمتر و سرعت تراکنش آن نیز بالاتر است. چراکه ثبت بلاک در بلاک چین دوج کوین فقط 60 ثانیه زمان می‌برد، اما این عدد برای بیت کوین 10 دقیقه است.

دوج کوین در مقابل بیت کوین

تفاوت مهم دیگر، عدم وجود محدودیت مادام العمر در تعداد Dogecoin هایی است که می‌توان ایجاد کرد، همانطور که در بالا اشاره کردیم. سقف مادام العمر تعداد BTC در شبکه بیت کوین فقط 21 میلیون واحد است. که حداکثر تعداد ممکن سکه‌هایی است که می‌توان ایجاد کرد. این به این معنی است که ماینرها مجبور می‌شوند در طول زمان برای بدست آوردن بیت کوین های جدید سخت‌تر و طولانی‌تر کار کنند و تا حدی به تضمین توانایی بیت کوین برای نگهداری و رشد ارزش خود در طول زمان کمک می‌کند. اما در شبکه دوجکوین این اتقاق نمی‌افتد.

نحوه خرید دوج کوین

الان که بصورت کامل متوجه شدیم دوج کوین چیست، نحوه خرید دوج کوین را بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید Dogecoin را در صرافی‌های ارز دیجیتال مانند Binance یا Kraken خریداری کنید. صرافی‌ها از شما می‌خواهند که یک حساب با پول رایج یا ارزهای دیجیتال راه‌اندازی و تامین مالی کنید. سپس می‌توانید ارزهای رمزنگاری شده از جمله Dogecoin را خریداری و مبادله کنید.

مانند سایر ارزهای دیجیتال، پس از خرید دوجکوین بهتر است DOGE های خود را از صرافی به یک کیف پول دیجیتال منتقل کنید. کیف پول‌ها اشکال مختلفی دارند، از نرم افزاری گرفته تا سخت افزاری و کاغذی. انواع کیف پول همچنین به دو نوع سرد و گرم نیز تقسیم می‌شود.

نحوه خرید دوج کوین

کیف پول‌های سرد به دلیل عدم اتصال به اینترنت در دسته کیف‌های سرد و کیف پول‌های گرم به دلیل اتصال دائم به اینترنت در دسته گرم قرار می‌گیرند. کیف‌های سرد مانند سخت افزاری و کاغذی امنیت بیشتری دارند. جالب است بدانید قبل از اینکه Dogecoin محبوبیت پیدا کند و قیمت آن افزایش یابد، سال‌های زیادی می‌توانستید کارهایی را در سایت‌های فاست دوج کوین انجام دهید تا به جای خرید آن، Dogecoin رایگان کسب کنید. این کارها شامل مواردی مانند تماشای یک آگهی یا نظرسنجی بود. اخیراً، پیدا کردن چنین سایت‌هایی برای DOGE دشوار شده است.

آیا دوج کوین یک سرمایه گذاری خوب است؟

از آنجایی که هم اکنون هیچ محدودیتی برای تعداد Dogecoin هایی که می‌توانند وجود داشته باشند وجود ندارد و میلیون‌ها دوج جدید هر روز در بازار منتشر می‌شوند، انگیزه بسیار کمی برای نگه داشتن این ارز دیجیتال برای طولانی مدت وجود دارد. برخلاف آن، بیت کوین به دلیل محدودیت همیشگی سیستم در تعداد سکه‌هایی که می‌توان ایجاد کرد، همچنان به افزایش ارزش خود ادامه می‌دهد.

آیا دوج کوین یک سرمایه گذاری خوب است؟

از لحاظ تاریخی، ارزش هر واحد Dogecoin بسیار پایین بوده است. بدلیل قیمت دوج کوین در گذشته، اغلب از آن برای انعام و اهدای کریپتو استفاده می‌شد. دستاوردهای Dogecoin که در سال 2021 مشاهده شد، ممکن است در طولانی مدت پایدار نباشد. البته هیچ چیز قطعی نیست. شاید اتفاقاتی دست‌به‌دست هم دهد و دوج کوین را به یک سرمایه گذاری بی سابقه تبدیل کند. هیچ کس نمی‌داند. فاکتورها بسیار متفاوت‌اند.

آیا باید دوج کوین بخریم؟

کسانی که Dogecoin را قبل از سال 2021 خریدند، پاداش خوبی دریافت کردند. با این حال، برخی افراد کارشناس در مورد خرید Dogecoin، به خصوص به عنوان یک سرمایه گذاری، کمی محتاط عمل می‌کنند. جریان تولید مداوم سکه‌های جدید به بازار، فشار نزولی بی پایان بر ارزش سکه وارد می‌کند.

آیا باید دوج کوین بخریم؟

لازم به ذکر است خرید هر نوع ارز دیجیتال مستلزم ریسک است و این شامل Dogecoin نیز می‌شود. خرید تعداد کمی دوج کوین ارزش آشنایی با سیستم را دارد. اما احتمالاً بهتر است از خرید بیش از حد و توان نسبت به پولی که به سختی بدست آورده‌اید در ارز دیجیتالی که زندگی خود را با شوخی شروع کرده است، خودداری کنید. در نهایت صلاح با خودتان است. اگر می‌دانید دوج کوین چیست و تحقیقات شما کامل است، می‌توانید به خرید دوج کوین بپردازید. تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. این مطلب صرفا نظر نویسنده است.

جامعه دوج کوین

جذابیت دوج کوین همیشه صداقت آن بوده است. کاملاً مشخص نیست که چه زمانی و چرا dogecoin قلب ایلان ماسک را تسخیر کرد. مدیر عامل میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس بارها در مورد این توکن صحبت کرده است. توییت‌های ماسک درباره دوج کوین، اغلب باعث افزایش قیمت دوج می‌شود. این توئیت‌ها همچنین به جلب علاقه سرمایه‌گذاران خرد کمک بسیاری کرده است.

جامعه دوج کوین

Asheesh Birla، مدیر کل Ripple، که یک ارز دیجیتال جایگزین مورد استفاده برای پرداخت را مدیریت می‌کند، گفت: “شما این مرد (ایلان ماسک) را دارید که به نوعی شبیه رهبر فرقه است. با این حال، جامعه طرفداران دوجکوین به ایلان ماسک محدود نمی‌شود. مارک کوبان، مالک دالاس ماوریکس، اسنوپ داگ و جین سیمونز، نوازنده باس کیس، همگی علناً پشت دوج کوین جمع شده‌اند و از آن حمایت می‌کنند. حتی نام تجاری Slim Jim نیز وارد عمل شده است.

پشتوانه دوج کوین چیست؟

در پاسخ به پرسش پشتوانه دوج کوین چیست جالب است بدانید پشتوانه دوج کوین محدود به جامعه افراد مشهور آن نمی‌شود. چراکه طرفداران دوج کوین از تمام اقشار جامعه جهانی است و محدود به افراد مشهور نمی‌شود. Avi Felman، رئیس تجارت در BlockTower Capital می‌گوید: Dogecoin نیز می‌تواند ارزش داشته باشد و من فقط می‌خواهم آن را بخرم، زیرا می‌خواهم آن را بخرم!

پشتوانه دوج کوین چیست؟

دیگر کارشناسان می‌گویند این پویایی فقط می‌تواند یک جنون باشد. فلمن گفت: الون اساساً این پیام را مطرح می‌کند که چرا dogecoin نمی‌تواند ارزش داشته باشد؟ پاسخ ساده است، مردم این روایات را دوست دارند. آنها این داستان‌ها را دوست دارند. آنها این جوک‌ها را دوست دارند و دوج کوین ذهن و تخیل هر سرمایه‌گذاری را تسخیر کرده است. بنابراین پاسخ علمی به پرسش پشتوانه دوج کوین چیست وجود ندارد. هرچیزی که هست صرفا طرفدار و محبوبیت است.

 امیدواریم مطلب ارز دیجیتال دوج کوین چیست مورد توجه شما قرار گرفته باشد، سایت بیتشال موضوعات مختلفی را در دل خود جای داده که هر کدام خواندنی می‌باشند. بخش اطلاعات عمومی پر شده از موضوعات متنوع که به افزایش دانش شما در زمینه ارزهای دیجیتال کمک بسیاری می‌کند. با به اشتراک‌گذاری این نوشته در شبکه‌های اجتماعی دوستان و آشنایان خود را از این مطلب جذاب آگاه کنید. در آخر نظرات خود را در مورد موضوعات مطرح شده از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

منبع cnbc | forbes

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]