Categories
اخبار بازارهای مالی

سنای آمریکا طرح اقتصادی 1.9 هزار میلیارد دلاری را تایید کرده و به مجلس باز می‌فرستد. سنای آمریکا در روز شنبه بسته مالی حمایتی 1.9 هزار میلیارد دلاری جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، را با احتمال توسعه مثبت رمزارزها، تصویب کرد. این اقدام با 49 – 50 رای یک حزب به تصویب رسید.

طبق گزارش ژورنال وال استریت، انتظار می‌رود که مجلس آمریکا در هفته آینده این اقدام را انجام دهد. این قانون در ابتدای تابستان، مزایای بیکاری 300 دلاری هفتگی را فراهم کرده و وجوه پرداختی 1400 دلاری به برخی از شهروندان آمریکایی‌ فرستاده و 350 میلیارد دلار به دولت‌های ایالتی و محلی ارسال خواهد کرد.

چرا این موضوع برای دنیای رمزنگاری اهمیت دارد؟

از آ‌‌ن‌جا که بسته حمایتی احتمالا یک عامل ترقی برای بازارهای سهام خواهد بود، می‌تواند سبب افزایش قیمت رمزارزها نیز شود، به خصوص اگر گیرنده‌های چک حمایتی، از آن پول برای خرید رمزارزها استفاده کنند. سرمایه‌گذاران بازار رمزنگاری ماه‌هاست در انتظار آنند که سیل هزینه‌های دولت و بانک مرکزی برای مبارزه با رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا در نهایت برای bitcoin نیز مفید شود.

همه حمایت‌ها خواستار زیر سوال بردن استقلال ذخیره بانک مرکزی هستند که برای جلوگیری از ورشکستگی مالی کوتاه‌مدت، بدون وقفه در حال چاپ پول می‌باشد، و خود را تحت فشار انتقادات وارده در مورد کوهی از بدهی‌های در حال ایجاد، قرار داده است.

پس از انتشار خبر این لایحه، قیمت بیت‌کوین با افزایش سریع 500 دلاری به مناطق مثبت بازگشت. در زمان انتشار این خبر، قیمت بیتکوین با افزایشی 0.21 درصدی در 24 ساعت گذشته 48.212.74 دلار بود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین