Categories
اخبار بیت کوین

بلومبرگ (Bloomberg): جایگزینی بیت کوین با طلا آغاز شده و هدف بعدی بیتکوین رسیدن به سطح قیمت 100.000 دلاری است. براساس گزارشی جدید از بلومبرگ، با ترجیح داده شدن عرضه محدود این ارز دیجیتال به طلا توسط موسسات و شرکت‌ها، Bitcoin می‌تواند از مرز 100.000 دلار نیز فراتر رود.

بلومبرگ در آخرین گزارش مربوط به رمزارزها بیان داشت که Bitcoin هم‌چنان به جذب سرمایه‌های بیشتری که قبلا در طلا، اوراق‌قرضه و سهام سرمایه‌گذاری می‌شد، ادامه می‌دهد. این مقاله با شرح دادن پروسه جایگزینی طلا توسط بیت‌کوین به‌عنوان انتخاب کم ریسک بعدی، پیش‌بینی کرد که قیمت احتمالی بعدی بیتکوین در حدود 100.000 دلار خواهد بود!

بیت‌کوین جایگزین طلا خواهد شد؟

این مطلب که، برخی افراد بیت‌کوین را به‌عنوان طلای دیجیتال یاد می‌کنند، مسیر جایگزینی طلا را آغار کرده است، در طول سال اخیر به طور گسترده در جامعه رمزارزها مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. بحران مالی ناشی از COVID-19 و پروسه تعادل بخشی مجدد به این صنعت مالی، این شعله دیجیتال را شعله‌ور نمود. تحلیل‌گران بلومبرگ نیز این موضع را در مقاله Crypto Outlook ماه مارس خود مورد تایید قرار دادند.

در این گزارش آمده‌است که: “روند جایگزینی طلا توسط بیت‌کوین در مجموعه‌های ارزهای دیجیتال (portfolios) در حال افزایش بوده و ما شاهد تمایل بیشتر ریسک‌ها به سمت جلو هستیم”. با افزایش مشروعیت رمزارزها که از نتایج کاهش نوسان در اغلب ارزها بود، این منبع سال 2020 را به عنوان سال کامیابی قابل توجه سرمایه‌گذاران سازمانی و شرکت‌هایی که در بیتکوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند در نظر گرفت.

با توجه به تمرکز تخصیص‌دهندگان سنتی طلا بر تنوع بخشی محتاطانه (prudent diversification)، این وضعیت در سال 2021 شدت یافت. جریانات ورودی بیت‌کوین با خارج شدن نقدینگی از طلا شدت گرفته و احتمال معکوس شدن این روند بسیار پایین است. نسبت قیمت احتمالی دارایی ذخیره دیجیتال جهانی در مقابل یک اونس (ounce) از این فلز سنتی (طلا)، پس از پشت سر گذاشتن مقاومت 10 برابری که تا سال 2017 پایدار بود، در مسیر رسیدن به مرز 100 برابر می‌باشد. پیش از این، تحلیل‌گران یکی از غول های سرمایه‌گذاری چند ملیتی آمریکا، شرکت JPMorgan بیان کردند که با ادامه روند به دست آوردن بخش‌های قابل توجه و اساسی بازار توسط بیتکوین، قیمت شمش‌های طلا در سال‌های آتی کاهش خواهد یافت.

قیمت بیت‌کوین در آینده 100.000 دلار خواهد بود؟

در ادامه این مقاله توضیح داد که؛ وضعیت فعلی رمزارزها نشان‌گر آن است که از محدوده دارایی‌های پرمخاطره به یک ذخیره ارز جهانی دیجیتال تبدیل شده‌است. علاوه‌بر این، با توجه به حرکت جهان به سمت دیجیتالی شدن نقش آن در سال‌های آینده تشدید خواهد شد. گزارش بلومبرگ پیش‌بینی کرد در حالی که تولید کوین‌های جدید هر چهار سال یک‌بار کاهش می‌یابد(هاوینگ)، با توجه به تقاضای صعودی سازمان‌ها، هدف بعدی قیمت می‌تواند ورود به حوزه 6 رقمی 100.000 دلاری باشد. علاوه‌بر این، این منبع به Grayscale و شاخص سهام سرمایه گذاری بیتکوین (GBTC) نیز اشاره کرد.

ارزش افزوده GBTC در اواخر فوریه در مقایسه با ارزش خالص دارایی (NAV)، که سابقا، به پایه بسیاری از اصلاحات بیت‌ کوین رسیده بود، به یک منطقه منفی وارد گردید. در نتیجه، تحلیل‌گران بر این باورند که رسیدن به قیمت 100.000 دلاری پیش از پایان سال 2021 غیرممکن نخواهد بود. بنابراین، آن‌ها (تحلیل‌گران) با یکی از موسسان Magnetic، ویلیام کوئیگلی (William Quigley)، که حتی قیمت 150.000 دلار به ازای هر کوین را در دوازده ماه آتی پیش‌بینی کرده بود، هم نظر شدند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین