Categories
اخبار آلتکوین‌ها

طبق گزارشات موجود، PayPal در حال مذاکره برای خرید استارتاپ ذخیره رمز ارز Curv به قیمت حدودی 500 میلیون دلار می باشد.

PayPal به احتمال زیاد در صدد خرید یک استارتاپ رمزارز متمرکز برای ایجاد راه حل‌های امنیتی برای نگه‌داری رمزارزها می باشد. طبق گزارشات مختلف، PayPal علاقه‌مند است که مالکیت Curv را به‌دست آورد و گفت‌و‌گوها میان تیم‌های هر دو شرکت رازی آشکار در صحنه فن‌آوری جهانی محسوب می‌شود – هر چند شاید با توجه به گسترش سریع این خبر، علیرغم اتخاذ موضعی محتاطانه توسط هر دو شرکت، دیگر نتوان از آن به عنوان یک راز یاد کرد. منابع محلی مدعی هستند که هزینه این معامله در حدود 500 میلیون دلار خواهد بود. این مبلغ از انتظارات تیم توسعه Curve، که امیدوار بود بین 200 و 300 میلیون دلار از فروش شرکت به دست آورد، نیز فراتر رفت.

Curv چیست و چرا اهمیت دارد؟

Curv یک تکنولوژی رمزنگاری مبتنی بر محاسبات چند جانبه ایجاد کرده‌، که امنیت دارایی‌های دیجیتال را تضمین و فروشگاه انتقال امن و هرگونه مدیریت دارایی دیجیتال را در هر بلاکچینی ممکن می‌کند. پلتفرم آن، امکان تولید کلیدهای خصوصی همزمان در نقاط مختلف، توزیع آن‌ها بین ابر (Cloud) و مشتری و حذف احتمال نقطه تکی‌های شکست را ممکن می‌سازد. با در نظر گرفتن خدمات ارائه شده توسط Curv، می‌توان گفت که مالکیت آن برای PayPal، منطقی و مفید بوده و به این ترتیب امکان افزایش امنیت و اعتماد کاربر در خدمات رمزارزها را برای PayPal فراهم می‌آورد. این امر حتی یک راه‌ حل نگه‌داری داخلی رمزارزها، که در بلند مدت سبب کاهش هزینه‌ها می‌شود، را برای PayPal فراهم می‌کند. تاکنون هیچ شرکتی بیانیه‌ای عمومی مبنی بر تایید یا رد این اخبار را اعلام نکرده است.

علاقه PayPal به رمزارز ها روزانه در حال افزایش است

علاقه PayPal به رمزارزها به‌دلیل افزایش سرمایه‌گذاری سازمانی، شفافیت سازی منظم و البته قیمت دارایی‌های دیجیتال، بیشتر شده است. ماه‌ها بعد از سقوط ماه مارس 2020، PayPal  مشارکت خود با Paxos  را، به جهت ایجاد دسترسی به قیمت بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین‌کش و لایت‌کوین برای مشتریان خود، اعلام کرد. هدف این ایده بدین صورت بود که امکان انجام برخی عملیات‌های مرتبط با رمزارزها را به شیوه‌ای امن، آسان و قانونی فراهم کند. این نوآوری یک موفقیت بزرگ برای PayPal بود و قیمت بیت‌کوین را به بالاترین حد خود رساند. بررسی‌های شرکت اوراق بهادار Mizuho Securities، نشان داد که تا پایان سال 2020، یک پنجم تمامی کاربرانPayPal در معرض بیت‌کوین بوده و 65 % از آن‌ها به رمزارزها علاقه‌مند بوده‌اند.

دن شلمان (Dan Schulman)، مدیر عامل شرکت Paypal در یک خبر رسمی مطبوعاتی گفت که استفاده از ارزهای دیجیتال اجتناب‌ناپذیر است، و دولت‌ها باید سیاست‌های خود را با نوآوری‌های عصر مدرن تطبیق دهند: “تغییرجهت و معطوف شدن به اشکال دیجیتال ارزها، که همراه با خود مزایای آشکار در برگیری و دسترسی مالی؛ کارآیی، سرعت و انعطاف پذیری سیستم پرداخت ها؛ و ایجاد امکان پرداخت سریع وجوه از طریق دولت به شهروندان را به همراه دارند، اجتناب‌ناپذیر است”.

متعاقبا، گزارش‌ها فاش کردند که PayPal در تلاش برای خرید BitGo بوده است؛ با این حال، این مذاکرات هرگز به نتیجه نرسید. در صورت خریداری Curv توسط PayPal، کیفیت خدمات مربوط به رمزارزها می‌تواند به طور قابل‌ توجهی افزایش یابد، که نه تنها به بالارفتن ارزش سهام شرکت کمک می‌کند، بلکه اعتبار استراتژی PayPal در سرمایه‌گذاری در کالاها و خدمات رمزارزها، به جای خرید آنها برای احتکار و یا سزمایه گذاری‌های مخاطره‌آمیز را، اثبات می‌کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین