Categories
اخبار اتریوم

طرح بازبینی هزینه تراکنش توکن‌های اتریوم (EIP-1559) برای ارائه در ماه جولای برنامه‌ریزی شده است

کاربران و سرمایه گذاران از اجرای طرح EIP-1559 در ماه جولای، بسیار خوشحال تر از ماینر‌های اتریوم هستند. یک به‌روزرسانی شدیدا مورد انتظار کاربران برای شبکه اتریوم که ممکن است باعث تبدیل اتریوم به یک ارز (ضد تورمی) شود. در حال حاضر برای اجرا در هاردفورک لندن در ماه جولای برنامه‌ریزی شده است. توسعه دهنده اصلی اتریوم، تیم بیکو (Tim Beiko) قبلا (دو هفته پیش) به این موضوع اشاره کرده بود که این تصمیم، در چنین روزی، اتخاذ خواهد شد و نهایتا امروز پیشنهاد ارائه آن در کنفرانس توسعه‌دهندگان اصلی را مطرح کرد. هیچ اعتراضی به صورت شفاهی وجود نداشت. بیکو (Beiko) در تماسی تلفنی گفت: ” ما در جایی هستیم که EIP محکم، استوار و آماده ارتقا می باشد. این پیشنهاد، که با همکاری موسس اتریوم، ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، ارائه شد، ساختار پرداخت هزینه اتریوم را از سیستم مناقصه‌ای، که به ماینرها اجازه می‌دهد تا بالاترین قیمت را اولویت‌بندی کنند، تغییر خواهد داد.

ساختار جدید پرداخت هزینه، به طور پویا و با برنامه، هزینه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرده که کاربران تنها پایین‌ترین قیمت را برای هر بلوک پرداخت کنند. علاوه بر این، اکنون هزینه شبکه مبنا در هر تراکنش “سوزانده” خواهد شد، که به طور بالقوه منجر به اقتصاد توکنی انقباضی (ضد تورمی) برای ETH  می‌شود. طرح پیشنهادی به طور گسترده‌ای توسط تمامی اعضای جامعه اتریوم، از جمله سرمایه‌گذاران، محتکران (نوسان گیر‌ها)، و کاربران عادی این شبکه، پذیرفته شده‌است.

تحلیل تراکنش‌های شبکه در سال گذشته نشان داد که  EIP-1559 در دوره ای 365 روزه 1( میلیون اتر – تقریبا 1 درصد کل شبکه) را سوزاند. در اوایل این ماه تحقیقی در مورد صادر کننده (انتشار دهنده) ETF، Grayscale به این نتیجه رسید که یک مکانیسم انقباضی (ضد تورمی) برای قیمت اتر نعمتی خواهد بود و یک حلقه بازخورد مثبت قیمت ایجاد می‌کند.

حال بد ماینرهای اتریوم!

کاربران همچنین ماه‌ها در مورد هزینه‌ تراکنش‌ها صحبت کرده‌اند و مثال‌های قابل‌توجهی از هزینه‌های سر به فلک کشیده برای تراکنش های ساده، از جمله یک کارمزد 36.000 دلاری، وجود داشته‌است. یکی از گروه‌های قابل ملاحظه که در مورد این پیشنهاد چندان هیجان‌زده نشده است ماینر های اتریوم هستند.ماینرها خطر یک هاردفورک و پیشنهاد جایگزین مطرح شده را حس کرده‌، و در عین حال برخی برآوردها نیز، از دست رفتن 50 درصدی درآمد آن‌ها را تثبیت می‌کنند. با این حال، در نهایت، این پیشنهاد در حال حاضر به سمت جلو و در راستای پایان دادن به فعالیت‌های “خودخواهانه”  ماینر ها پیش می‌رود.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین