Categories
اخبار بیت کوین

بیت کوین برای سومین بار در هفته گذشته سطح کلیدی حمایتی 44 تا 45 هزار دلاری را به چالش کشید. قیمت بیت کوین برای سومین بار در هفته گذشته، در تاریخ 28 فوریه به سطح کلیدی حمایت 44.000 تا 45.000 هزار دلاری نزول کرد. بیت‌کوین در صرافی بیت استمپ (Bitstamp)، پیش از جبران برخی ضررها به طور مختصر به زیر 44.000 دلار آمد، که در زمان نوشتن این مقاله به بالای 45.000 دلار بازگشت.

برخی از تحلیل‌گران افزایش فروش ماینرها را دلیل نزول اخیر قیمت‌ها دانسته‌اند. خوش‌بختانه، سومین آزمایش این سطح کلیدی حمایت ممکن است روزنه امیدی برای سرمایه‌گذاران روند گاوی ایجاد کند. اطلاعات ارائه شده توسط تحلیل‌گران سایت گلس نود (Glassnode) حاکی از آن است که نسبت سود به مصرف (SOPR) روزانه بیتکوین با استراحتي کامل مواجه گشته است. SOPR اساسا نشان‌گر آن است که در زمان معامله، خروجی های مصرفی در حال سوددهی یا ضرردهی هستند. این معیار کلیدی برای اولین بار از سپتامبر 2020 منفی گردید. طبق آمار گلس نود (Glassnode)، به بیانی دیگر، در حال حاضر سرمایه‌گذاران، بیتکوین را به سمت زیانی خفیف سوق داده‌اند که نشانه کاهش جمع‌آوری سود می‌باشد. تحلیلگران اضافه کردند که “در مجموع، دیروز ما شاهد نقد کردن 243 میلیون دلاری همراه با ضرر توسط یک شبكه درون زنجیره ای بودیم.”

این پایین ترین ارزش روزانه از آپریل 2020 بوده است

در این میان، معامله‌گر معروف، فیلیپ سوئیف (Philip Swift)، یکی از موسسان سایت معاملاتی Decentrader و سازنده روش فزاینده Golden Ratio، نیز به افت SOPR اشاره کرد. او این شرایط را تغییری احتمالی در قیمت بیتکوین به روند گاوی و ریست شدن نرخ منابع مالی اشتقاقی هفته قبل درنظر می‌گیرد زیرا این رویدادها قبلا با شروع یک روند جدید افزایشی همزمان گردیده اند. او توضیح داد که SOPR حالا بازنگری شده (سبز روی نمودار) و این بدین معناست که فروش والت‌ها (کیف پول ها) اکنون همراه با ضرر انجام می‌شود.

“این یک سیگنال قوی برای خرید در شیب پایین قیمت ها در بازاری با روند گاوی است. این در کنار منابع مالی اشتقاقی بازنگری شده روندی گاوی است.”

آخرین باری که SOPR به رنگ سبز تغییر کرد 5 ماه پیش بود؛ هنگامی که بیتکوین در حدود 10.000 دلار معامله میگردید. در آن زمان، این یک مانع اساسی برای شروع روند گاوی جدید بود. از آن موقع، قیمت بیش از 5 برابر افزایش یافته و به بالاترین رکوردی همیشگی در حدود 58.000 دلار رسید. با این وجود، تعداد زیادی از معامله گران با ورود بازار به ماه مارس، که سابقا ماهی با روند خرسی بوده هوشیار می مانند. سوئیفت در اظهار نظری خصوصی گفت:”من معتقدم که ماه مارس ممکن است به آهستگی با كاهش اطمینان (اعتماد به نفس) در بازار های سنتی همراه باشد، اما در مجموع من یک سرمایه گذار در روند گاوی بیتکوین بوده و در سه ماه آینده انتظار افزایش قیمت را دارم.”

44 تا 45 هزار دلار سطح کلیدی برای زیر نظر گرفتن

در این میان، معامله گران بیتکوین نظری دقیق بر سطح  44.000 تا 45.000 دلاری دارند. به عنوان مثال یک معامله‌گر به نام ویلی وو (Willy Woo) می‌گوید که سطح 45 هزار دلاری، حمایتی بسیار قوی بوده و در انتظار رخ دادن هر نزول زیر این سطح برای خریدی شدید خواهد بود.

علاوه بر این، محققین در شرکت تحلیل‌گران درون زنجیره ای (Santiment) بر این باورند که اکنون تمامیت بازار رمزارزها بر نگه‌داشتن بیتکوین در بالای این سطح بستگی دارد. آن‌ها خاطر نشان کردند که: “تا به این‌جای کار هفته‌ای قرمز، با بیشترین نگاه‌ها بر سازمان دهی دوباره بیتکوین در مقابل صعود آلتکوین‌ها را پشت سر گذاشته ایم.” هم‌چنین: برای بررسی تمام رمزارزها، سطح حمایتی 44 هزار دلاری بیتکوین و عمل‌کرد آن در زنجیزه درونی را به عنوان نشانه‌ای در نظر بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین