Categories
اخبار صرافی‌‌ها

Vebitcoin دومین صرافی رمزنگاری ترکیه است که به دلیل مشکلات مالی ناگهان در این هفته فعالیت خود را متوقف کرد.

در بیانیه وب سایت Vebitcoin آمده است که: “به دلیل علاقه اخیر مردم به رمزنگاری، تراکنش‌های ما بسیار بالاتر از حد انتظار بوده است.” این وضعیت ما را از نظر اقتصادی در شرایط دشواری قرار داده است. این صرافی گفت که معاملات را متوقف کرده است تا بتواند جوابگوی حقوق مدعیان باشد و افزود که اطلاعات بیشتر به زودی ارائه خواهد شد.

Vebitcoin دومین صرافی ترکیه است که در این هفته پس از توقف معاملات Thodex، که ابتدا دلیل آن را سرمایه گذاری خارجی و بعدا حملات سایبری عنوان کرد، معاملات خود را می‌بندد.

Vebitcoin یکی از صرافی‌های کوچک در کشور ترکیه است. روز گذشته حجم تجارت روزانه آن 60 میلیون دلار بود. برای مقایسه، حجم معاملات روزانه Thodex در آخرین روز معاملات 585.5 میلیون دلار بود. پاریبو، یکی از بزرگترین صرافی‌های کشور ترکیه، امروز حجم معاملات 1 میلیارد دلار را ثبت کرده است.

معاملات بیت کوین دیروز 56٪ از حجم روزانه Vebitcoin را تشکیل می‌داد و پس از آن 10٪ برای XRP و 6٪ برای استلار بوده است.  میزان وجوه قفل شده در این صرافی هنوز مشخص نیست.

اندکی پس از اعلام این خبر، سازمان نظارت بر جرایم مالی ترکیه ماساک کلیه حساب‌های بانکی کشور مرتبط با وبیت کوین را مسدود کرد و تحقیقات درباره این شرکت و مدیران آن را آغاز کرد. مرتکان بایراکتار، وکیلی که نماینده هفت نفر در پرونده ای علیه صرافی Thodex است، به دکریپت گفت که مسدود کردن حساب‌های بانکی اولین قدم ضروری برای حمایت از مدعیان از این شرکت است (کسانی که شکایت قانونی را در دادگاه ارائه می‌دهند). وی افزود:

“این یک هفته تراژیک برای رمزنگاری ترکیه بوده است.”

بیمه BitGo؟

Vebitcoin خود را در وب سایت شرکت به عنوان شریک BitGo، شرکت امنیت دارایی‌های دیجیتالی BitGo مستقر در کالیفرنیا توصیف کرده است. در آن اشاره شده است:

تمام محصولات موجود در صرافی ما، که شریک Bitgo است، تحت پوشش بیمه هستند

در توئیتی در 4 ژوئن 2020 گفته شده بود:

Vebitcoin شریک ترکی BitGo، مهمترین بانک رمزنگاری ذخیره سازی در جهان است.

Vebitcoin شریک ترک BitGo است که دارای رتبه بندی شرکتی است و از نظر ضوابط امنیتی و تنوع ارز رمزنگاری شده بزرگترین صرافی جهان است.

– Vebitcoin (@ Vebitcointr)      ژوئن 2020

اما سخنگوی BitGo در تماسی با Decrypt روشن کرد که Vebitcoin تنها مشتری کیف پول گرم آن بوده است، نه مشتری کیف پول سرد و مطمئنا شریک آن نبوده است. “آیا Vebitcoin درباره روابط خود با BitGo اغراق کرده است؟ احتمالاً “، سخنگوی BitGo گفت، و اضافه كرد كه این شركت از تصویرسازی مشتری خود در رابطه با آنها آگاه نبوده‌اند.

با این وجود، سایت‌های رمزنگاری محبوب ترکیه رابطه Vebitcoin با BitGo را تحت تأثیر قرار داده اند. Coinbalina، سایت معروف رمزنگاری ترکیه، در آگوست 2019 نوشت که

وجوه رمزنگاری شده در Vetbitcoin به دلیل مشارکت با BitGo، شرکت امنیتی بلاکچین که گسترده‌ترین پوشش بیمه ای را از طریق Lloyd London ارائه می‌دهد، تا 100 میلیون دلار بیمه می‌شود. سایت محبوب دیگری، با نام Uzmancoin، در سپتامبر سال 2020 گفت که “تمام محصولات و دارایی‌های صرافی Vebitcoin از طریق مشارکت با BitGo بیمه می‌شوند.

سخنگوی BitGo به Decrypt گفت: بیمه BitGo فقط خسارت ناشی از BitGo را پوشش می‌دهد و هیچ ارتباطی با معاملات Vebitcoin ندارد. این بیمه خسارت ناشی از Vebitcoin را پوشش نمی‌دهد. مشتریان ترکی Vebitcoin نباید انتظار پرداخت از این شرکت کالیفرنیایی را داشته باشند!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین