Categories
اخبار آلتکوین‌ها

تنها چند هفته پس از اینکه آیوتا مانا را در پلتفرم testnet خود معرفی کرد، این پروژه با انتشار نسخه جدیدتر Pollen testnet، نسخه‌های آزمایشی خود را افزایش داده است. Pollen testnet با دو ماژول Coordicide ادغام خواهد شد، که به عنوان گام اصلی در جهت دستیابی به تمرکززدایی کامل خواهد شد.

در آخرین پست وبلاگ، IOTA از انتشار Pollen v.0.5.5 خبر داد که چندین تغییر در شبکه خود را باعث می‌شود. بیشتر آن‌ها به سمت ماژول‌های Coordicide متمرکز شده‌اند، به نام اجماع (اجماع سریع احتمالی – FPC) و خودآزمایی.

پروتوکل FCP به‌طور معمول به عنوان قسمتی از مکانیسم اجماع در راه حل Coordicide مورد استفاده قرار می‌گیرد. نسخه‌های فعلی نتوانستند از محافظت کافی در برابر حملات Sybil محافظت کنند، اما ادغام Mana این مسئله را برطرف می‌کند.

گره‌ها قادر به تشکیل کروم خود با انتخاب گره‌هایی هستند که متناسب با مانا پرس و جو آنهاست. این پست آنرا به عنوان “اولین قدم مهم برای آزمایش سیستم مانا به عنوان یک سیستم محافظت و اعتبار Sybil در یک محیط آزمایشگاه” خواند.

مانا همچنین در خودآزمایی بکار گرفته خواهد شد، چرا که باید این تضمین حاصل شود که شبکه در برابر حملات Eclipse ایمن است. برای جلوگیری از چنین تهدیداتی، روند ایجاد گره‌های دلخواه امکان‌پذیر می‌شود، اما در اینکه چه تعداد گره‌هایی می‌توانند با مقدار مشخصی از مانا ایجاد شوند محدودیت وجود دارد. “باید برای یک حمله کننده برای ایجاد گره‌های زیاد در مانا سخت باشد.”

در این بیانیه همچنین مراحل زیر برای توسعه مانا بر روی شبکه بیان شده است، از جمله ادغام با کنترل ازدحام، قطعیت، Reorg و dRNG. علاوه بر این، پروژه بلاکچین همچنین رای گیری Timestamp و Snapshot را اندکی قبل از انتشار Nectar معرفی می کند.

ارز IOTA در هفته های اخیر با تحولات جدید نسبتاً فعال بوده است و سعی دارد وضعیت فعلی را از برخی از اشتباهات گذشته متمایز کند. یکی از آنها ادغام در زنجیره هوشمند بایننس کوین بود که به کاربران امکان می‌دهد از برنامه‌های بیشتری بهره ببرند، فعالیت کنند و درآمد کسب کنند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین