دریافت ایردراپ‌ - ارز دیجیتالی رایگان

ایردراپ چیست؟ ایردراپ (Airdrop) به معنی توزیع توکن (ارز دیجیتال) رایگان بین دارندگان یک شبکه از ارزهای دیجیتال است. در واقع ایردراپ (ارز دیجیتال رایگان) نوعی تبلیغ برای یک پروژه بلاکچینی (شبکه زیرساخت ارز دیجیتال) خاص است و از آن برای پاداش دادن به کاربران وفادار نیز استفاده می‌شود. ایردراپ‌ ها معمولا توسط مؤسسین یک ارز دیجیتال شکل می‌گیرد تا مشارکت کنندگان را به استفاده از ارز دیجیتال مورد نظر تشویق کنند. تنها کاری که برای دریافت ایردراپ (ارز دیجیتال رایگان) نیاز است انجام دهید نصب کیف پول ارز دیجیتال و دنبال کردن یکسری از دستورالعمل‌های ساده آن شبکه ارز دیجیتال مانند به اشتراک گذاری اخبار ایردراپ یا مطلع کردن دوستان از ایردراپ است که ما در این صفحه به صورت کاملا رایگان و قدم به قدم مراحل دریافت ایردراپ معتبر و جدید را به شما آموزش خواهیم داد.

وب سایت مرجع دریافت ایردراپ

ایردراپ چیست؟

دریافت ایردراپ (airdrop) چیست؟ دریافت ایردارپ یا AirDrop در اصل کوین‌ها یا توکن‌هایی هستند که گاهی مستقیم و بدون خبر و گاهی با اطلاع قبلی به حساب شما واریز می‌شود، دریافت ایردراپ بدون این‌که هیچ مبلغی بابت آن پرداخت کنید به حساب شما واریز می‌شود، جالب است نه؟!

گرچه این عمل خیلی فوق‌العاده و باحال به‌نظر می‌آید اما دریافت ایردراپ در اصل یک شیوه بازاریابی نوپا به سبک ارز دیجیتال است. ایردراپ یک شگرد بازاریابی در شبکه ارزهای دیجیتال است که متخصصان و بازاریابانی حرفه‌ای در پشت آن هستند و در پی سودهای طولانی مدت برنامه‌ریزی‌های لازمه را انجام داده‌اند.

اصطلاح دریافت ایردراپ اولین بار در جنگ جهانی استفاده شد. در جنگ جهانی اول هنگامی که سربازان متفقین در جهبه‌های جنگ گیر می‌کردند و به صورت کامل محاصره می‌شدند پشتیبانی از سمت دریا و زمینی برای آنها ممکن نبود، در این حالت فرماندهان تصمیم می‌گرفتند از طریق هواپیما و با ارسال ملزومات مورد نیاز با چتر نجات به یارانشان کمک کنند. اصطلاح ایرداپ ( Air Drop ) نیز از همان موقع شکل گرفت. Air به معنی «هوایی» و Drop به معنی انداختن.

این توضیحی بود از ایردراپ که از کجا و چطور به‌وجود آمد. اما این اصطلاح دریافت (ایردراپ) در دنیای ارزهای دیجتال کاملا متفاوت است و همان‌طور که گفتیم ایردراپ در این‌جا به یک امر بازاریابی حرفه‌‎ای تبدیل شده.

دریافت ایردراپ در دنیای رمزارزها (Cryptocurrency) یا همان ارزهای دیجیتال به‌معنای توزیع توکن (ارز دیجیتال) رایگان بین دارندگان یک شبکه از ارزهای دیجیتال است. در واقع ایردراپ نوعی پاداش برای یک شبکه بلاکچینی خاص است و از ایردراپ برای پاداش دادن به کاربران وفادار نیز استفاده می‌شود. این پاداش در قالب یک ارز دیجیتال خاص به حساب فرد مورد نظر واریز می‌شود. ایردراپ می‌تواند اتر، مونرو، استلار و یا هر ارز دیجیتال دیگری باشد. در واقع ایردراپ یک نوع ترفند تبلیغاتی و بازاریابی است که می‌تواند به دلیل‌های مختلفی صورت گیرد. مثلا برای اطلاع رسانی به کاربران ارزهای دیجیتال که یک ارز دیجیتال جدید شکل گرفته و بعد از جستجو این ارز دیجیتال توسط کاربران در اینترنت از اهداف آن با خبر می‌شوند. بعضی از ایردراپ ها در صرافی‌ها شبیه به IEO انجام می‌شود اما با فرق اینکه شرکت در IEO مستلزم پرداخت پول است اما برای شرکت در ایردراپ نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست. در صرافی ها معمولا از ایردراپ برای پاداش به کاربران (نفرات اول سرمایه‌گذار و معامله‌گر…) استفاده می‌شود.

ایردراپ معمولا از طریق سایت سازنده یک ارز دیجیتال، انجمن‌ها و در کل در جامعه بلاک‌چین تبلیغ و معرفی می‌شوند و همان‌طور که گفته شد به حساب کیف پول دیجیتال کاربران ارسال می‌شود. البته در برخی مواقع یکی از شرایط دریافت ایردراپ داشتن یک کیف پول فعال ارز دیجیتال است. منظور از کیف پول فعال ارز دیجیتال کیف پولی است که در آن مقداری بیت‌کوین، اتریوم، ریپل یا هر نوع ارز دیجیتال معتبر دیگری وجود داشته باشد. در بعضی مواقع توکن‌های ایردراپ به کیف پول‌هایی واریز می‌شود که ارز دیجیتال مخصوصی در آن کیف پول موجود باشد. مثلا ارز دیجیتال شیبا یا ارز دیجیتال فگ! این نوع ایردراپ معمولا برای ارسال پاداش وفاداری استفاده می‌شود.

در دنیای امروز هرچه‌قدر افراد بیشتری یک کالا، یا خدمات آن‌را بشناسند، احتمال موفقیت آن برند یا محصول نیز بیشتر می‌شود. صحبت ما درباره بازاریابی است، بازاریابی که در آن به سریع‌ترین و مطمئن ترین روش صدای عرضه محصول به گوش مخاطب برسد. وقتی یک ارز دیجیتال جدید ساخته می‌شود ماهیت و وجود این ارز دیجیتال برای همه ناشناخته است. پس چطور باید آن را عرضه کرد؟ این ارز دیجیتال برای رشد و توسعه در بلاکچین نیاز دارد تا توسط مخاطبان شناخته و استفاده شود. در این مواقع توزیع کنندگان و توسعه دهندگان آن ارز دیجیتال، بهترین کار را استفاده از ایردراپ می‌دانند. چرا که آن‌ها معتقدند با ایردراپ نام ارز دیجیتال مورد نظر به گوش افراد بیشتری می‌رسد.

وقتی کاربران ایردراپ دریافت می‌کنند به احتمال زیاد درباره آن تحقیق و در پلتفرم‌های مختلف اجتماعی و نزدیکان خود درباره آن ایردراپ صحبت می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود این ایردراپ ها و در نتیجه آن، شبکه ارز دیجیتال مورد نظر معروف‌تر شوند و در بین جامعه ارزهای دیجیتال جا بیفتد. نکته جالبی که درباره ایردراپ وجود دارد هزینه پایین آن است! وقتی شما قصد داشته باشید یک محصول را به‌صورت وسیع و در سطح جهانی معرفی کنید، نیازمند هزینه‌های میلیون دلاری، تحقیق و دیگر موارد هستید. از طرفی محصول شما یک خودرو بنز یا محصول اپل نیست که مردم از قبل نسبت به آن شناخت داشته باشند! تصور کنید چه‌قدر مشکل است که بخواهید یک ارز دیجیتال تازه کار را جا بیندازید!

پس چه راهی بهتر از این‌که با هزینه بسیار کم نسبت به تبلیغات گسترده از ایردراپ استفاده نکرد؟! آن هم در حالی که طرف مقابل همگی مخاطب هدف یعنی کاربر ارز دیجیتال هستند.

اهداف ایردراپ؟

برگزاری ایردراپ توسط یک شرکت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اهداف ایردراپ معمولا به شرح زیر است:
 • ایجاد آگاهی و اطلاع رسانی نسبت به تبلیغ ارز دیجیتال مورد نظر 
 • افزایش اعتبار و معرفی اهداف ارز دیجیتال مورد نظر 
 • پرداخت پاداش به سرمایه‌گذران اولیه و کاربران فعال و وفادار ارز دیجیتال اصلی شبکه
 • توزیع گسترده یک ارز دیجیتال و افزایش مارکت کپ آن ارز دیجیتال در سریع‌ترین زمان ممکن
 • هارد فورک‌ در شبکه بلاکچینی یک ارز دیجیتال (بروزرسانی در شبکه یک ارز دیجیتال را هاردفورک میگوییم)
 • جایگزینی برای ICO ها. در کشورهایی که استفاده از ICO برای عرضه اولیه ارز دیجیتال ممنوع است ایردراپ ارز دیجیتال بدون نیاز به هیچ مجوز و دردسری قابل انجام است.
 • پخش ارز دیجیتال (ایردراپ) به‌صورت غیر متمرکز

چگونه در دریافت ایردراپ شرکت کنیم و ارز دیجیتال رایگان به‌دست بیاوریم؟

با این‌که ایردراپ‌ ها ارز دیجیتال رایگان هستند و برای دریافت آن‌ها نیاز به هزینه‌ای ندارید اما برای دریافت ایردراپ داشتن یک‌سری شرایط و ویژگی الزامی است.

 • کیف پول ارز دیجیتال: داشتن کیف پول ارز دیجیتال مهمترین پیش‌نیاز دریافت ایردراپ است. اگر کیف پول ارز دیجیتال ندارید، متاسفانه ایردراپ و ارز دیجیتالی در کار نخواهد بود
 • داشتن مقداری بیت‌کوین و اتریوم (خرید ارز دیجیتال) : وجود مقداری ارز دیجیتال در کیف پول شانس شما را برای دریافت ایردراپ بیشتر می‌کند. البته شرکت‎‌هایی نیز هستند که بدون توجه به نوع موجودی کیف پول به شما ارز دیجیتال رایگان یا همان ایردراپ می‌دهند.
 • اکانت معتبر: یکی از موارد دیگری که در دریافت ایردراپ تاثیر دارد اکانت معتبر است. بهتر است هنگام ثبت‌نام در فرم‌های دریافت ایردراپ از یک اکانت معتبر استفاده کنید. 
 • ایمیل معتبر: در بعضی مواقع برای دریافت ایردراپ نیاز است در یک سایت عضو شوید. در این‌گونه مواقع نیز از یک ایمیل معتبر که اسپم نشده باشد استفاده کنید.
 • فعال بودن و عضویت در شبکه‌های اجتماعی : یکی از مواردی که برای دریافت ایردراپ (ارز دیجیتال رایگان) می‌تواند الزامی باشد. عضویت در شبکه‌های اجتماعی است چون ممکن است شرکت توسعه دهند از شما بخواهد در گروه تلگرام، توئییتر یا حتی یوتیوب آن شرکت عضو شوید و فعال باشید. از طرفی فعالیت شما در شبکه‌‎های اجتماعی و تعامل با ‌آن‌ها باعث می‌شود شما با ایردراپ و خبر‌های مهم و حیاتی دنیای ارزهای دیجیتال نیز با خبر باشد. هم‌چنین با دعوت دوستان خود نیز می‌توانید ایردراپ بیشتری دریافت کنید.

چند نوع ایردراپ داریم؟

انواع ایردراپ:

 • ایردراپ استاندار (متعارف) : با عضویت در یک سایت ارز دیجیتال رایگان دریافت می‌کنید.
 • Bouny airdrop: شما در ازای دعوت دوستان خود به یک پلتفرم یا گروه اجتماعی ارز دیجیتال رایگان دریافت می‌کنید.
 • Holder airdrop: در ازای موجودی  بیت‌کوین، اتریوم، بایننس‌کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگری در کیف پول خود، ارز دیجیتال رایگان دریافت می‌کنید.
 • برگزاری ICO: یک رویداد توزیع ارزدیجیتال که در آن پس از انجام موفقیت آمیز عرضه اولیه ارز دیجیتال (ICO)، یک قرارداد هوشمند، توکن‌های جدید (ایردراپ) را به کیف پول های مشارکت کنندگان در پیش فروش ارسال می کند.
 • زمان فورک یک ارز دیجیتال: یک رویداد توزیع ارز دیجیتال که پس از فورک صورت می گیرد. در این فرآیند، ایجاد یک توکن جدید باعث می شود تا دارندگان یک ارز دیجیتال خاص ایردراپ دریافت کنند.
 • ارسال توکن رایگان: شرکت ها با ارسال رایگان یک ارزدیجیتال محبوب به دارندگان کیف پول آن ارز برای توکن یا سکه ارز دیجیتالی جدید خودشان تبلیغ میکنند.
 • شبکه های اجتماعی: گروه‌ها، سایت‌ها و انجمن‌هایی وجود دارند که ایردراپ‌ هایی که قرار است برگزار شوند را به شما معرفی می‌کنند.کافیست به عضوی این‌ خبرنامه‌ها دربیاید و از ایردراپ‌های در حال برگزاری و معتبر اطلاع پیدا کنید. مزیت این کار این است وقتی سایت‌های معتبر باشند که ایردراپ‌هایی که کلاه‌برداری نیستند را معرفی کنند دیگر جایی برای کلاه‌بردار‌ نمی‌ماند!
 • ایردراپ های اختصاصی: این نوع ایردارپ‌ها معمولا بوسیله سایت‌ها و یا گروه‌های شبکه‌های اجتماعی معروف برنامه‌ریزی و انجام می‌شوند. مخاطب در اینگونه ایر دراپ‌ها زیاد است و اعتبار بیشتری دارند. شما می‌توانید با عضویت در خبرنامه‌ها و کانال‌های این سایت‌، ایردراپ دریافت کنید. وبسایت Airdrop.io نمونه‌ای از این سایت‌هاست.
 • این دسته از ایردراپ‌ها معمولا توسط سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی با فالوئر فراوان، مدیریت می‌شوند. شما به عنوان عضوی از سایت یا یکی از فالوئرهای حساب کاربری مورد نظر، می‌توانید در ایردراپی که مخصوص جامعه منحصربفردی که شما هم عضوی از آن هستید می‌باشد، شرکت کنید. سایت‌هایی مثلAirdrop.io  به شما اجازه می‌دهند که فقط در ازای ثبت نام در خبرنامه این سایت، از ایردراپ‌های اختصاصی استفاده کنید.

کلاه‌برداری در ایردراپ‌

یکی از کلاه‌برداری بزرگی که در حوزه ارزهای رمزنگاری شده رخ می‌دهد، کلاه‌برداری از طریق ایر دراپ‌ها است. افراد زیادی هستند که به شما وعده دریافت رایگان توکن می‌دهند، در حالی که تنها قصد ‌آن‌ها کلاه‌برداری است و می‌خواهند جیب شما را خالی کنند. برای جلوگیری از این اتفاقات و کلاه‌برداری‌ها نکات زیر را رعایت کنید؛ به‌هیچ عنوان کلید خصوصی خود را در اختیار کسی قرار ندهید. کلید خصوصی کیف پول شما فقط و فقط باید در اختیار خودتان باشد. اگر کسی کلید خصوصی شما را درخواست کرد به این معنیست که طرح پیش‌رو شما یا طرف مقابل شما کلاه‌بردار است. اگر کسی قصد داشت حساب شما را بررسی کنید کافیست فقط کلید عمومی حساب خود را در اختیار او قرار دهید.

اصلا هزینه نکنید! همانطور که متوجه شدید ایر دراپ یک طرح بازاریابی و تبلیغاتی رایگان است. البته رایگان برای شما نه برای صاحب توکن. اگر از شما خواستند به دلیل عضویت یا کارمزد مقداری پول را به X حساب واریز کنید. این زنگ هشداری است برای این‌که این طرح یا فرد کلاه‌بردار است. در طرح ایردراپ توکن به صورت مستقیم در ازای عضویت شما در سایت، یا اصلا به‌صورت رایگان به کیف پول شما واریز می‌شود. نیازی نیست پولی بابت چیزی پرداخت کنید. در کلاه‌برداری ایردراپ از نوع فیشینگ، شخص از شما می‌خواهد که مبلغی ناچیز (1 – 5) را در یک درگاه جهت کارمزد، دریافت و یا وارد دیگر، پرداخت کنید. احتمالا با خودتان حساب می‌کنید که این مبلغ در مقابل سودی که از این توکن یا کوین عاید شما می‌شود چیزی نیست و مبلغ را پرداخت می‌کنید. اما در اصل اتفافی که در حال رخ دادن است، عملیات فیشینگ است. شما در حال ثبت‌ اطلاعات کارت بانکی خود هستید و به زودی حساب شما هک خواهد شد! اگر در هر صورتی از شما مبلغی بابت X خواستند بدون تعارف  نه بگویید و دست از کارتان بکشید.

مطمئن شوید که ایردراپ مورد نظر واقعی، معتبر و رسمی است. معمولا ایردراپ‌های کلاه‌برداری به صورت خیلی جزئی با مقاله و وایت پیپرهای ضعیف و عکس‌‌های بی‌کیفیت و کپی شروع به معرفی خود می‌کنند. راه‌های مختلفی برای شناسایی یک ایردراپ معتبر وجود دارد. یکی از راه‌های شناسایی داشتن سایت است. یک ایر دراپ معبتر دارای یک سایت است. یک سایت که در آن وایت پیپر، ویدیو، اهداف، سوالات متداول، گذشته شرکت و سایر اطلاعات در آن است. یک سایت معتبر، حتما اطلاعات تماس، سابقه و پشتیبانی خود را درون سایت ارائه می‌دهد. آن‌هم بدون این‌که مشتری گمراه شود یا فریب بخورد. برای مثال وبسایت ‌‌چین‌لینک این نکات را رعایت کرده و ‌می‌توان روی این سایت برچسب معتبر بودن را زد. این ‌روزها که اهمیت فضای مجازی بسیار بالا رفته، یک تیم یا شرکت معتبر در زمینه ارزرمزها باید در فضای مجازی فعالیت خوبی داشته باشد. بعضی مواقع دیده شده که یک طرح‌ کلاه‌برداری ایر دراپ توسط یک اکانت توئیتری تبلیغ و بازار یابی می‌شود که شاید از تاریخ عضویت این اکانت فقط 3 روز می‌گذرد! پس حتما سایت و شبکه‌های اجتماعی لینک خورده با سایت و توکن مورد نظر را بررسی کنید. بررسی کنید که دنبال کنندگان و عضو شدگان واقعی باشند نه جعلی. بررسی کنید که وضعیت سایت چگونه است و چه‌قدر از فعالیت آن می‌گذرد. داشتن سابقه در لینکداین یکی از فاکتورهای مهم محسوب می‌شود. یک تیم یا شرکت متعبر در زمینه ارزهای دیجیتال، اگر قصد داشته باشد اعتبار خود را بالا ببرد، حتما در پلتفرم Linkdien سوابق شرکت و کارکنان را به‌خوبی و شفاف ثبت می‌‌کند و در آن فعالیت دارد. یک تیم و شرکت خوب در بحث ایردراپ همه‌چیز را شفاف و واضح برای مخاطب توضیح می‌دهد. در اکثر شبکه‌های مجازی (توئیتر، اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب،ردیت،فیس‌بوک، لینکدین و…) فعالیت دارد. البته تبلیغ ایر دراپ در فیس‌بوک و زیر مجموعه‌های آن (اینستاگرام، واتساپ)به‌صورت رسمی ممنوع.

کلاه‌برداری و فریب

احتمال کلاه‌برداری از طریق ایردراپ هرچند نسبت به قبل با اطلاع رسانی به مردم کمتر شده، اما هنوز هم افرادی هستند که با طرح‌هایی به ظاهر ایردراپی نسبت به کلاه‌برداری از کاربران دنیای ارزهای رمزنگاری اقدام می‌کنند. همانطور که گفته شد این افراد با استفاده از اطلاع‌رسانی‌های دروغین و اغوا کننده از کاربران به‌صورت تله‌گذاری (فیشینگ) کلاه‌برداری و سرقت می‌کنند که عموما هم در جایی هم گیر نمی‌افتند. پس در این زمینه بسیار مراقب و هوشیار باشید! هکر‌ها آنقدر در بعضی موارد پیش رفته‌اند که شما با گمان آنکه وارد یک سایت بسیار معتبر شده‌اید و کلید خصوصی خود را وارد می‌کنید و کلید خصوصی شما به سرقت‌ می‌رود. این مورد در مواقعی پیش می‌‌آید که شما فکر می‌کنید وارد سایت اصلی شده‌اید در حالیکه سایتی که درآن هستید؛ یک کپی برابر اصل سایت اصلی است و در حال جمع‌آوری دیتا و اطلاعات شماست.

ایردراپ‌های بی‌ارزش

وجود توکن‌های بی‌ارزش در ایر دراپ چیزی عجیب نیست! بعضی توکن‌هایی که در ایر دراپ‌ها ارائه می‌شوند نسبت به وقتی که شما برای آن‌ها ارزش قائل می‌شوید هیچ سودی ندارند. با‌ این‌که شما هزینه‌ای بابت ‌آن‌ها پرداخت نمی‌کنید، اما وقت خود را تلف کرده‌اید! با این‌حال توکن‌های رایگان ارزش امتحان دارند.

این نوع ایردراپ معمولا زمانی پیش‌ می‌‌آید که افرادی که پشت پروژه آن توکن هستند، در زمینه بازاریابی و جذب سرمایه ضعیف عمل می‌کنند و یا ممکن است اولین پروزه‌شان باشد!

ارز دیجیتالی رایگان

ایردراپ همان ارز دیجیتالی رایگان است. اگر بدنبال ارز دیجیتال رایگان هستید با دریافت ایردراپ های روزانه از سایت بیتشال میتوانید ارز دیجیتالی رایگان بدست آورید. بدست آوردن ارز دیجیتالی رایگان کار سختی نیست، اما نیاز به کمی دانش و پیگیری اخبار در مورد ارز دیجیتال رایگان دارد. در سایت بیتشال و در قسمت دریافت ایردراپ یا همان ارز دیجیتالی رایگان، روزانه هم دانش و هم اخبار ارز دیجیتالی رایگان در دسترس شما علاقه مندان به ارز دیجیتال رایگان قرار می‌گیرد. بنابراین هر روز به صفحه دریافت ایردراپ در سایت بیتشال سر بزنید تا از دریافت ارز دیجیتال رایگان بی نصیب نمانید

بیت کوین رایگان

اگر بدنبال بیت کوین رایگان هستید دریافت ایردراپ رایگان همان معنی را می‌دهد. شما چه ارز دیجیتالی رایگان بدست آورید چه بیت کوین رایگان، در عمل هیچ فرقی نمی‌کند، چون بیت کوین رایگان همان ارز دیجیتالی رایگان و ارز دیجیتالی رایگان همان ایردارپ است. پس اگر قصد دارید روزانه بیت کوین و ارز دیجیتال رایگان بدست آوردید، سایت بیتشال به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع تر و راحت تر ارز دیجیتال رایگان بدست آوردید و آنرا تبدیل به بیت کوین کنید. اینگونه خیلی راحت بیت کوین رایگان بدست می‌آورید.

سوالات متداول ایردراپ

ایردارپ (Airdrop) در واقع کوین‌ها یا توکن‌هایی هستند که در ازای اقداماتی معمولی در شبکه‌های اجتماعی، به شما تعلق می‌گیرد.

برای مثال: عضو شدن در یک کانال تلگرامی، فالو کردن در اینستاگرام و…

بله، اکثریت ایردراپ‌ها رایگان هستند. اما بعضی از ایردراپ‌ها به افرادی تعلق می‌گیرد که دارای یک ارزدیجیتال خاص هستند.

برای مثال ایردراپ یوما (UMA) به افرادی تعلق گرفت که دارای مقداری اتریوم در کیف پول خود بودند.

به همین دلیل این نوع ایردراپ‌ها رایگان محسوب نمی‌شوند.

بله. تمامی ایردراپ‌های معرفی شده در سایت بیتشال کاملا رایگان هستند و فقط باید در یکسری شبکه‌های اجتماعی عضو شوید.

بله. تمامی ایردراپ‌های معرفی شده در سایت توسط کارشناسان بیتشال اعتبارسنجی شده و سپس در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

این موضوع کاملا به شانس کاربر بستگی دارد و نکته قابل توجه این است که با ثبتنام و دریافت این ایردراپ‌ها شما هیچ چیز از دست نمی‌دهید.

به‌قول معروف:

سنگ مفت، گنجشک مفت!

اما اگر خوش شانس باشید شرکت در برخی ایردراپ‌ها می‌تواند سود‌های چند ده یا حتی چند صد درصدی به شما بدهد.

برای مثال فرض کنید شما در ایردراپ توکنی مانند شیبا شرکت کرده‌اید و به ارزش 15 دلار از این توکن عاید شما شده است.

اگر اقبال شما خوب باشد بعد از گذشت 6 ماه توکن شما با سود 15 هزار درصدی روبرو می‌شود.

یعنی 15 دلار شما به 2250 دلار تبدیل می‌شود!

بدون هیچ هزینه‌ای.

زمان اجرای ایردراپ‌ها بین 1 هفته تا چند ماه است. اما دریافت آن قطعی است.

این مدت زمان هنگام ثبتنام به شما اعلام می‌شود.

ایردراپ در واقع نوعی تبلیغ برای یک ارز دیجیتال است. وقتی یک ارز دیجیتال جدید ساخته می‌شود ماهیت و وجود این رمز ارز برای همه ناشناخته است. پس چطور باید آن را عرضه کرد؟ این ارز دیجیتال برای رشد و توسعه در بلاکچین نیاز دارد تا توسط مخاطبان شناخته و استفاده شود. در این مواقع توزیع کنندگان و توسعه دهندگان، بهترین کار را استفاده از ایردراپ می‌دانند. چرا که آن‌ها معتقدند نام رمزارز مورد نظر به گوش خیلی‌ها می‌رسد و در نتیجه آن بیشتر شناحته می‌شود. وقتی این افراد ایردراپ‌ها را دریافت می‌کنند به احتمال زیاد درباره آن تحقیق و در پلتفرم‌های مختلف اجتماعی و نزدیکان خود درباره آن صحبت می‌کنند که خود نوعی تبلیغ برای این ارز دیجیتال است.

نکته‌ای که بهتر است در اینجا به آن اشاره کنیم این است که تمام پروژه‌های ارز دیجیتال، ایردراپ انجام نمی‌دهند.

اصطلاح ایردراپ اولین بار در جنگ جهانی استفاده شد. در جنگ جهانی اول هنگامی که سربازان متفقین در جهبه‌های جنگ گیر می‌کردند و به صورت کامل محاصره می‌شدند؛ پشتیبانی دریایی و زمینی برای آنها ممکن نبود، در این حالت فرماندهان تصمیم می‌گرفتند از طریق هواپیما و چترهای مخصوص تجهیزات را برای سربازان ارسال کنند. اصطلاح AirDrop نیز از همان موقع شکل گرفت. Air به معنی «هوایی» و Drop به معنی انداختن است.

ایردراپ معمولا از طریق سایت توسعه‌دهنده یک ارزدیجیتال، انجمن‌ها و در کل جامعه بلاکچین تبلیغ و معرفی می‌شوند.

 1. داشتن یک کیف پول دیجیتال
 2. داشتن ارز دیجیتال در داخل کیف پول شما (البته ممکن است شانس شما را بیشتر کند اما اجباری نیست)
 3. داشتن ایمیل معتبر
 4. عضویت در شبکه‌های اجتماعی ( مخصوصا تلگرام و توئیتر )
 • ایردراپ استاندار (متعارف) : با عضویت در یک سایت دریافت می‌کنید.
 • Bouny airdrop: شما در ازای دعوت دوستان خود به یک وبسایت یا گروه اجتماعی دریافت می‌کنید.
 • Holder airdrop: در ازای موجودی بیت‌کوین، اتریوم، بایننس‌کوین و یا هر رمزارز دیگری در کیف پول خود، دریافت می‌کنند.
 • ارسال توکن رایگان: شرکت ها با ارسال رایگان یک ارزدیجیتال محبوب به دارندگان کیف پول آن ارز برای توکن یا کوین جدید خودشان تبلیغ می‌کنند.
 • کلید خصوصی کیف پول خود را به هیچ عنوان در اختیار شخص یا شرکتی قرار ندهید.
 • در قبال دریافت دریافت ایردراپ هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 • ایجاد آگاهی و درک کاربر از رمزارز مورد نظر
 • افزایش اعتبار و معرفی اهداف رمزارز
 • پرداخت پاداش به سرمایه‌گذران اولیه و کاربران فعال و وفادار
 • توزیع گسترده یک توکن و افزایش مارکت کپ آن در سریع‌ترین زمان ممکن
 • جایگزینی برای ICO ها. در کشورهایی که استفاده از ICO برای عرضه اولیه ممنون است. ایردراپ بدون نیاز به هیچ مجوز و دردسری قابل انجام است.
 • پخش به‌صورت غیر متمرکز
4.6 5 آرا
رتبه‌بندی مقاله
دنبال کنندگان
اطلاع از
guest
18 دیدگاه
بیشترین آرا
جدیدترین قدیمی‌ترین
بازخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها