روش‌های کسب درآمد از ارز دیجیتال

شاید فکر کنید ماینینگ و سرمایه‌گذاری تنها راه‌های درآمدزایی در حوزه ارزهای دیجیتال می‌باشد، اما بهتر است بدانید این بازار علاوه بر ماینینگ و سرمایه‌گذاری، هجده روش درآمدی متنوع دیگر در اختیار شما می‌گذارد که در ادامه به طور خلاصه به روش های کسب درآمد از ارز دجیتال می‌پردازیم.

اولین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال: تریدینگ – Trading

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

اولین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال ترید کردن است. ترید به این معناست که ارزهای دیجیتال را معامله و به یک‌دیگر تبدیل کنیم. در این روش شما می‌توانید به‌صورت روزانه (کوتاه‌مدت) و ماهانه‌ (میان مدت) کسب سود و درآمد کنید. برای شروع این روش شما نیاز به دانستن دانش تکنیکال یعنی نمودار خوانی و اطلاعات کافی از گذشته قیمتی بازار، حداقل 8 ساعت زمان در روز و کمی سرمایه اولیه مثلا 100 دلار دارید. (البته با سرمایه 10 دلاری نیز می‌شود کسب سود کرد اما درآمد چندانی ایجاد نمیکند)

درآمد از طریق تریدینگ به صورت دقیق قابل اندازه‌گیری نیست و به فاکتورهای مختلفی از جمله: روند بازار، میزان سرمایه، شخصیت فرد معامله‌گر، مهارت،درصد ریسک‌پذیری و… بستگی دارد. برای خرید و فروش یا همان ترید ارزهای دیجیتال شما نیاز به دانش مربوطه (تحلیل تکنیکال) دارید و برای کسب این دانش نیاز به گذراندن یک دوره جامع و دیدن ساعت‌ها آموزش است، چرا که باید با اصول اولیه و مبانی تحلیل تکنیکال مانند، حمایت و مقاومت، روند ها ، شکست و بسیاری جزئیات مهم دیگر برای جلوگیری از ضررهای احتمالی آشنا شوید.

هدلینگ – Hodling

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال هدلینگ می‌باشد. اصطلاح هدلینگ یا همان هدل کردن، به معنی ذخیره دارایی با ارزش، برای مدتی طولانی است. در این روش شما باید بتوانید ارزهای دیجیتال معتبر،کاربردی و آینده‌دار را شناسایی و به‌صورت بلند مدت (1 – 3 سال) نگه‌داری کنید. برای مثال شما بیت‌کوین را در حال حاضر که 10 هزار دلار است خرید کنید و 3 سال دیگر که به قیمت 50 هزار دلار رسید بفروشید.

پیش نیاز اصلی این روش دانستن دانش فاندامنتال است. مثلا این پروژه چه کاربردی دارد، یا مالک آن چیست و قرار است چه مشکلی را حل کند و …

این روش هم مثل ترید، نیاز به سرمایه چندانی ندارد و با مبالغ زیر 100 دلار هم میتوان شروع کرد.

اگر روش هدلینگ را انتخاب کردید، باید مراقب احساسات و هیجان خود باشید، به مشاوره و نظر هر فردی توجه نکنید، هیجانی تصمیم نگیرید، حوصله داشته باشید و با دید بلندمدت به بازار نگاه کنید.

ماینینگ – Mining (جذابترین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال)

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

یکی از جذابترین روش های کسب درآمد از ارز دیجیتال صنعت ماینینگ می‌باشد. در این روش شما به تولید و تایید تراکنش‌های ارزدیجیتال مورد نظر خود می‌پردازید. این روش به Proof of Work (POW) یا استخراج بر بستر گواه اثبات کار معروف است که نیاز به سرمایه حداقلی 5 هزار دلاری برای خرید تجهیزات سخت‌افزاری دارید. علاوه بر اینکه هزینه‌های جانبی از جمله: هزینه برق، استهلاک، قدیمی شدن و سوختن دستگاه‌ها ماینینگ را هم باید در نظر بگیرید. در این روش اگر تعداد زیادی ماینر داشته باشید باید یک فضای سوله مانند که به اصطلاح مزرعه (فارم) می‌گویند هم تاسیس کنید. نگهداری تعداد زیاد ماینر سخت و پرهزینه است و صدالبته به مجوز هم نیاز دارد.

روش دیگر برای درآمدزایی از طریق ماینینگ، ماینینگ ابری یا کلود ماینینگ است. در این روش شما نیاز به خرید تجهیزات، مکان، مجوز و موارد دیگر ندارید بلکه باید یک اعتماد 2 طرفه بین شما و شرکت (کلود ماینینگ) وجود داشته باشد. شرکت‌های ماینینگ ابری در ازای مبلغ پرداختی شما به شما قدرت پردازش دستگاه‌های ماینر را به‌صورت آنلاین اجاره می‌دهند. هزینه‌های ماینینگ ابری به معیارها و آیتم‌های مختلف شرکت طرف قرارداد بستگی دارد، چرا که باید مواردی از جمله: هزینه نگهداری دستگاه، هزینه انرژی و دیگر موارد در نظر گرفته شود.

استیکینگ – Staking

کسب درآمد از ارز دیجیتال

استیکینگ هم نوعی روش در تولید و تایید تراکنش‌ ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. در این روش که به Poorf of Stake یا استخراج بر بستر گواه اثبات سهام معروف است نیازی به تجهیزات فیزیکی از جمله ماینر، مکان، مجوز و… نیست. در این روش فقط نیاز به مقداری پول نقد برای خرید تعداد مشخصی از ارز مورد نظر و یک کیف پول دیجیتال است تا بتوان بعنوان یک نود در شبکه تایید تراکنش کرد و کسب درآمد داشت.

برای نود شدن در شبکه هر ارزدیجیتال نیاز به مقدار مشخص از آن ارزدیجیتال است.  مثلا برای نود شدن در شبکه اتریوم نیاز به 32 اتر دارید که با توجه قیمت فعلی اتریوم (2700) دلار حدود 80 هزار دلار پول نیاز است. البته این روش هم مانند ماینینگ بصورت مشارکتی با شرکت‌های دیگر قابل انجام است و بجای اینکه 32 اتر خریداری و در شبکه قفل کنید، با تعداد کمتری در برخی پلتفرم های صرافی‌ و کیف پول‌ها قابل انجام است.

سیوینگ – Saving

کسب درآمد از ارز دیجیتال

منظور از سیوینگ در اینجا، سپرده‌گذاری و کسب سود مانند سپرده‌گذاری بانکی است. بعضی از پروژه‌ها هستند که برای خریداری دارایی‌ها دیجیتال آنها، به شما سود پرداخت می‌کنند. مانند سهام، تمام این پروژه‌ها برای خرید مناسب نیستند و شما باید جزئیات این پروژه‌ها را بررسی و تحلیل کنید و آن چیزی که به نظر می‌رسد با اهداف سرمایه‌گذاری شما مطابقت دارد را انتخاب کنید.

تفاوت سیوینگ با استیکینگ این است که در استیکینگ دارایی شما تا پایان قرارداد در شبکه قفل می‌شود ولی در سیوینگ شما نیازی به قفل کردن دارایی ندارید و هر زمان که تمایل داشتید می‌توانید سرمایه خود را از حالت سیوینگ (سپرده‌گذاری) خارج کنید.

تفاوت دیگر این است که در استیکینگ شما در تایید تراکنش ها مشارکت دارید و کسب سود شما از طریق کارمزدهای نقل و انتقال است، اما در سیوینگ شما فقط به عنوان سپرده گذار فعالیت دارید و سود شما را آن شرکت یا صرافی که سپرده شما را تحویل گرفته است پرداخت میکند.

لندینگ – Lending

کسب درآمد از ارز دیجیتال

لندینگ در فضای ارزهای دیجیتال به معنی وام دهی است. در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) که یکی از زیرمجموعه ها و مزایای بلاکچین و بازار ارزهای دیجیتال است پلتفرم‌هایی وجود دارند که در آن‌ها شما میتوانید بعنوان وام‌دهنده یا وام‌گیرنده فعالیت کنید. مثلا شما یک بیت‌کوین دارید که نمی‌خواهید آن را بفروشید. اما در کنار آن به پول نیاز دارید. شما‌ می‌‌توانید بیت‌کوین خود را در شبکه وثیقه کنید و وام بگیرید.

در اینجا شبکه یا همان پلتفرم های دیفای (لندینگ) فقط یک واسطه است. در طرف دیگر قرارداد، افرادی مثل شما هستند که به عنوان وام دهنده بیت‌کوین شما را می‌گیرند و در ازای آن به شما به مقدار درصد مشخصی که شبکه تعیین کرده است وام‌ می‌دهند. پس شما می‌توانید در این پلتفرم‌ها هم به عنوان وام دهنده و هم بعنوان وام گیرنده حضور داشته باشید و کسب درآمد کنید.

هفتمین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال: صرافی – Exchange

کسب درآمد از ارز دیجیتال

روش دیگر درآمدزایی در این حوزه ایجاد صرافی است. شما می‌توانید به صورت آنلاین (سایت و نرم‌افزار) و آفلاین (فیزیکی) یک صرافی معاملاتی ارزدیجیتال راه اندازی کنید. در این روش نیاز به دانش تخصصی، سرمایه اولیه و اعتبار دارید تا بتوانید از طریق جذب کاربر و کارمزدهای خرید و فروش کسب درآمد کنید.

برنامه‌نویسی – Programming

کسب درآمد از ارز دیجیتال

یکی از آینده‌دارترین، پرسودترین و کم ریسک‌ترین روش‌ کسب درآمد از ارز دیجیتال در این حوزه، برنامه‌نویسی بلاکچین است. با استفاده از این روش شما می‌توانید هم در شرکت‌های ایرانی و هم خارجی بصورت دورکاری فعالیت و کسب درآمد کنید.

بهترین زبان‌های برنامه نویسی در این حوزه عبارت اند از:

  • زبان سی پلاس پلاس ++C
  • زبان جاوا Java
  • زبان پایتون Python
  • زبان سیمپلیسیتی Simplicity
  • زبان سالیدیتی Solidity

مشاوره، فروش و تعمیر – Consulting and repairs

با توجه به نوپایی و آینده‌دار بودن شبکه بلاکچین و ارزهای دیجیتال، برای افرادی که علاقمند به مشاوره، فروش یا مشاغل فنی هستند ‌‌می‌توانند به عنوان پیشگامان این حوزه در بخش فروش یا تعمیر سخت‌افزارهای جدید مانند تجهیزات ماینینگ فعالیت داشته باشند و کسب درآمد کنند. برای یادگیری این روش کافیست مدتی را به عنوان کارآموز در شرکت‌های فعال این صنعت بگذارنید.

فروش پکیج‌های آموزشی – Selling educational packages

شما می‌توایند با افزایش دانش خود و حضور مستمر در این حوزه، بعد از مدتی دانش و تجربیات خود را در قالب پکیج‌های آموزشی به فروش برسانید.

می‌توانید سایت‌های متنوعی وجود دارند که می‌توانید با آنها صحبت کنید و پس از تفاهم و انعقاد قرارداد، پس از تهیه فیلم‌های آموزشی شروع به کسب درآمد کنید. توجه کنید راز موفقیت در این حوزه، بالابردن دانش خود می‌باشد. برای اینکه بتوانید سرفصل‌های آموزشی برای دوره خود تهیه کنید کافی است که چندین بسته آموزشی که در حال فروش است را بررسی کنید و با تلفیق دوره های بررسی شده، بسته آموزشی جامع و کاملتری را تهیه کنید.

محتوانویسی – Content writing

کسب درآمد

اگر با زبان انگلیسی آشنایی دارید و کمی هم از نویسندگی میدانید، می‌توانید برای وبلاگها و وب‌سایتهای معتبر محتوا تولید کنید. بهترین راه برای پیدا کردن این شغل، جستجو در بخش فرصت‌های شغلی سایت‌ های واسط یا سایت مورد نظر است.

فورک – Fork

به عمل بروزرسانی در شبکه های بلاکچینی فورک میگوییم. در بعضی از فورک‌‌ها و نه همیشه یک ارزدیجیتال جدید متولد میشود که دارندگان ارز اصلی شبکه به تعداد دارییشان از ارزدیجیتال جدید نیز عایدشان می‌شود. برای مثال در فورک بیت‌کوین کش اگر شما 5 بیت‌کوین داشتید به همان تعداد بعد از فورک بیت‌کوین کش به شما ازردیجیتال بیت‌کوین کش تعلق می‌گرفت. (در این مثال بیتکوین کش فورکی از شبکه بیتکوین است)

سیزدهمین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال: لینک رفرال – Referral

لینک رفرال به پروسه‌ای گفته می‌شود که بوسیله آن می‌توانیم فرد یا افرادی را به یک ساختار معرفی و کسب درآمد کنیم. این روش در اغلب صرافی‌ های ارزدیجیتال هم وجود دارد. کافی است در یکی از این صرافی ها ثبت نام کنید. در صورتی که کاربری با لینک شما ثبت نام کند و معامله‌ای انجام دهد، درصدی از کارمزد او به شما تعلق می‌گیرد.

لانچ پد – Launchpad

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

لانچ پدها به نوعی جزوی از IEO ها (Initial Exchange Offering) به معنی ارائه عرضه اولیه هستند. در این روش صرافی قصد دارد ارزدیجیتال جدیدی را به ارزهای قابل معاوضه در پلتفرم خود اضافه (لیست) کند و برای بازارسازی، تبلیغات و فروش بیشتر، از قبل این موضوع را در خبرهای خود اعلام می‌کند. به این صورت که افرادی که می‌خواهند به این ارز قبل از بقیه دسترسی داشته باشند باید یکسری شرایط را رعایت کنند. مثلا تعدادی از یک ارز دیگر را در کیف پول برای یک هفته نگهداری کنند و…

افزادی که این کار را انجام می‌دهند بعد از قرعه‌کشی می‌توانند از ارزی که قرار است لیست شود با قیمت اولیه خریداری کنند. معمولا قیمت این ارزها بعد از لیست شدن تا چند صد درصد سود ایجاد می‌کند.(البته نه همیشه)

این نکته را به یاد داشته باشید که برای شرکت در لانچ پد، علاوه بر سرمایه اولیه به kyc در آن صرافی نیز نیاز دارید که با پاسپورت ایرانی امکان‌‌پذیر نیست. افرادی که در خارج از کشور هستند و پاسپورت خارجی دارند به راحتی می‌توانند kyc (احراز هویت) کنند.

یکی از صرافی‌های معتبری که لانچ  پدهای سوددهی را ارائه می‌کند صرافی بایننس است. برای شرکت در لانچپدهای بایننس کافیست وارد آدرس launchpad.binance.com شوید و شرایط استفاده را بخوانید.

قرعه کشی – Lottery

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد در این حوزه، شرکت در لاتاری یا همان قرعه‌کشی صرافی‌های معتبر است. به این صورت که شما می‌توانید با خرید و فروش تعداد مشخصی از یک ارزدیجیتال در یک بازه زمانی مشخص در قرعه‌کشی‌های با ارزشی از جمله خودرو، پول نقد و … شرکت کنید. برای اطلاع از این قرعه‌کشی‌ها بهترین راه پیگیری اخبارهای صرافی‌های معتبر در سایت خودشان است.

معاملات فیوچرز –  Futures Trading

فیوچر به معنی قراددادهای آینده یا آتیه است. فرض کنید شما تاجر برنج هستید و قیمت برنج در حال حاضر کیلویی 1 دلار است و تحلیل کرده‌اید که قیمت طی 3 ماه آینده افزایش پیدا می‌کند. برای در امان ماندن از تغییرات قیمت، یک قرارداد آتی 3 ماهه بین خود و تولید کننده تنظیم و از او هزار کیلو و به قیمت کیلویی 1 دلار خریداری می‌کنید و در زمان عقد قرارداد شما تمام پول را پراخت می‌کنید و 3 ماه دیگر که قرارداد سر رسید شد، هزار کیلو برنج را تحویل می‌گیرید. اگر در پایان 3 ماه قیمت برنج افزایش پیدا کند و برای مثال به 2 دلار برسد، شما دارییتان 2 برابر شده.

این روش در بازار ارزهای دیجیتال نیز قابل انجام است، با این تفاوت که در بازار ارزهای دیجیتال شما هم می‌توانید شخص فروشنده باشید و هم شخص خریدار. چراکه برعکس مثال بالا هم می‌تواند رخ دهد!

آربیتراژ – Arbitrage

آربیتراژ به معنی خرید دارایی در یک بازار و فروش آن در بازار دیگر است. مثلا بیتکوین در صرافی الف 10.000 دلار و در صرافی ب 9.800 دلار معامله میشود. شما می‌توانید با خرید بیت‌کوین از صرافی «ب» و فروش در صرافی «الف» کسب سود کنید. برای اینکار کافیست قیمت را در صرافی‌های مختلف بررسی کنید.

در این روش باید مراقب کارمزدهای انتقال و نوسانات قیمت باشید. البته اگر همزمان در هر دو صرافی سرمایه داشته باشید، کارتان خیلی راحت‌‌تر میشود.

هجدمین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال: فاسِت – Faucet

فاست به سایتی گفته می‌شود که می‌توانید در آن با کلیک کردن روی یک دکمه بیت‌کوین رایگان دریافت کنید! شما با ورود روزانه چندین بار به سایت و کلیک کردن، کمک می‌کنید تا بازدید سایت بالا رود و در نتیجه این سایت می‌تواند تبلیغ بگیرد و کسب درآمد کند و بخشی از درآمدش را بصورت بیت‌کوین به شما پرداخت کند. Cointiply.com و bonunsbitcoin.co سایت‌های معروفی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند.

مشارکت به عنوان یک کاربر فاسِت درآمد زیادی ندارد اما مالکیت سایت فاسِت می‌تواند راه حل بهتری باشد. شما با راه‌اندازی سایت و از طریق نمایش تبلیغات می‎توانید به درآمد 1000 هزار دلار در ماه و شاید بیشتر هم برسید.

نوزدهمین روش کسب درآمد از ارز دیجیتال: ایردراپ – Airdrop

روش های کسب درآمد از ارزهای دیجیتال

ایردراپ (Airdrop) به معنی توزیع توکن رایگان بین دارندگان یک شبکه ازارزهای دیجیتال است. در واقع ایردراپ نوعی تبلیغ برای یک پروژه بلاکچینی خاص است و از آن برای پاداش دادن به کاربران وفادار نیز استفاده می‌شود. ایردراپ‌ها معمولا توسط مؤسسین یک ارز دیجیتال شکل می‌گیرد تا مشارکت کنندگان را به استفاده از ارز مورد نظر تشویق کنند. تنها کاری که برای دریافت ایردراپ نیاز است نصب کیف پول دیجیتال و دنبال کردن یکسری دستورالعمل‌های ساده مانند به اشتراک گذاری اخبار یا مطلع کردن دوستان است. شاید این روش هم به مانند فاست سود چندانی نداشته باشد. اما در کنار سایر روش‌ها، علاوه بر بالابردن اطلاعات، می‎‌تواند سودآوری خوبی برای شما ایجاد کند.

امیدوارم این مقاله دید خوبی نسبت به کسب درآمد از بازار ارزهای دیجیتال به شما داده باشد. اگر میخواهید اطلاعات خود را در این حوزه بالا ببرید، دیگر مقالات موجود در سایت را از دست ندهید.

شاد و پر سود باشید.

4.5 2 آرا
رتبه‌بندی مقاله
دنبال کنندگان
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x