به گزارش سازمان FBI، کلاهبرداری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال بیشترین سهم از ضرر سرمایه‌گذاری در ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ را تشکیل می‌دهد. بر همین اساس، ۸۶ درصد از کل ضررهای سرمایه‌گذاری در ایالات متحده در سال گذشته میلادی مربوط به طرح‌های کلاهبرداری رمزارزی بوده است. اف بی آی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که زیان ناشی از سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ از ۲.۵۷ میلیارد دلار به حدود ۳.۹۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد ۵۳ درصدی است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش سازمان FBI، کلاهبرداری‌های مربوط به ارزهای دیجیتال بیشترین سهم از ضرر سرمایه‌گذاری در ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ را تشکیل می‌دهد. بر همین اساس، ۸۶ درصد از کل ضررهای سرمایه‌گذاری در ایالات متحده در سال گذشته میلادی مربوط به طرح‌های کلاهبرداری رمزارزی بوده است.

اف بی آی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است که زیان ناشی از سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ از ۲.۵۷ میلیارد دلار به حدود ۳.۹۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد ۵۳ درصدی است.

FBI تأکید می‌کند که تعداد فزاینده‌ای از قربانیان طرح‌های کلاهبرداری کریپتو با وعده سودآوری قابل توجه به دام می‌افتند.

یکی از رایج‌ترین شیوه‌های کلاهبرداری‌ کریپتو که مردم در دام آن گرفتار می‌شوند، کلاهبرداری عاشقانه است. در اینجا، مجرمین با ایجاد هویت‌های آنلاین جعلی می‌کوشند که محبت و اعتماد طرف مقابل را جلب کنند و با داستان‌سرایی آن‌ها را متقاعد به ارسال رمزارز می‌نمایند. طبق گزارش Chainalysis در دسامبر ۲۰۲۳، بیش از ۳۷۰ میلیون دلار کلاهبرداری با این روش انجام شده است.

در همین حال، بر اساس گزارش کوین‌تلگراف، ۳۲۴ هزار نفر قربانی کلاهبرداری فیشینگ ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ شده‌اند که منجر به از دست رفتن حدود ۲۹۵ میلیون دلار دارایی کاربران شده است.

با این حال، افزایش تعداد قربانیان کلاهبرداری‌های رمزارز تنها در آمریکا نیست. کشورهای دیگر در سراسر جهان نیز با مشکل مشابهی مواجه هستند. کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا در آوریل ۲۰۲۳ گزارش داد که شهروندان استرالیایی ۲۲۱.۳ میلیون دلار استرالیا از دارایی‌های خود را به خاطر سرمایه‌گذاری در طرح‌های کلاهبرداری ارز دیجیتال از دست داده‌اند.

منبع: cointelegraph

در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی خوندم. از همان آغازین روزهای اینترنت دایل آپ، عاشق فناوری بودم‌ و روزانه ساعت‌ها وقتم رو صرف مطالعه موضوعات مختلف این حوزه میکردم. کارم رو با مترجمی آغاز کردم و بعداً وارد عرصه تولید محتوا شدم. از موقعی که دوج یه جوک کوین بود وارد عرصه کریپتو شدم. شش ساله که در این حوزه هم مینویسم و هم فعالیت شخصی دارم. تلاشم اینه که بتونم اطلاعات مفیدی رو در اختیار سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به خصوص تازه‌کار دنیای ارزهای دیجیتال قرار بدم.
«آینده ازآن کریپتو خواهد بود»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها