در گزارش تحقیقی ارائه‌شده از سوی صرافی کریپتو دات کام، تعداد کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در سال گذشته میلادی به بیش از ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته است. این شرکت تخمین می‌زند که تعداد کاربران جهانی رمز ارزها در سال ۲۰۲۳ با افزایش ۳۴ درصدی از ۴۳۲ میلیون نفر به ۵۸۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در گزارش تحقیقی ارائه‌شده از سوی صرافی کریپتو دات کام، تعداد کاربران ارزهای دیجیتال در سراسر جهان در سال گذشته میلادی به بیش از ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

این شرکت تخمین می‌زند که تعداد کاربران جهانی رمز ارزها در سال ۲۰۲۳ با افزایش ۳۴ درصدی از ۴۳۲ میلیون نفر به ۵۸۰ میلیون نفر افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است که تعداد دارندگان اتریوم از ۸۹ میلیون نفر به ۱۲۴ میلیون نفر افزایش یافته است. این در حالی است که تعداد دارندگان بزرگترین رمز ارز بازار یعنی بیت کوین از ۲۲۲ میلیون نفر به ۲۹۶ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۲۳ افزایش پیدا کرده است.

گزارش Crypto.com خاطر نشان می‌کند که افزایش ۳۴ درصدی پایگاه کاربران جهانی ارزهای دیجیتال در بحبوحه زمستان کریپتو و شرایط نزولی بازار رخ داده است.

«پذیرش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ به نقطه عطف جدیدی دست یافته و این علی‌رغم مشکلات کلان در سطح جهان، یعنی اتخاذ سیاست‌های پولی انقباضی توسط بانک‌های مرکزی غربی برای مهار تورم، جنگ در اروپا و یک جنگ جدید در خاورمیانه، بوده است.»

این گزارش می‌افزاید که ارتقاء شانگهای اتریوم در افزایش فعالیت شبکه و متعاقباً بالا رفتن ارزش اتریوم نقش ایفا کرده است. صحبت‌های فزاینده در مورد تأیید ETF بیت کوین در ایالات متحده نیز در افزایش تعداد خریداران و دارندگان بیت کوین در سه ماهه آخر ۲۰۲۳ بی‌تأثیر نبوده است.

همچنین، گزارش قبلی بیت‌فینکس در دسامبر ۲۰۲۳ پیش‌بینی کرده بود که پایگاه جهانی کاربران کریپتو تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۹۵۰ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

منبع: cointelegraph

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها