به گفته تحلیلگران کوین گکو (CoinGecko)، قیمت بیت کوین به دنبال چرخه‌های هاوینگ قبلی افزایش زیادی را تجربه کرده است. در نخستین هاوینگ بیت کوین که در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، پاداش ماینرها از ۵۰ به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت. ۱۲ ماه پس از هاوینگ، ارزش بیت کوین از ۱۲ دلار به ۱۰۷۵ دلار افزایش یافت. به عبارت دیگر، در طول یک سال قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار ۸،۸۵۸ درصد افزایش یافت. دومین چرخه هاوینگ که در ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ بود، پاداش استخراج بیت کوین به ۱۲.۵ واحد کاهش یافت. مجدداً بازار با یک رالی صعودی ۲۹۴ درصدی در سال پیش رو مواجه شد. در این دوره، قیمت بیت کوین از ۶۵۰ دلار به ۲،۵۶۰ دلار افزایش یافت. هاوینگ سوم در ۱۱ مه ۲۰۲ به وقوع پیوست و پاداش ماینینگ به ۶.۲۵ واحد بیت کوین کاهش یافت. در طول یک سال پس از این رویداد، قیمت BTC رشد ۵۴۰ درصدی را تجربه کرد و ارزش BTC از ۸،۷۲۷ دلار به ۵۵،۸۴۷ دلار رسید.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گفته تحلیلگران کوین گکو (CoinGecko)، قیمت بیت کوین به دنبال چرخه‌های هاوینگ قبلی افزایش زیادی را تجربه کرده است.

در نخستین هاوینگ بیت کوین که در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ اتفاق افتاد، پاداش ماینرها از ۵۰ به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت. ۱۲ ماه پس از هاوینگ، ارزش بیت کوین از ۱۲ دلار به ۱۰۷۵ دلار افزایش یافت. به عبارت دیگر، در طول یک سال قیمت بزرگترین ارز دیجیتال بازار ۸،۸۵۸ درصد افزایش یافت.

دومین چرخه هاوینگ که در ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ بود، پاداش استخراج بیت کوین به ۱۲.۵ واحد کاهش یافت. مجدداً بازار با یک رالی صعودی ۲۹۴ درصدی در سال پیش رو مواجه شد. در این دوره، قیمت بیت کوین از ۶۵۰ دلار به ۲،۵۶۰ دلار افزایش یافت.

هاوینگ سوم در ۱۱ مه ۲۰۲ به وقوع پیوست و پاداش ماینینگ به ۶.۲۵ واحد بیت کوین کاهش یافت. در طول یک سال پس از این رویداد، قیمت BTC رشد ۵۴۰ درصدی را تجربه کرد و ارزش BTC از ۸،۷۲۷ دلار به ۵۵،۸۴۷ دلار رسید.

بیت کوین سال جاری میلادی را با قدرت شروع کرد و توانست سقف تاریخی جدیدی را با قیمت ۷۳ هزار دلار به ثبت برساند که عمدتاً به دلیل تأیید ETFهای بیت کوین و انتظارات مثبت سرمایه‌گذاران بود.

حال، باید منتظرماند و دید آیا تاریخ دوباره تکرار می‌شود و شاهد رشد قابل توجه بیت کوین پس از چهارمین رویداد هاوینگ در طول یک سال آتی خواهیم بود یا خیر. نظر شما در این باره چیست؟ آیا بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد؟

منبع: crypto.news

در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی خوندم. از همان آغازین روزهای اینترنت دایل آپ، عاشق فناوری بودم‌ و روزانه ساعت‌ها وقتم رو صرف مطالعه موضوعات مختلف این حوزه میکردم. کارم رو با مترجمی آغاز کردم و بعداً وارد عرصه تولید محتوا شدم. از موقعی که دوج یه جوک کوین بود وارد عرصه کریپتو شدم. شش ساله که در این حوزه هم مینویسم و هم فعالیت شخصی دارم. تلاشم اینه که بتونم اطلاعات مفیدی رو در اختیار سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به خصوص تازه‌کار دنیای ارزهای دیجیتال قرار بدم.
«آینده ازآن کریپتو خواهد بود»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها