میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از SMA ۲۰۰ عبور کرده است. علاقه‌مندان به بازار ارزهای دیجیتال آن را تقاطع طلایی یا گلدن کراس (Golden Cross) می‌نامند که نشان‌دهنده تغییر مثبت در قیمت دارایی‌ها است و اکنون، این نشانگر در نهایت در نمودار هفتگی قیمت بیت کوین (BTC) ظاهر شده است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای قیمت بیت کوین برای اولین بار در تاریخ از SMA 200 عبور کرده است.

علاقه‌مندان به بازار ارزهای دیجیتال آن را تقاطع طلایی یا گلدن کراس (Golden Cross) می‌نامند که نشان‌دهنده تغییر مثبت در قیمت دارایی‌ها است و اکنون، این نشانگر در نهایت در نمودار هفتگی قیمت بیت کوین (BTC) ظاهر شده است.

میانگین متحرک ساده ۵۰ هفته‌ای بیت کوین برای نخستین بار میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای را شکسته است که تقاطع طلایی را تأیید می‌کند. منشأ این عبارت و همتای آن، تقاطع مرگ، که در آن SMA کوتاه مدت به پایین‌تر از SMA طولانی مدت می‌رسد، به کتاب‌های تحلیل تکنیکال ژاپنی برمی‌گردد.

بسیاری از معامله‌گران، کراس اوورها را به عنوان اندیکاتورهای آینده‌نگرانه تلقی می‌کنند و نسخه طلایی نشان‌ می‌دهد که بازار صعودی بلند مدت در پیش است.

این تفسیر صعودی از قیمت می‌تواند به چالش کشیده شود، زیرا میانگین‌ها بر اساس داده‌های گذشته بوده و متمایل به تأخیر در قیمت هستند. به عبارت دیگر، میانگین‌ها بیانگر اتفاقات گذشته هستند و اولین گلدن کراس در نمودار هفتگی ناشی از افزایش ۷۰ درصدی بیت کوین تا سطح ۴۲،۷۰۰ دلار در طی چهار ماه است.

بنابراین، معامله‌گران باتجربه، کراس اوورها را به عنوان اندیکاتورهای متأخر در نظر می‌گیرند که اغلب با روند فرسایشی همزمان هستند. به عنوان مثال، تقاطع هفتگی مرگ تأییدشده در اوایل سال ۲۰۲۳، پایین‌ترین سطح بازار نزولی را نشان می‌دهد. تقاطع‌های طلایی و مرگ در نمودار روزانه بیت کوین سابقه متفاوتی در پیش‌بینی روندهای صعودی و نزولی دارند.

رالی بیت کوین در حال حاضر متوقف شده است، به طوری که معاملات بیت کوین ۱۰ درصد از بالاترین رقم نزدیک به ۴۹ هزار دلار، پس از شروع معاملات صندوق ETF بیت کوین، ۱۰ درصد کاهش یافته است.

منبع: coindesk.com

در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی خوندم. از همان آغازین روزهای اینترنت دایل آپ، عاشق فناوری بودم‌ و روزانه ساعت‌ها وقتم رو صرف مطالعه موضوعات مختلف این حوزه میکردم. کارم رو با مترجمی آغاز کردم و بعداً وارد عرصه تولید محتوا شدم. از موقعی که دوج یه جوک کوین بود وارد عرصه کریپتو شدم. شش ساله که در این حوزه هم مینویسم و هم فعالیت شخصی دارم. تلاشم اینه که بتونم اطلاعات مفیدی رو در اختیار سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به خصوص تازه‌کار دنیای ارزهای دیجیتال قرار بدم.
«آینده ازآن کریپتو خواهد بود»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها