در گزارش سالانه منتشر شده توسط چینالیسیس، مشخص شد که حجم پول‌شویی از طریق ارزهای دیجیتال در سال گذشته با کاهش چشمگیر 30 درصدی به 22.2 میلیارد دلار رسید. این کاهش قابل توجه تا حد زیادی به افت حجم معاملات در بازار ارزهای دیجیتال نسبت داده شده است. چینالیسیس همچنین بر این نکته تأکید کرده که گروه‌های هکری مانند لازاروس به توسعه روش‌های پیچیده‌تر برای جلوگیری از شناسایی فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند. با این حال، بر اساس اطلاعات فعلی، تنها حدود یک درصد از کل عملیات‌های پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال انجام می‌شود، که نشان‌دهنده پتانسیل بالقوه برای کاهش بیشتر این نوع فعالیت‌های غیرقانونی در آینده است.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در گزارش سالانه منتشر شده توسط چینالیسیس، مشخص شد که حجم پول‌شویی از طریق ارزهای دیجیتال در سال گذشته با کاهش چشمگیر 30 درصدی به 22.2 میلیارد دلار رسید. این کاهش قابل توجه تا حد زیادی به افت حجم معاملات در بازار ارزهای دیجیتال نسبت داده شده است. چینالیسیس همچنین بر این نکته تأکید کرد که گروه‌های هکری مانند لازاروس به توسعه روش‌های پیچیده‌تر برای جلوگیری از شناسایی فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند. با این حال، بر اساس اطلاعات فعلی، تنها حدود یک درصد از کل عملیات‌های پولشویی از طریق ارزهای دیجیتال انجام می‌شود، که نشان‌دهنده پتانسیل بالقوه برای کاهش بیشتر این نوع فعالیت‌های غیرقانونی در آینده است.

منبع: Coindesk

مهندسی فناوری اطلاعات و همچنین مدیریت بازاریابی، دو تا رشته تخصصی هست که در دانشگاه تحصیل کردم. ترکیب این دو رشته و حوزه‌های فعالیتم باعث شد وارد بازار کریپتو بشم. بازاری که سرعت رشد و نوآوری‌هاش باعث شگفتی میشه! خلاصه کریپتو صرفا یک حوزه مالی و تکنولوژی نیست، یک سبک زندگیه که باعث میشه هر روزت با دیروزت متفاوت باشه. بی‌صبرانه منتظرم که شاهد افزایش کاربردهای واقعی کریپتو در دنیا باشم. از سیستم پرداخت تا متاورس و وب 3.0. در این مسیر هم نوشتن و انتقال دانش، کمترین کاریه که می‌تونم در این اقیانوس بی‌کران اطلاعات، انجام بدم.
خوشحال میشم که مطالب من رو در بیتشال بخونید و نظرتون رو بگید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها