دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین و نامزد پیشتاز رقابت‌ رهبری جمهوری‌خواهان، وعده داده است که ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در طول کمپین انتخاباتی در نیوهمپشایر ممنوع خواهد کرد. ترامپ اعلام کرده است که به عنوان رئیس جمهور، هرگز اجازه ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی را نخواهد داد. به گفته او، این یک تهدید خطرناک برای آزادی خواهد بود و از چنین اتفاقی در آمریکا جلوگیری می‌کند.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین و نامزد پیشتاز رقابت‌ رهبری جمهوری‌خواهان، وعده داده است که ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در طول کمپین انتخاباتی در نیوهمپشایر ممنوع خواهد کرد.

ترامپ اعلام کرده است: «من به عنوان رئیس جمهور شما، هرگز اجازه ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی را نخواهم داد.»

او افزود: «این یک تهدید خطرناک برای آزادی خواهد بود و من از چنین اتفاقی در آمریکا جلوگیری می‌کنم. چنین ارزی به دولت فدرال قدرت کنترل مطلق بر پول شما را می‌دهد. آن‌ها می‌توانند پول شما را بردارند، بدون آنکه حتی بدانید چنین اتفاقی افتاده است.»

CBDCها نسخه‌های دیجیتال یا توکنیزه‌شده پول نقد هستند که توسط بانک‌های مرکزی صادر و تنظیم می‌شوند که ممکن است از بلاکچین به عنوان یک فناوری زمینه‌ای استفاده کنند یا نکنند.

اگرچه در حال حاضر هیچ پیشنهادی از سوی فدرال رزرو برای معرفی CBDC وجود ندارد، اما این امر مانع از تبدیل شدن آن به یک موضوع داغ در سیاست ایالات متحده، به ویژه در مسیر مبارزات انتخاباتی نشده است.

ساموئل آرمز، عضو انجمن کسب و کار بلاکچین فلوریدا، در این باره می‌گوید: «اگر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی آزادی مدنی ما را نقض کنند که در نظر اکثریت مردم هم چنین است، ما نباید عقب‌نشینی کنیم. اگر فدرال رزرو روزی چنین چیزی بخواهد، برای به دست آوردن آن تلاش خواهد کرد. بنابراین، وظیفه ما این است که تلاش کنیم و جلوی آن را بگیریم.»

منبع: coindesk

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها