شبکه اتریوم قرار است در تاریخ ۱۳ مارس تحت ارتقاء دنکان (Dencun) قرار گیرد و پیشرفت‌های کلیدی را برای مقیاس‌پذیری بلاکچین‌ دومین ارز دیجیتال بزرگ به ارمغان بیاورد. توسعه‌دهندگان اتریوم این آپگرید را برای اسلات شماره ۸۶۲۶۱۷۶ در نظر گرفته‌اند و هدف آن بهبود عملکرد شبکه است. به گفته تیم بیکو از بنیاد اتریوم، فعال‌سازی این به‌روزرسانی برای بازه زمانی یک ماهه پیش‌بینی شده است و ویژگی proto-danksharding را معرفی می‌کند.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شبکه اتریوم قرار است در تاریخ ۱۳ مارس تحت ارتقاء دنکان (Dencun) قرار گیرد و پیشرفت‌های کلیدی را برای مقیاس‌پذیری بلاکچین‌ دومین ارز دیجیتال بزرگ به ارمغان بیاورد.

توسعه‌دهندگان اتریوم این آپگرید را برای اسلات شماره ۸۶۲۶۱۷۶ در نظر گرفته‌اند و هدف آن بهبود عملکرد شبکه است.

به گفته تیم بیکو از بنیاد اتریوم، فعال‌سازی این به‌روزرسانی برای بازه زمانی یک ماهه پیش‌بینی شده است و ویژگی proto-danksharding را معرفی می‌کند.

این ویژگی، تراکنش‌های blob و قابلیت ذخیره‌سازی گذرا را برای بهبود پشتیبانی اتریوم از شبکه‌های لایه دوم مانند اوپتیمیسم، آربیتروم و.‌‌.. به همراه خواهد داشت. به این طریق، بلاکچین اتریوم می‌تواند داده‌های تراکنش بیشتری را بدون افزایش زمان پردازش بلاک‌ها مدیریت کند.

این حرکت گام مهمی در جهت رفع نیازهای ذخیره‌سازی داده است و گنجاندن داده‌های اضافی در تراکنش‌های اتریوم را تسهیل می‌کند.

ارتقاء دنکان بر روی تست نت‌های مختلفی مانند Goerli در ۱۷ ژانویه، Sepolia در ۳۰ ژانویه و Holesky در ۷ فوریه آزموده شده است تا از آمادگی آن برای پیاده‌سازی نهایی روی شبکه اصلی اطمینان حاصل شود.

منبع: crypto.news

در دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی خوندم. از همان آغازین روزهای اینترنت دایل آپ، عاشق فناوری بودم‌ و روزانه ساعت‌ها وقتم رو صرف مطالعه موضوعات مختلف این حوزه میکردم. کارم رو با مترجمی آغاز کردم و بعداً وارد عرصه تولید محتوا شدم. از موقعی که دوج یه جوک کوین بود وارد عرصه کریپتو شدم. شش ساله که در این حوزه هم مینویسم و هم فعالیت شخصی دارم. تلاشم اینه که بتونم اطلاعات مفیدی رو در اختیار سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به خصوص تازه‌کار دنیای ارزهای دیجیتال قرار بدم.
«آینده ازآن کریپتو خواهد بود»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها