چالش‌های مربوط به رعایت معیارهای لیست شدن در صرافی‌های ارز دیجیتال از یک سو و افزایش فشارهای قانونی از سوی دیگر باعث شده‌اند که نقدینگی بازار پرایوسی کوین‌هایی مانند ZEC و XMR به طور بی‌سابقه کاهش پیدا کند.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

داده‌های شرکت آماری کایکو (Kaiko) نشان می‌دهد که پرایوسی کوین‌ها با چالش‌هایی در خصوص رعایت معیارهای لیست شدن در صرافی‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. از سوی دیگر، فشارهای نظارتی در این رابطه تشدید شده‌اند که منجر به پایین آمدن بی‌سابقه نقدینگی بازار این دسته ارزهای دیجیتال شده است.

در یک گزارش تحقیقاتی اخیر، تحلیلگران این شرکت اذعان داشته‌اند که نقدینگی بازار برای توکن‌های حریم خصوصی مانند زی‌کش (ZEC)، مونرو (XMR) و دش (DASH) به پایین‌ترین حد خود رسیده است، زیرا صرافی‌های بیشتری تصمیم گرفته‌اند که این ارزها را از فهرست دارایی‌های قابل معامله خود حذف کنند. هفته گذشته، شاهد حذف چندین جفت معاملاتی با این دارایی‌ها از صرافی OKX بودیم که میزان نقدینگی را به ۵ میلیون دلار کاهش داد.

تحلیلگران کایکو خاطر نشان کرده‌اند که پرایوسی کوین‌ها به دلیل فشار از سوی مراجع قانونی در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای توسط پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ از لیست دارایی‌های قابل معامله کنار گذاشته‌اند.

این امر منجر به تشدید کاهش نقدینگی در طول زمستان کریپتو شده است. بنابر گزارش‌ها، در حال حاضر، ارزهای دیجیتال ZEC و XMR به خاطر کاهش شدید نقدینگی، با خطر حذف شدن از فهرست معاملاتی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس روبرو هستند. ZEC در دو سال گذشته در صدر پرایوسی کوین‌های حذف‌شده از لیست معاملاتی صرافی‌های مختلف قرار داشته است.

البته، علی‌رغم حذف گسترده پرایوسی کوین‌ها از پلتفرم‌های معاملاتی متعدد، همه افراد تأثیرگذار در صنعت کریپتو دیدگاه یکسانی ندارند. در سپتامبر ۲۰۲۳، ویتالیک بوترین اشاره داشت که نهادهای متمرکز مانند صرافی‌های حضانتی «آسیب‌پذیر» هستند. او همچنین تأکید کرد که کاربران بایستی بتوانند بدون اتکا به ارائه‌دهندگان متمرکز، مستقیماً روی بلاکچین اتریوم تراکنش انجام دهند.

منبع: crypto.news

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها