بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط BlockchainGamer.biz، از مجموع ۱۳۱۸ بازی بلاکچین منتشرشده از سال ۲۰۲۱، تقریباً ۴۰۷ عنوان یا به عبارتی بیش از ۳۰ درصد از پروژه‌ها متوقف یا رها شده‌اند که از این میان، 11 درصد موارد بازی‌های توسعه‌یافته بر روی زنجیره بایننس اسمارت چین بوده‌اند.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط BlockchainGamer.biz، از مجموع ۱۳۱۸ بازی بلاکچین منتشرشده از سال ۲۰۲۱، تقریباً ۴۰۷ عنوان یا به عبارتی بیش از ۳۰ درصد از پروژه‌ها متوقف یا رها شده‌اند. طبق آخرین اطلاعات به‌روزرسانی‌شده، ۹۱۱ بازی بلاکچین در فهرست منتشرشده توسط این وبسایت حضور دارند که ۳۳۴ عنوان در حال حاضر فعال هستند و ۵۷۷ عنوان دیگر در مراحل مختلف توسعه قرار دارند.

دلایل اصلی که منجر به لغو بازی‌های موجود در این فهرست شده‌اند، عمدتاً به چالش‌های تأمین مالی و شرایط در حال تحول بازار مرتبط هستند. با این حال، اکثر عناوین لغوشده پروژه‌هایی هستند که توسط تیم‌های کم‌تجربه و کوچک راه‌اندازی شده‌اند.

علاوه بر این، در بیشتر موارد، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند به هیچ وجه اعلانیه رسمی صادر نکنند و بدون سر و صدا و اطلاع قبلی فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

از میان ۱۶۲ عنوانی که در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ متوقف شده‌اند، تقریباً ۱۷ درصد در دسته مالتی چین یا چند زنجیره‌ای قرار دارند. با این حال، بازی‌های تک زنجیره‌ای نیز نرخ توقف قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. طبق این گزارش، بایننس اسمارت چین رایج‌ترین زنجیره‌ای بوده است که بازی‌های توسعه‌یافته در بستر آن متوقف شده‌اند و ۱۱ درصد موارد را به خود اختصاص داده است. زنجیره پالیگان با ۱۰ درصد در رتبه بعدی قرار دارد. به علاوه، اتریوم، سوئی و سولانا هر کدام با نرخ توقف ۶ درصدی مواجه شده‌اند.

از میان بازی‌های مطرحی که از ادغام با بلاکچین فاصله گرفته‌اند، می‌توان به عنوان «Goals» اشاره کرد که چندین میلیون دلار در طی دو سال گذشته جذب سرمایه داشته است. علی‌رغم پشتوانه مالی قابل توجه، توسعه‌دهندگان این عنوان تصمیم گرفته‌اند راه خود را از بلاکچین جدا کنند که بر اساس این گزارش، محور مهمی در مسیر توسعه آن برشمرده می‌شود.

منبع: crypto.news

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها