داده‌های اخیر گردآوری‌شده توسط کوین گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که بیش از نیمی از توکن‌های لیست‌شده از سال ۲۰۱۴ در این پلتفرم از رده خارج شده‌اند. بر اساس این گزارش، از ۲۴،۰۰۰ توکن، ۱۴،۰۳۹ مورد در حال حاضر متوقف شده‌اند که اکثر این دارایی‌های دیجیتال در طول دوره صعودی بازار کریپتو در سال‌های ۲۰۲۲-۲۰۲۱ پدیدار شده بودند.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

داده‌های اخیر گردآوری‌شده توسط کوین گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که بیش از نیمی از توکن‌های لیست‌شده از سال ۲۰۱۴ در این پلتفرم از رده خارج شده‌اند. بر اساس این گزارش، از ۲۴،۰۰۰ توکن، ۱۴،۰۳۹ مورد در حال حاضر متوقف شده‌اند.

کوین گکو می‌گوید که اکثر این دارایی‌های دیجیتال در طول دوره صعودی بازار ارزهای دیجیتال در سال‌های 2022-2021 پدیدار شده بودند. همچنین، منشأ ۵۳.۶ درصد از این تعداد، یعنی در مجموع ۷،۵۳۰ پروژه، به آن زمان برمی‌گردد. در دوره صعودی پیشین بازار در سال‌های 2018-2017، بیش از ۱۱،۰۰۰ پروژه فهرست شده بودند که تقریباً ۷۰ درصد از آن‌ها اکنون متوقف شده‌اند.

نگاهی دقیق‌تر به اعداد و ارقام نشان می‌دهد که ۱،۴۵۰ پروژه راه‌اندازی‌شده در طول دوره صعودی 2018-2017، فعالیت خود را متوقف کرده‌اند که نشان‌دهنده نرخ شکست در حدود ۷۰ درصد است. تحلیلگران کوین گکو اذعان دارند که این افزایش نرخ شکست پروژه‌ها در واقع به سادگی فرآیندهای عرضه توکن‌های جدید و تکثیر میم‌ کوین‌ها مربوط می‌شود. در نتیجه، بسیاری از پروژه‌های میم کوین که از فقدان یک محصول ملموس رنج می‌برند، مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی به حال خود رها می‌شوند.

به نظر می‌رسد بالاترین نرخ شکست مربوط به توکن‌های راه‌اندازی‌شده در سال ۲۰۲۱ است که تا ژانویه ۲۰۲۴، تعداد ۵،۷۲۴ پروژه متوقف شده‌اند. این یک رقم قابل توجه است که نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد توکن‌های لیست‌شده در این پلتفرم دیگر فعالیتی ندارند.

از میان توکن‌های عرضه‌شده در سال ۲۰۲۲ نیز ۶۰ درصد یا به عبارتی ۳،۵۲۰ پروژه تعطیل شده‌اند. در مقابل، تنها ۲۸۹ مورد از میان بیش از ۴،۰۰۰ توکن لیست‌شده در سال ۲۰۲۳ به سرنوشت مشابهی دچار شده‌اند که نشان‌دهنده نرخ شکست کمتر از ۱۰ درصد و کاهش قابل توجه در مقایسه با سال‌های گذشته است.

منبع: crypto.news

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها