با ثبت افزایش فعالیت در شبکه در ابتدای سال جاری میلادی، ارزش بازار استیبل کوین‌ها به بالاترین رقم خود در ۱۱ ماه گذشته رسیده است. تحقیقی که اخیراً توسط شرکت CCData منتشر شده است، بالا رفتن ارزش بازار استیبل کوین‌ها در نتیجه افزایش سهم بازار، حجم معاملات و جریان‌های نقدینگی نهادی را نشان می‌دهد.

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

با ثبت افزایش فعالیت در شبکه در ابتدای سال جاری میلادی، ارزش بازار استیبل کوین‌ها به بالاترین رقم خود در ۱۱ ماه گذشته رسیده است.

تحقیقی که اخیراً توسط شرکت CCData منتشر شده است، بالا رفتن ارزش بازار استیبل کوین‌ها در نتیجه افزایش سهم بازار، حجم معاملات و جریان‌های نقدینگی نهادی را نشان می‌دهد.

در این ماه، ارزش بازار استیبل کوین‌ها ۲.۴۵ درصد افزایش یافته و به ۱۳۴ میلیارد دلار رسیده که بالاترین حد خود از فوریه ۲۰۲۳ است. این رقم همچنین بالاترین سطح یازده ماهه و چهارمین ماه متوالی است که افزایش را نشان می‌دهد.

حجم معاملات استیبل کوین‌ها در ماه دسامبر ۲۰۲۳ برابر ۹۹۵ میلیارد دلار بوده است که افزایش ۲۷.۶ درصدی در این ماه را نشان می‌دهد. به علاوه، استیبل کوین‌ها بالاترین سطح فعالیت سالانه را در صرافی‌های متمرکز به خود اختصاص داده‌اند.

علاوه بر این، بر اساس این گزارش، دامیننس استیبل کوین‌ها از ۷.۸۲ درصد به ۷.۷۸ درصد در ماه دسامبر گذشته کاهش یافته است. تتر همچنان از لحاظ ارزش بازار و حجم معاملات پیشتاز است، زیرا سهم ۷۰.۸ درصدی از بازار استیبل کوین‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

در همین حال، FDUSD از نظر حجم معاملات، با در اختیار گرفتن ۸.۹۶ درصد سهم بازار در ژانویه از USDC پیشی گرفته است. دلار پی‌پل (PYUSD)، به عنوان تازه‌وارد بازار استیبل کوین‌ها، با ارزش بازار ۲۶۰ میلیون دلار، رشد ۱۱.۲ درصدی را ثبت کرده و برای نخستین بار، به جمع ده استیبل کوین برتر بازار راه یافته است.

منبع: cryptonews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها