آموزش کیف پول سیف پال – Safepal (آپدیت2021- 2022)

آموزش کیف پول سیف پال - Safepal (آپدیت 2021- 2022)

اکیف پول سیف پال (Safepal) به ادعای خود؛ سریعترین و امن‌ترین کیف پول موبایلی است. در این مقاله کاربردی به آموزش کیف پول سیف پال و نحوه استفاده از کیف پول سیف پال خواهیم پرداخت، همچنین آموزش کیف پول سخت افزاری سیف پال و بازیابی و بازیابی کیف پول سیف پال نیز در این آموزش کابردی از بیتشال موجود است.

داشتن یک پول دیجیتال امن و مناسب امروزه برای کاربران حوزه ارزهای دیجیتال بسیار پر اهمیت شده. شرکت‌های ارائه دهنده کیف پول های نرم افزاری این روزها رقابت‌های تنگاتنگی را بین یکدیگر پیش گرفته اند. یکی از این شرکت‌ها سیف پال است.

این شرکت بوسیله کیف پول سیف پال خود توانسته کاربران زیادی را جذب کند. البته افزایش استفاده از والت سیف پال بی دلیل هم نیست. آپدیت‌های مدوام، رابط کاربری و پشتیبانی از ارزهای جدید از جمله دلایلی است که باعث شده کاربران به سمت کیف پول سیف پال جذب شوند و خیلی از آنها به دنبال دانلود کیف پول سیف پال و نحوه استفاده از آن باشند.

اگر از کاربران بیتشال باشید، به احتمال زیاد آموزش کیف‌ پول تراست ولت و آموزش کیف متامسک را مطالعه‌ کرده‌اید. این 2 کیف پول در حاضر مطرح‌ترین کیف پول‌های نرم افزاری بازار ارزهای دیجیتال هستند. سیف پال قصد دارد نام خود را بین این کیف پول‌ها بگنجاند که البته تا حدی نیز با بکارگیری ایده‌ها موفق بوده است. دانلود کیف پول سیف پال در چندماهه اخیر رشد خوبی داشته.

از آنجایی که کاربران کیف پول سیف پال در حال افزایش است و به دنبال نحوه کار با کیف پول سیف پال هستند، در این آموزش کاربردی به آموزش کیف پول سیف پال و تشریح کامل آن پرداختیم و همچنین تمام موارد کلیدی کیف پول سخت افزاری سیف پال (از جمله بازیابی، شروع کار، اضافه کردن ارز جدید و…) را نیز آموزش و بررسی کرده‌ایم.

سیف پال در حال حاضر به بیش از 2،000،000+ کاربر از بیش از 146 کشور از طریق کیف پول سخت افزاری منحصر به فرد و خطوط کیف پول نرم افزاری خود خدمات ارائه می دهد که همه آنها از طریق SafePal App جفت شده و مدیریت می شوند، جایی که کاربران می توانند به راحتی امنیت، مدیریت، مبادله، تجارت و توسعه حوزه رمزنگاری خود را انجام دهند.

آموزش کیف پول سیف پال (نرم افزاری)

آموزش کیف پول سیف پال (نرم افزاری موبایلی)

از آنجایی که تقاضا برای کیف پول نرم افزاری سیف پال بیشتر است، اول سراغ آموزش کیف پول سیف پال نرم افزاری می‌رویم. کیف پول نرم افزاری سیف پال در حال حاضر فقط برای موبایل ارائه شده. البته در حال حاضر نیز بیشتر کاربران حوزه ارزهای دیجیتال خواهان پلتفرم‌ها و نرم افزارهای سازگار با موبایل هستند. چراکه این روزها تلفن‌های هوشمند بسیار پر استفاده و در هر جایی موجود هستند. پس سراغ آموزش استفاده از کیف پول Safepal از نوع نرم افزاری موبایلی می‌رویم

دانلود و نصب کیف پول سیف پال

در قدم اول آموزش کیف پول سیف پال، بایستی نسخه اصلی کیف پول سیف پال را دانلود و نصب کنید. از آنجایی که کلاهبرداری و هک در همه حوزه‌ها به خصوص حوزه ارزهای دیجیتال افزایش یافته، بهتر است این گونه برنامه ها را از وبسایت رسمی شرکت توسعه دهنده دانلود کنید. به همین جهت، برای دانلود کیف پول نرم افزاری (موبایلی) سیف پال اینجا کلیک کنید. صفحه ای که وارد آن می‌شوید.

صفحه اصلی و رسمی دانلود کیف پول سیف پال است که می‌توانید به راحتی از طریق یکی از روشهای ارائه شده، کیف پول سیف را دانلود و آموزش را شروع کنید.

دانلود کیف پول سیف پال

شما از طریق این لینک وارد صفحه اصلی دانلود کیف پول سیف پال می‌شوید که از طریق خود شرکت این صفحه ساخته شده. شما می‌توانید از طریق 3 گزینه: دانلود بوسیله اپل استور، دانلود بوسیله گوگل یا دانلود بصورت مستقیم (APK) نسبت به دریافت برنامه کیف پول سیف پال اقدام و آموزش را ادامه دهید.

بعد از دانلود برنامه کیف پول، کافیست نسبت به نصب آن اقدام کنید و کیف پول سیف پال را روی موبایل اجرا کنید. نصب کیف پول سیف پال مورد آنچنان خاصی ندارد و نصب سیف پال مانند هر برنامه دیگری است. اما بعد از نصب کیف پول سیف سعی یک مورد امنیتی را رعایت کنید. آن هم اینکه هر برنامه‌ای را روی گوشی خود نصب نکنید. چراکه برخی برنامها بعد از نصب کنترل بخش زیادی از تلفن همراه شما را به دست میگیرند و امنیت امول شما از جمله دارایی شما در کیف پول سیف پال را به خطر می‌اندازد. پس قبل از نصب هر برنامه‌ای به خوبی تامل کنید.

ساخت حساب در کیف پول سیف پال

مرحله دوم و البته پر اهمیت سیف پال، ساخت حساب کاربری در این کیف پول است. برای این کار کافیست روی Create Wallet که در عکس هم مشحص شده کنید. البته گزینه‌های دیگری از جمله Import Wallet و Pair Wallet وجود دارند. Import Wallet برای افرادیست که از قبل در سیف پال حساب دارند و Pair ولت هم مخصوص همرسانی با کیف پول سخت افزاری سیف پال است. همان طور که گفته شده روی Create کلیک کنید چون ما با 2 گزینه دیگر کاری نداریم.

ساخت حساب در کیف پول سیف پال

بعد از کلیک روی Create به صفحه ای هدایت میشوید با عنوان صفحه خوش آمدگویی که در این صفحه هم باید روی Next کلیک کنید.

صفحه خوش آمدگویی در کیف پول سیف پال و آموزش آن

در مرحله بعد که مرحله تعیین رمز عبور برای کیف پول سیف پال محسوب می‌شود، باید برای حساب کاربری کیف پول خود یک رمز عبور تعیین کنید.این رمز عبور باید حداقل 8 کاراکتر داشته باشد.

بعد از تعیین رمز عبور روی Submit کلیک کنید. حال دورباره با صفحه‌ای روبرو میشوید تعیین رمز، با این تفاوت که این رمز عبور به صورت الگویی باید تنظیم شود.

تعینن رمز پترن در کیف پول متامسک

بعد از تعیین الگو یک صفحه تبریک برای شما باز می‌شود.

نکته: تمامی مراحلی که تا الان انجام دادید، مربوط به امنیت خوده برنامه سیف پال بود و از الان به بعد مرحله ساخت کیف پول و تعینن رمز برای کیف پول آغاز می‌شود.

دوباره به مرحله Create Wallet باز میگردید و باید روی آن کلیک کنید. بعد از کلیک باید برای کیف پول یک رمز عبور تعیین کنید. بعد از تعیین رمز عبور باید یک نام برای کیف پول انتخاب نمایید، برای مثال Safepal 1.

بعد از تعیین رمز عبور و نام، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود با این عنوان که قصد دارید از عبارت بازیابی خود پشتیبانی بگیرید یا مستقیم وارد کیف پول سیف پال شوید. با انتخاب Back Up My Pharse یک عبارت 12 کلمه برای شما نمایش داده می‌شود که باید آن را روی کاغذ بنویسید و از آن با دقت نگهداری کنید.

بعد از ادامه دادن این بخش، شما وارد صحفه اصلی کیف پول یعنی صفحه لیست ارزها و قیمت ها می‌شوید. مشابه تصویر زیر:


معرفی اجمالی بخش‌های مختلف کیف پول سیف پال

کیف پول نرم افزاری سیف پال مانند هر برنامه دیگری دارای محیط منحصر به فرد خود است. اولین چیزی که هنگام ورد به فضای سیف پال به چشم میخورد تم مشکی این کیف پول است که باعث شده یک طرح مینیمال باشد و تجربه خوبی را برای کاربر فراهم آورد.

بخش‌های اصلی کیف پول سیف پال در پایین برنامه لیست شده‌اند. مانند فضای کیف پول تراست والت. که آیکون هر بخش معرف آن بخش است. از چپ به راست این بخش‌ها را معرفی میکنیم.

نکته: وارد هر بخشی که شوید آیکون پایین آن آبی می‌شود.

بخش کیف پول و لیست ارزهای دیجیتال

اولین آیکون سمت چپ که یک کیف پول است، مربوط به بخش دارایی شما و لیست ارزها می‌باشد. این صفحه همان صفحه‌ای است که به محض ورود به کیف پول باز می‌شود.

بخش کیف پول و دارایی ها در سیف پال
بخش کیف پول و دارایی ها در سیف پال

بخش قیمت لحظه‌ای ارزها

بخش دیگری که با آن کار میکنیم، بخش قیمت ارزها است. این بخش از سمت چپ در مکان دوم قرار دارد و آیکون آن، آیکون چارت◊ است. با کلیک روی این بخش تب دیگری در آن وجود دارد با نام Defi که هنوز راه اندازی نشده، اما تب Markets که همان قیمت‌هاست به خوبی کار می‌کند. حدود 150 ارز در این بخش لیست شده است.

نکته: برای  دسترسی به تب Markets (لیست قیمت لحظه ای ارزها) باید V-P-N خود را روشن کنید.

بخش Markets
بخش قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال در سیف پال

بخش dApps (برنامه های غیرمتمرکز)

خوشبختانه سیف پال از dApps پشتیبانی می‌کند. آیکون این بخش در وسط و به صورت 4 مکعب روی هم است. این بخش برای ارتباط با پلتفرم‌های غیرمتمرکز از جمله صرافی‌های غیرمتمرکز بسیار به کار می‎‌آید. از جمله این صرافی‌های کاربردی می‌توان به پنکیک سواپ و یونی سواپ اشاره کرد.

بخش Dapps در سیف پال
بخش برنامه ها و پلفترم های غیرمتمرکز در سیف پال

بخش Swap و Exchange

این بخش از سیف پال نیز بخشهای پرکابرد این کیف پول است، در این بخش شما می‌توانید از طریق کیف پول خود به صرافی متصل شوید و ارز مورد نظرتان را بخرید. هر چند امکانات یک Exchange والتی به اندازه امکانات واقعی در خود صرافی کامل نیست، اما در بعضی مواقع بسیار کار راه انداز است.

در قسمت Swap نیز می‌توانید یک ارز دیجیتال را در صورت امکان به ارزهای دیگر تبدیل کنید. برای مثال اتریوم را به شیبا اینو تبدیل کنید.

بخش Exchange و Swap در سیف پال
بخش Exchange و Swap در سیف پال

بخش تنظیمات سیف پال

بخش بعدی که هر کیف پول نرم افزاری آن را دارد، بخش Setting است. در این بخش سایر تنظیمات از جمله؛ تنظیمات حساب کاربری، عبارات بازیابی، اعلان‌ها، اتصال به کیف پول سخت افزاری و… وجود دارد.

بررسی بخش کیف پول در سیف پال

بصورت اجمالی بخش کیف پول را معرفی کردیم، اما اکنون به صورت کامل به بررسی بخش کیف پول سیف پال می‌پردازیم.

بخش کیف پول در سیف پال
بخش کیف پول در سیف پال

اضاف یا حذف کردن ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال

در بخش کیف پول، لیست ارزهای دیجیتال شما موجود است، چه ارزهای که مورد علاقه شما باشد چه ارزهایی که خریده باشید. این بخش جایی است که شما می‌توانید هر ارزی را که بخواهید نمایش دهید یا پنهان کنید. همه عملیات پنهان کردن و اضافه کردن‌ها از طریق دکمه Add انجام می‌شود.

با کلیک روی دکمه Add، امکان اضافه کردن یا پنهان کردن توکن برای شما میسر می‌شود.

برای مثال فرض کنید قصد دارید بیت کوین را از لیست ارزهای پنهان کنید. برای اینکار کافیست فقط روی نوار آبی بیت کوین کلیک کنید و به همین راحتی بیت کوین از لیست حذف می‌شود.

برای اضافه کردن ارز نیز کافیست ارزهای که نوار آن کمرنگ است را لمس کنید تا به آبی تبدیل شود. حال این ارز به لیست ارزهای صفحه اصلی کیف پول در می‌آید.

اضافه کردن ارز به صورت دستی در کیف پول سیف پال

در بعضی مواقع ممکن است ارزی که شما به دنبال آن هستید در لیست ارزهای کیف پول سیف پال موجود نباشد، به همین دلیل باید از طریق روش دستی آن ارز را به لیست ارزهای کیف پول سیف پال اضافه کنید.

برای اضافه کردن ارز به صورت دستی وارد Add شوید و به پایین صفحه بروید. روی Add Custom کلیک کنید.

اضافه کردن ارز به صورت دستی در کیف پول سیف پال

بعد از کلیک روی Add Custom وارد بخشی می‌شوید که باید Contract Address خود را وارد کنید. زمانی که Contract Address را وارد کنید بقیه فیلدها بصورت خودکار تکمیل می‌شود. قبل از واردکردن Contract Address باید از بالا سمت راست شبکه را نیز مشخص کنید.

تعیین آدرس در اضافه کردن ارز جدید

برای مثال فرض کنید یک ارز جدید به نام ForTube را می‎‌خواهید بصورت دستی به کیف پول سیف پال اضافه کنید. برای بدست آوردن Contract Address یا همان قرارداد هوشمند ما از وبسایت کوین مارکت کپ کمک می‌گیریم. وارد کوین مارکت کپ می‌شویم و ارز مورد نظر را جستجو میکنیم. حال کافیست در صفحه همان ارز آدرس قرارداد هوشمند آن را کپی کنیم.


این آدرس را در فیلد Contract Address سیف پال جایگذاری می‌کنیم. بعد از جایگذاری آدرس قرارداد باید Name ، Symbol و Decimals را نیز تکمیل کنید. نام توکن ForTube است و سیمبل آن FOR. مورد آخری که باقی می‌ماند Decnimals است که بسته به نوع شبکه باید آن را پیدا کنیم. اگر توکن بر بستر شبکه بایننس اسمارت چین است باید وارد BscScan شویم و اگر توکن بر بستر اتریوم است.

اما یک راه آسان تر هم برای دسترسی به اطلاعات یک توکن وجود دارد. لازمه آن داشتن برنامه کوین مارکت کپ و دانلود ونصب روی موبایل است.

استخراج اطلاعات یک توکن از برنامه Coinmarketcap

همان طور که اشاره کردیم اضافه کردن آدرس قرارداد و موارد دیگر بصورت دستی ممکن است با خطا و اشتباه همراه شود. به همین دلیل از پلتفرم واسطه کمک می‌گیریم. پلتفرم واسطه ما در اینجا برنامه Coinmarketcap است که روی گوشی اندروید یا IOS نصب می‌شود.

بعد از نصب وارد برنامه می‌شویم و نام ارز دیجیتال مورد نظرمان را جستجو می‌کنیم و وارد اطلاعات آن می‌شویم. در برنامه کوین مارکت بخشی وجود دارد که صفحه اصلی توکن را در اتراسکن یا بایننس اسمارت چین قرار داده است، کافیست از طریق این لینک ها وارد صفحه اتر اسکن یا BSC اسکن آن ارز شویم.

برای اینکه بصورت کاربردی تر در این آموزش با نحوه Custom Add در سیف پال آشنا شوید، ما آموزش استخراج اطلاعات از کوین مارکت کپ را بصورت کاربردی در زیر قرار دادیم.

1- وارد برنامه کوین مارکت کپ شوید (با کامپیوتر میتوانید از مرورگر استفاده کنید)

2- نام توکن را جستجو کنید. مثلا ForTube و وارد آن شوید.

3- به پایین بروید و روی links کلیک کنید.

4- حال از این بخش می‌توانید. بسه به نوع شبکه، روی (BSC Scan یا Ether Scan) کلیک کنید. ForTube روی شبکه اتریوم است. پس روی EtherScan کلیک می‍کنیم.

نکته: یک توکن ممکن است هم روی شبکه اتریوم موجود باشد و هم روی شبکه بایننس اسمارت چین. بسته به سلیقه و هدف خود می‌توانید از اتراسکن یا بایننس اسمارت چین اسکن استفاده کنید.

به ادامه آموزش می‌رویم:

بعد از کلیک روی etherscan.com… وارد برگه مربوط به توکن مورد نظرمان (که در این آموزش ForTube است) می‌شویم. در این صفحه همه اطلاعاتی که لازم است در کیف پول سیف پال در قسمت Add Custom اضافه کنیم دیده می‌شود. یعنی همان Contract Address ، سیمبل، نام ارز و Decimal.

آموزش اضافه کردن توکن جدید در سیف پال
آدرس قرارداد و دسیمال

در کنار آدرس و دسیمال نیاز به نام توکن و سیمبل آن نیز هست. اگر بین تشخیص نام توکن و Symbol آن مشکل دارید. این نکته را بدانید که معمولا سیمبل از نام ارز کوتاه تر است. مثلا نام: بیت کوین سیمبل: BTC یا نام:پولکادات سیمبل: DOT

همه این موارد را در فیلدهای خالی مورد نیاز Add Custom کیف پول سیف پال جایگذاری میکنیم.

همان طور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید. ما همه موارد مربوط به فیلدهای خالی را تکمیل کردیم.

آموزش اضافه کردن ارز جدید به کیف پول سیف پال

در نهایت روی Done کلیک می‌کنیم تا عملیات وارد مرحله Proccesing شود، مانند تصویر زیر:

پروسسینگ در کیف پول سیف پال

بعد از انجام موفقیت آمیز عملیات اضاف کردن توکن جدید در سیف پال، یک اعلان Added برای ما نمایش داده میشود. مانند عکس زیر:

این یعنی عملیات موفقیت آمیز بوده و ارز مورد نظر باید هم اکنون در لیست ارزهای کیف پول سیف پال باشد. طبق تصویر زیر:

آموزش اضافه شدن توکن جدید در کیف پول سیف پال
توکن جدید به لیست ارزهای ما در کیف پول سیف پال اضافه شد.

همان طور که در تصویر هم مشخص است، شما با موفقیت آموزش اضافه کردن ارز جدید به کیف پول سیف پال را با موفقیت پشت سر گذاشتید.

ساخت چندین حساب کیف پول در سیف پال

اگر قصد دارید چندین حساب کیف پول در سیف پال داشته باشید، کافیست روی آیکون بالا سمت چپ صفحه اصلی کیف پول کلیک کنید.

آموزش اضافه شدن توکن جدید در کیف پول سیف پال

بعد کلیک رو آیکون شما می‌توانید با کلیک روی علامت + حساب جدید رو خود را بسازید.

 

بعد از کلیک روی علامت + تمامی مراحل ساخت کیف پول، مانند مراحلی است که در بالا توضیح داده شده.

تنظیم نمایش لیست ارزها در کیف پول سیف پال

در صفحه اصلی لیست ارزهای کیف پول سیف پال شما میتوانید از آیکون کنار Asset ترتیب نمایش ارزها را انتخاب کنید. برای مثال بر اساس نام، بر اساس اینکه شما چه مقدار از آن دارید، ارزش آن ارز و…

در قدم اول روی آیکون کنار Asset کلیک می‌کنیم.

تنظیم نمایش لیست ارزها در کیف پول سیف پال
تنظیم نمایش لیست ارزها در کیف پول سیف پال

بعد از کلیک روی آیکون مورد نظر، یک پاپ آپ باز میشود و میتوانیم ترتیب نمایش ارزها را به راحتی تعیین کنیم.

ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال

ارسال و دریافت یا همان انتقال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال، بسیار ساده است. برای اینکار کافیست طبق آموزش زیر عمل کنید.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال

جهت ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال، بایستی روی ارز مورد نظر خود در لیست ارزها، کلیک کنید. بعد از کلیک روی ارز مورد نظر، وارد قسمت Receive و Send آن می‌شوید. چون قصد ارسال داریم، روی Send کلیک میکنیم. توجه کنید که پروسه ارسال همه ارزها به یک صورت است و فقط نوع ارز دیجیتال فرق می‌کند. در این آموزش از کیف پول سیف پال ما از ارز BSC استفاده می‌کنیم.

کلیک روی ارز مورد نظر برای ارسال در کیف پول سیف پال
کلیک روی ارز مورد نظر

بعد از انتخاب ارز مورد نظرمان، روی Send کلیک می‌کنیم. حالا وارد مهم ترین صفحه مربوط به ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال می‌شویم. در این صفحه باید آدرس مقصد را در بالا و همچنین مقدار ارز دیجیتالی را که قصد ارسال دارید مشخص کنید. در نهایت روی Next کلیک کنید.

تعیین مقدار و آدرس کیف پول مقصد
تعیین مقدار و آدرس کیف پول مقصد

بعد از تعیین مقدار و آدرس مقصد، وارد صفحه مربوط به تعیین کارمزد و تراکنش می‌شوید.

تعیین مقدار و آدرس کیف پول مقصد
تعیین مقدار و آدرس کیف پول مقصد

برای تعیین کارمزد تراکنش، شما می‌توانید کارمزد خود را روی Slow: زمان بیشتر و کارمزد کمتر Reccomended: پیشنهادی که با کارمزد متوسط و سرعت متوسط Fast: بیشترین کارمزد و سریعترین زمان ممکن قرار دهید.

تعیین کارمزد در شبکه بایننس اسمارت چین آنچان تفاوتی ندارد چراکه در هر 3 حالت تراکنش در سریعترین زمان انجام میشود. به همین دلیل پیشنهاد ما گزینه SLow یا گزینه متوسط است. اما در شبکه اتریوم این مورد بسیار مهم است و ممکن است تفاوت فاحشی در تعیین کارمزد وجود داشته باشد.

بعد از تعیین کارمزد روی Next کلیک میکنیم. یک صفحه سفید بصورت پنجره‌ای باز میشود تا ما تراکنش را تایید کنیم.

تایید تراکنش و ارسال

همان طور که در عکس هم مشخص است، کارمزد نیز نوشته شده و ما می‌توانیم با زدن دکمه Send تراکنش را تایید و ارسال کنیم. پس روی Send میزنیم.

احراز هویت از طریق اثر انگشت جهت تایید تراکنش و ارسال

بعد از زدن دکمه Send و تایید ارسال، از شما می‌خواسته می‌شود که اثر انگشت خود را قرار دهید تا پروسه ارسال ارز به طور کامل تکمیل شود و نهایی شود. پس انگشت خود را قرار دهید. البته این امکان فقط در موبایل‌های دارای قابلیت Finger Print فعال است.

اتمام عملیات ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال
اتمام مراحل ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال

بعد از تایید اثر انگشتی، پیغامی با عنوان Transfer Competed نمایش داد میشود که به این معنیست که پروسه ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال به طور کلی و با موفقیت صورت گرفته.

اگر قصد پیگیری تراکنش خود را دارید، بعد از کلیک روی ارز مورد نظر، از پایین قسمت سابقه تراکنش ها آن را کلیک و پیگیری کنید.

 

پیگیری تراکنش ها در کیف پول سیف پال
پیگیری سابقه تراکنشها

تا اینجای که به شما نحوه ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال آموزش داده شد. حال سراغ آموزش دریافت ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال می‌رویم.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال

دریافت ارز دیجیتال در کیف پول سیف پال، مانند همه کیف پولها بسیار ساده است. کافیست روی ارز مورد نظر خود و سپس روی Receive یا همان دریافت کلیک کنید.

در این آموزش ما کوین BNB را جهت دریافت انتخاب میکنیم و روی آن در لیست ارزهای کیف پول کلیک میکنیم. در صفحه جدیدی که باز می‌شود، کافیست روی Receive که با دکمه سبز رنگ مشخص شده کلیک کنیم.

حال وارد صفحه‌ای می‌شوید که آدرس کیف پول شما برای دریافت ارز دیجیال نمایش داده می‌شود. این آدرس، آدرس عمومی کیف پول شماست که در اینجا برای ارز BNB است. این آدرس را در اختیار هر فردی قرار دهید، می‌تواند برای شما ارز دیجیتال ارسال کند. با کلیک روی دکمه Copy، آدرس در کلیپ برد کیف پول شما کپی میشود.

توجه کنید که در این اینجا ما BNB انتخاب کرده بودیم و شما میتوانید دریافت را برای همه ارزهای دیجیتال در سیف پال انجام دهید.

بررسی بخش تنظیمات کیف پول سیف پال

بخش دیگری که در کیف پول سیف پال با آن کار میکنیم، بخش تنظیمات است که در پایین سمت راست قرار دارد. آیکون آن یک آیکون کاربری است.

روی این بخش کلیک کنید.

در این بخش تنظیمات کلی مربوط به کیف پول سیف پال قرار دارد. که هر کدام را از بالا به پایین توضیح میدهیم.

  • Security Setting: مربوط به تنظیمات امنیتی از جمله پترن ها، رمزها و خاموش کردن آنهاست.
  • Recovery Back-Up: در این بخش می‌توانید عبارات بازیابی خود را نمایش و دوباره آنها یادداشت کنید.
  • Transaction Cost: از همینجا میتوانید که تعیین کنید که کارمزدها برای همه تراکنش بصورت پیش فرض؛ سریع، متوسط یا کند باشد.
  • Currencey: نسبت به ارز رایج خود در این قسمت نوع ارز را تعیین کنید. معمولا USD یعنی دلار است.
  • Clear browser Cache: سابقه مرورگر دی اپ خود را پاک کنید.
  • Dapp Node Setting: این بخش مربوط به تنظیمات نود Dapp است.
  • Appearance: مشکی یا سفید بودن تم کیف پول سیف پال را انتخاب کنید.
  • Address Book: آدرس‌های کیف پول که زیاد با آنها کار میکنید را در این صفحه اضافه کنید تا هنگام ارسال در دسترس سریع باشند.
  • Color Preference: رنگ چارت‌ها و کندل ها را تعیین کنید.

آموزش بخش Swap (تعویض) در کیف پول سیف پال

Swap یا همان تعویض، زمانی انجام میشود که شما قصد دارید دارایی ارز دیجیتالی خود را تبدیل کنید. برای مثال به جای 1 عدد اتریوم، می‌خواهید معادل آن شیبا اینو داشته باشید. برای اینکار کافیست وارد بخش Swap شوید. این بخش با آیکون دو فلش کنار هم مشخص شده.↔

بعد از کلیک روی این بخش. باید ارز خود و همچنین شبکه آن را انتخاب کنیم. برای مثال ما تتر با شبکه ترون (Trc 20) را انتخاب نمودیم که با 20 تتر در شبکه بایننس اسمارت چین معاوضه کنیم. شما می‌توانید ارزهای دیگری نیز انتخاب کنید. مثلا اتریوم با شیبا. بایننس کوین با پنکیک و…

Swap (تعویض) در کیف پول سیف پال
انتخاب نوع ارز، مقدار و تعیین شبکه

همان طور که در تصویر بالا هم مشخص است، باید نوع ارزی که قصد انتقال دارید، مقدار آن و همچنین شبکه آن را نیز تعیین کنید و از همه مهم تر ارزی که قصد به دست اوردن که یعنی هدف معامله است را نیز باید تعیین کنید. همان طور که گفتیم ارزی ما داشتیم USDT ترون بود و هدفمان تبدیل به

USDT شبکه بایننس چین بود. بعد از تکیمل موارد، روی Next کلیک کنید.

بعد از کلیک روی Next یک پنجره سفید باز میشود که باید تراکنش را تایید کنید. که با زدن روی Swap و همچنین احراز با Finger Print تراکنش تایید میشود.

تایید تراکنش Swap سیف پال

بعد از تایید Swap، یک پیغام برای شما نمایش داده می‌شود با عنوان: Succesfully verified که یعنی درخواست تراکنش شما با موفقیت انجام پذیرفت.

حال باید Swap در شبکه تایید و صورت پذیرد. که بعد از پنهان شدن پیغام Succesfully شما می‌توانید از بخش Swap وضعیت تراکنش خود را پیگیری کنید. مانند تصویر زیر:

همان طور که در عکس بالا هم مشخص است، بخش Order و Tansfer آبی شده یعنی با موفقیت گذرانده شده. بخش های دیگر هنوز کمرنگ هستند، یعنی هنوز تایید نشدند. با چند دقیقه صبر همه گزینه ها تیک میخورد و تراکنش Swap به خوبی انجام می‌پذیرد.

همانطور که در عکس هم مشخص است، همه موارد مربوط به تراکنش Swap صورت پذیرفت و تراکتش با موفقیت انجام شده. ارز مورد نظر ما یعنی تتر بایننس اسمارت چین نیز به دارایی ما در کیف پول سیف پال افزوده شد.

آموزش راه اندازی کیف پول سخت افزاری سیف پال

برای راه اندازی اولیه کیف پول سخت افزاری سیف پال، آن را روشن کنید. در مرحله اول باید زبان خود را انتخاب کنید. که فقط باید English را انتخاب کنید. دقت کنید که زبان آسیایی را انتخاب نکنید! چراکه بازگردانی زبان ممکن است بعدا بسیار دشوار شود.

توجه کنید وقتی دکمه‌ای آبی است یعنی روی آن گزینه هستید.

بعد از انتخاب زبان پیام خوش آمد برای شما نمایش داده میشود که باید روی Lets begin اوکی کنید.

روی Create Wallet کلیک کنید.

روی Create Now بروید و اوکی کنید. در اینجا از شما خواسته میشود برای والت سخت افزاری خود یک کد بازیابی پشتیبانی (که بسیار مهم است) تعیین کنید. و سوال این است که قصد دارید این کد چند رقمی باشد؟ 12، 18 یا 24 ؟ هرچه عبارت طولانی تر باشد، امنیت کیف پول نیز بیشتر است. روی کد مد نظر بروید و اوکی کنید. سپس با صفحه زیر روبرو میشوید.

 

حال دقیقا مانند کیف پول موبایلی برای شما چندین کلمه نمایش داده میشود که برای حفظ امنیت کامل آنها رو کاغذ یادداشت میکنیم.

یادداشت کد بازیابی روی کاغذ در کیف پول سیف پال
یادداشت کد بازیابی روی کاغذ

بعد از نوشتن عبارات اوکی کنید. بعد از آن از شما سوال میشود که هر کد در کدام جایگاه بود که شما باید طبق چیزی که روی کاغذ نوشتید جایگاه را مشخص کنید. مثلا island در جایگاه 10 است.

بعد از تکمیل عملیات بالا اوکی کنید و ادامه دهید. بعد از اوکی کردن با پیغام زیر روبرو شوید: Verified.

حال بایستی یک کد دیجیت برای سیف پال سخت افزاری خود تعیین کنیم.

همان طور که در بالا مشاهده میکنید ما این کد را تعیین کردیم. این کد در اکثر مواقع لازم است؛ در هنگام جابجایی و اتصال به کیف پول نرم افزاری سیف پال و سایر موارد. پس آن را به خوبی حفظ کنید.

یک پیغام ظاهر میشود که برای 10 – 15 ثانیه منتظر بمانید. سپس از شما خواسته میشود که برای کیف پول خود نام تعیین کنید. برای مثال ما نوشتیم: fg

همانطور که میبینید ما نام را برای کیف پول تعیین کردیم. حال روی Done میزنیم.

در نهایت وقتی همه عملیات موفقیت آمیز باشد و نام را نیز انتخاب کنیم. کد QR بالا برای ما نمایش داده میشود که باید بقیه مراحل اتصال و لینک شدن با کیف پول موبایلی سیف پال از طریق آموزش زیر طی کنید.

آموزش اتصال بین کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری (موبایلی) سیف پال

همان طور که در اول آموزش هم ذکر کردیم، در این آموزش قصد داریم نحوه راه اندازی و اتصال کیف پول سخت افزاری سیف پال را نیز آموزش دهیم. در قدم اول کیف پول را روشن می‌کنیم و زبان مورد نظر خود را نیز انتخاب می‌نماییم.

بعد از روشن کردن کیف پول سخت افزاری سیف پال یک کد QR نمایش داده میشود که باید از طریق موبایل آن را اسکن کنیم. به کیف پول موبایلی برمیگردیم و روی Connect Hardware Wallet کلیک میکنیم.

حال باید QR نمایش داده شده در کیف پول سخت افزاری را اسکن کنیم.

اسکن کد QR

بعد از اسکن شد کد، یک کد 6 رقمی در کیف پول سخت افزاری سیف پال نمایش داده می‌شود، که باید آن را در موبایل وارد کنیم.

وارد کردن 6 رقمی کیف پول سخت افزاری سیف پال در موبایل

اگر عملیات را به درستی انجام داده باشید، یک کد QR جدید همراه با پیغام موفقیت آمیز (congratulations) و علامت ✔ سبز در موبایل ظاهر میشود. مانند تصویر زیر:

تیک سبز + کد QR جدید

حالا بایستی کد QR نمایش داده شده روی موبایل را از طریق کیف پول سخت افزاری سیف پال اسکن کنید. مانند تصویر:

اگر عملیات موفقیت آمیز باشد، یک پیغام congratulations بهمراه تیک سبز روی کیف پول سخت افزاری نیز نمایش داده میشود. مانند تصویر زیر:

پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات روی کیف پول سخت افزاری

تبریک می‌گویم شما با موفقیت عملیات راه اندازی و اتصال بیت 2 کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری سیف پال را پشت سر گذاشتید.

اضافه کردن ارز به کیف پول سخت افزاری سیف پال

حال در این آموزش قصد داریم به کیف پول سخت افزاری سیف پال ارز دیجیتال جدید اضافه کنیم. این کار در کیف پول سیف پال نیز بسیار ساده است.

توجه: لازمه اضافه کردن ارز به کیف پول سخت افزاری سیف پال، لینک شدن و اتصال آن با کیف پول موبایلی است.

قدم اول:

وارد کیف پول موبایلی شوید و روی اضاف کردن کوین جدید بزنید. کوین ها را انتخاب کنید و روی Add coin بزنید. مانند تصویر زیر.

حال بایستی کد QR نشان داده شده را توسط کیف پول سخت افزاری سیف پال اسکن کنیم. و بعد از اسکن با کیف پول سخت افزاری بایستیا کد QR نمایش داده شده را در کیف پول سخت افزاری را با موبایل اسکن کنید. سپس عملیات اضافه کردن ارز جدید به کیف پول سیف پال با موفقیت پایان می‌پذیرد. تصاویر زیر راهنمای شماست.

نتیجه نهایی (SafePal)

در این آموزش کیف پول سیف پال، سعی شد تمام موارد کاربردی این کیف پول به طور جامع  و کامل بیان شود. سیف پال جز کیف پول هایی است که توانسته با بهره گیری از اید‌ه‌هایی جدید، کاربران را به سمت خود جذب کند. رابط کاربری جذاب و راحتی استفاده از کیف پول از جمله مزیت‌های آن است. نداشتن بخش استیکینگ و همچنین تمام دستی بودن بخش Custom Token از جمله معایب این کیف پول دیجیتال است. همان طور که قول داده بودیم آموزش کیف پول سخت افزاری سیف پال را نیز قرار دادیم و همه موارد از جمله آموزش استفاده از سیف پال و اضافه کردن ارز جدید به سیف پال، نصب سیف پال، دانلود سیف پال بصورت کامل و کاربردی آورده شد.

تجربه شما در استفاده از کیف پول سیف پال چیست؟ آیا این آموزش شما را برای استفاده از این کیف پول کمک کرد؟ تجربه و نظرات خود را در رابطه با کیف پول سیف پال با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آرا
رتبه‌بندی مقاله
دنبال کنندگان
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x