استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین چیست؟

استیبل‌ کوین‌ ها در اصل ارزرمزهایی هستند که ارزش آن‎ها با ثبات است. زمانی که بخواهید دچار نوسان‌های شدید بازار ارزهای دیجیتال نشوید دارایی خود را به این نوع از ارزرمز تبدیل می‌کنید تا ارزش آن حفظ شود.

در چند سال اخیر ارزهای دیجیتال زیادی روانه بازار شده‌اند و همین ظهور هر روزه‌ی این ارزهای رمزنگاری شده آن‌ها را به عنوان نوع جدیدی از پول، اما بر مبنای فناوری و تکنولوژی رایانه‌ای به جهان معرفی کرده و تحول عظیمی در زمینه بازارهای مالی ایجاد نموده است.

با اینکه این پول‌های نوظهور (رمزارزها) با سیستم مالی جدیدی که به دنیا معرفی کرده‌اند توانستند بسیاری از مشکلات سیستم‌های مالی سنتی را مرتفع کنند اما می‌توان گفت مهم ترین چالش ارزهای رمزنگاری شده در مقایسه با پول‌های رایج نوسانات زیاد و بی‌ثباتی آن‌ها  است و همین مسئله ممکن است مقبولیت دنیای ارزهای رمزنگاری را تحت تاثیر خود قرار دهد.

عدم ثبات در بازار رمزارزها

این امکان که شما به‌عنوان یک تریدر یا همان معامله‌گر در بازار ارزهای دیجیتال شده در چند معامله سود بی‌نظیری بدست می آورید می‌تواند به ظاهر برای عامه مردم و خود شما هیجان انگیز باشد اما در طولانی مدت امکان پذیرفتن رمزارزها در دنیا به‌عنوان یک دارایی با ثبات که بتوان روی آن حساب کرد را کمی با سختی و چالش مواجه می‌سازد.

راه حل رفع این مشکل که تاثیر مستقیمی بر روی آینده و پذیرفته شدن سیستم ارزهای رمزنگاری دارد چیست؟

وجود رمز ارزهای با ثبات که بتوانند تا حد بسیار زیادی از نوسانات افسار گسیخته قیمت جلوگیری کنند و ارزش دارایی شما را حفظ کند.

استیبل کوین‌ها رمزارزهایی هستند که همان‌گونه که از نام آن ها پیداست با ثبات و پایداری قیمت، از سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در این بازار فعالیت کنند در مقابل بی‌ثباتی و نوسانات قیمت محافظت می‌کند و خیال آن‌ها را تا حد زیادی در برابر نوسانات بالای ارزهایی مثل بیت کوین راحت می‌کند. پس هدف از به وجود آمدن استیبل کوین‌ها حفاظت از معامله‌گران در برابر نوسانات زیاد رمزارزها است.

استیبل کوین چیست؟

استیبل کوین‌ها یکی از انواع رمزارزهایی است که برای کاهش نوسانات قیمت طراحی‌ شده‌‌اند و به همین منظور به یک پشتوانه‌ی با ثبات وابسته هستند.

این پشتوانه می‌تواند هر کالای با ارزشی مثل طلا و یا حتی‌پول های فیزیکی رایج در کشورها که می‌توان قیمت آن‌ها را تعیین کرد، باشد.

هدف از پشتوانه قراردادن طلا یا پول‌های فیزیکی بهره بردن از اصلی‌ترین مزیت آنها یعنی ثبات قیمت در بازار است.

سازنده‌ی استییل کوین

استیبل کوین توسط شخص خاصی طراحی و ساخته نشده است بلکه توسط نهادهای مالی وابسته به دولت‌ها، بانک‌های بزرگ و شرکت‌های بزرگ ساخته و پشتیبانی می‌شود .

تاریخچه ساخت استیبل کوین

هرکدام از استیبل کوین‌ها تاریخ تولد و تاریخچه‌ی مخصوص به خود را دارند اما در کل می‌توان تاریخچه‌ی این ارزهای نوظهور را محدود به یک دهه‌ی اخیر دانست.

به‌عنوان مثال «تتر» که در حال حاضر معروف ترین استیبل کوین جهان است در سال 2014 با نام «ریل کوین» به وجود آمد و بعد از آن در سال های 2017 و 2018 تعداد زیادی از این نوع کوین به بازار معرفی شدند.

چرا استیبل کوین‌ها مهم هستند؟

گفتیم بسیاری از مردم اعتقاد دارند علت عدم پذیرش کامل ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، به علت نوسانات قیمتی بالای آن است. گرچه بسیاری از معامله‌گران ممکن است از این نوسانات کسب سود کنند ولی اگر مردم عادی بخواهند از طریق رمزارزی که ثبات ندارد هزینه‌های روزانه خود را پرداخت کنند همه چیز برایشان دشوار می‌شود و این قطعا خوشایند نیست. پس برای مردم عادی که تعیین‌کنندگان اصلی مقبولیت و همگانی شدن رمز ارزها هستند بهترین کار استفاده از یک رمزارز باثبات است.

حال که بازار نیاز خود را نشان داد، استیبل کوین‌ها روانه بازار شدند تا برای بازار کریپتوکارنسی‌ها ثبات را به ارمغان بیاورند و مردم عادی هم بتوانند بدون هیچ ترس و استرسی از رمزارزهای خود برای پرداخت هزینه‌های روزانه استفاده کنند.

تلاش استیبل کوین‌ها، تبدیل شدن به راهی ارتباطی بین ارزهای فیزیکی و کریپتوکارنسی‌ها و بهره‌بردن از مزایای هر دو سیستم است.

مزایای استفاده از استیبل کوین‌ها

 • به دلیل کنترل نوسان، ساختار این کوین‌ها مانند دیگر پول‌های بدون پشتوانه است پس می‌توانیم در خرید و فروش‌های روزانه خود به راحتی از آن‌ها استفاده کنیم.
 • با استفاده از ویژگی هوشمند استیبل کوین‌ها ، با تعیین روز، ساعت و دیگر مواردی که قابلیت برنامه ریزی دارند می‌توانیم پرداخت‌های خود را برنامه‌ریزی کنیم مثلا حقوق کارگران و دیگر افرادی که برای ما کار می‌کنند را از هر جای این کره‌ی خاکی در زمان معینی پرداخت کنیم.
 • سرعت فوق‌العاده در نقل و انتقال یکی دیگر از مزایای استیبل کوین‌ها است که می‌توانیم هر مقدار پول را در حداکثر یک ثانیه منتقل کنیم.
 • این نوع از رمزارزها هم بر اساس فناوری بلاک‌چین هستند که باعث می‌شود این سیستم امن، شفاف و قابل پیگیری باشند.
 • می‌توانیم با خیال راحت‌تری در استیبل کوین‌ها سرمایه گذاری کنیم.
 • هزینه‌ای که برای هر تراکنش پرداخت میکنیم کم است.
 • درک این سیستم برای افرادی که با ارزهای رمز نگاری شده و همچنین ارزهای فیزیکی کار می‌کنند ساده‌تر است.
 • قراردادها به صورت کاملا هوشمند طراحی شده تا بتوانند از تمامی افرادی که در یک معامله دخیل هستند محافظت کنند.

معایب استفاده کردن از استیبل کوین

 • یکی از معایب بزرگ استیبل کوین‌ها به ویژه در کوین‌هایی که از پول فیزیکی به عنوان پشتوانه استفاده می‌کنند، تحت نظارت بودن توسط یک نهاد مالی متمرکز است. اعتماد به اینکه این نهاد به همان میزان که قرار بوده پشتوانه ذخیره کرده است یا خیر کمی دشوار است.
 • برای اعتمادسازی نیاز به یک طرف سوم جهت حسابرسی دقیق وجود دارایی‌های پشتوانه آن رمزارز است.
 • یکی دیگر از محدودیت‌های استیبل کوین‌ها متاثر بودن از قوانین پولی کشورهاست به طوریکه هر محدودیتی که برای پول فیزیکی پشتوانه آن وجود داشته باشد یا وضع شود برای آن استیبل کوین هم وجود خواهد داشت.
 • سرمایه‌گذاری در استیبل کوین‌ها سودی ندارد که همین امر باعث می‌شود معامله‌گرها و سرمایه‌گذاران برای کسب سود به سمت ارزهای دیگری بروند.

کاربردهای استیبل کوین

 • با توجه به اینکه استیبل کوین‌ها همزمان مزایای ارزهای دیجیتال و رایج را دارند می‌توانند برای انجام امور روزمره مثل خرید و پرداخت‌های ضروری استفاده شوند.
 • اگر شما در کشوری زندگی می‌کنید که ارزش پول ملی آن کشور با سرعت در حال کم شدن است قطعا برای جلوگیری از افت ارزش داراییتان خرید استیبل کوین‌ها به دلیل نوسان کمتر گزینه مناسب‌تری نسبت به سایر رمز ارزهاست.
 • از استیبل کوین‌ها به دلیل استفاده از بلاک چین می‌توان در پرداخت‌های لازم برای قراردادهای هوشمند استفاده کرد.
 • به کارگیری استیبل کوین برای دریافت و پرداخت‌های بین‌المللی به‌دلیل سرعت بالا و کارمزد کم بسیار مقرون به‌صرفه است.
 • اگر قصد سرمایه گذاری بر روی دلار و طلا را دارید قطعا خرید استیبل کوین‌هایی که پشتوانه طلا یا دلار دارند شما را از دردسر نگهداری و ذخیره‌ی آن‌ها راحت می‌کند.

انواع استیبل کوین

انواع استیبل کوین

استیبل کوین‌ها به طور کلی به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند. اما در این‌جا ما به بررسی بر اساس نوع پشتوانه‌ای آن‌ها می‌پردازیم و در ادامه هر یک را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد.

استیبل کوین با پشتوانه پول فیزیکی

تبادل پول فیزیکی به دلیل مقبولیت عام و پذیرش توسط مردم و دولت‌ها بسیار بیشتر از رمزارزهاست به همین جهت اگر پشتوانه استیبل کوین، پول فیزیکی باشد باعث ایجاد حس اعتماد بیشتر در کاربران می‌شود. به‌عنوان مثال دلار امریکا به‌ عنوان پشتوانه استیبل کوین تتر در بانک ذخیره می‌شود.

مقدار ذخیره ارز فیاتی مثل دلار برای هر استیبل کوین به صورت یک به یک است به این معنا که یک دلار استیبل کوین برابر است با یک دلار پول فیزیکی. این روش ساده‌ترین و متداول ترین نوع پشتوانه است.

مزایای استیبل کوین با پشتوانه فیزیکی

 • این پشتوانه به‌دلیل سادگی به راحتی قابل فهم است.
 • پول‌های فیزیکی به این علت که توسط دولت و کشور پشتیبانی می‌شوند ثبات دارند و در نتیجه قیمت این ارزها کمترین نوسان را دارند.
 • برای کاربران معمولی استیبل کوین‌هایی که پشتوانه آن‌ها پول فیزیکی است بسیار قابل اعتمادتر هستند.

معایب استیبل کوین با پشتوانه فیزیکی

 • به‌دلیل ساختار متمرکزی که دارد ممکن است تحت تاثیر آسیب های مختلف مانند ورشکستگی نهاد مرکزی قرار بگیرد.
 • کاربران باید به عملکردهای نهاد مرکزی اعتماد داشته باشند.
 • برای تایید هر تراکنش روی سیستم نیاز به تایید شخص ثالث است.

نحوه‌ خرید و فروش و انجام تراکنش

روش خرید و فروش بسیار ساده و از طریق صرافی‌های آنلاین ارزدیجیتال امکان‌پذیر است و انجام تراکنش نیز دقیقا مشابه ارزرمزهای دیگر است برای دریافت کافی است آدرس کیف پول خود را برای فرستنده ارسال کنید، برای انتقال نیز کافی است آدرس کیف پول دریافت کننده را در اختیار داشته باشید.

استیبل کوین با پشتوانه کالا

در این دسته استیبل کوین‌هایی را داریم که توسط کالا پشتیبانی می‌شوند.

ممکن است برای شما سوالی ایجاد شود که آیا تمامی کالاها این امکان را دارند تا به عنوان پشتوانه استفاده شوند؟

پاسخ: خیر، فقط کالاهایی می‌تواند به عنوان پشتوانه استفاده شوند که قابل تبدیل شدن به ارز باشند و یکی از بهترین کالاها برای این کار طلا است چرا که ارزش بالای آن باعث شده تا بسیاری از کشورهای اروپایی نیز از آن به عنوان سرمایه استفاده کنند و آن را در بانک‌های خود ذخیره کنند.

نحوه‌ی کار استیبل کوین‌ها با پشتوانه کالا (طلا)

برای هر رمزارز مقدار مشخصی طلا به‌ عنوان پشتوانه نزد شخص ثالث ذخیره می‌شود، مثلا به ازای خرید یک توکن یک گرم طلا و…

این نوع استیبل کوین به اندازه استیبل کوین‌های با پشتوانه پول رایج محبوب نیستند، اما برای افرادی که پشتوانه هایی مانند فلزات گران بها را میپسندند مناسب است.

مزایا استیبل کوین با پشتوانه کالا

 • این پشتوانه قابل لمس و واقعی است.
 • قیمت کالایی که به عنوان پشتوانه قرار می‌گیرد نسبتا پایدار است.
 • قابلیت نقد شوندگی بالایی دارند.

معایب استیبل کوین با پشتوانه کالا

 • برای تضمین عملکرد سیستم نیاز به وجود شخص سوم است.
 • در این نوع پشتوانه نیاز به یک فرآیند زمان بر و البته هزینه‌بر به نام حسابرسی وجود دارد.

نحوه‌ خرید و فروش و انجام تراکنش استیبل کوین با پشتوانه طلا

روش خرید و فروش بسیار ساده و از طریق صرافی های آنلاین ارزدیجیتال امکان پذیر است و انجام تراکنش نیز دقیقا مشابه ارزرمزهای دیگر است و برای دریافت کافی است آدرس کیف پول خود را برای فرستنده ارسال کنید، برای انتقال نیز کافی است آدرس کیف پول دریافت کننده را در اختیار داشته باشید.

راه دوم و سخت‌تر این است که ابتدا وارد پلتفرم‌های خرید و فروش طلا شده و با پول فیزیکی اقدام به خرید طلا می‌کنید. شرکت واسط این طلا را نزد خود نگه‌داری می‌کند و در ازای آن به شما استیبل کوین می‌دهند و شما می‌توانید با آن‌ها معامله کنید. در این روش برای جلوگیری از اشتباه، کارت دیجیتالی صادر می‌شود تا مقدار اشتباه را به کمترین مقدار ممکن برساند.

استیبل کوین با پشتوانه ارزهای رمزنگاری شده

در این نوع از استیبل کوین‌ها، پشتیبانی توسط رمز ارزهایی مانند بیتکوین، اتریوم یا ترکیبی از ارزهای رمزنگاری شده انجام می‌شود.

با استفاده از ترکیب چند کریپتوکارنسی به‌عنوان پشتوانه مقدار ریسک و نوسان قیمت به کمترین مقدار ممکن در مقایسه با استفاده از یک رمزارز می‌رسد.

مزایای استیبل کوین با پشتوانه ارزهای رمز نگاری شده

 • امنیت بالا به دلیل ثبت هرگونه اطلاعات یا تغییرات بر روی زنجیره بلاک چین
 • سرعت بالای نقد شوندگی
 • شفافیت بالا
 • عدم نیاز به حسابرس خارجی برای کنترل تراکنش‌ها
 • عدم کنترل نهاد مرکزی
 • کنترل تورم بدلیل محدودیت در ایجاد این نوع استیبل کوین

معایب

 • بی‌ثباتی بیشتر نسبت به دو حالت قبل به دلیل ذات نوسان‌دار بودن رمزارزها
 • اگر ارزش رمزارز پشتوانه بیش از اندازه افت کند این پشتیبانی می‌تواند از بین برود و کارایی خود را از دست بدهد

نحوه‌ خرید و فروش  و انجام تراکنش استیبل کوین با پشتوانه ارزهای رمز نگاری شده

روش خرید و فروش بسیار ساده و از طریق صرافی های آنلاین ارزدیجیتال امکان‌پذیر است و انجام تراکنش نیز دقیقا مشابه ارزرمزهای دیگر است برای دریافت کافی است آدرس کیف پول خود را برای فرستنده ارسال کنید، برای انتقال نیز کافی است آدرس کیف پول دریافت کننده را در اختیار داشته باشید.

راه دیگر این است که کاربر بعد از ذخیره‌ی رمز ارزهای پشتیبان در پلتفرم مربوطه به همان نسبت استیبل کوین دریافت می‌کند در ضمن هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد و بعد از ذخیره‌ی رمز ارزها، خود به خود استیبل کوین درخواستی شما به کیف پول دیجیتال‌تان منتقل می‌شود.

استیبل کوین های بدون پشتوانه

این دسته از استیبل کوین ها هیچ پشتیبانی ندارند و مانند بانک‌های مرکزی بر اساس یک توافق، با افزایش یا کاهش میزان عرضه توکن‌ها نسبت به ثابت نگه داشتن قیمت آنها اقدام می‌کنند یعنی با افزایش تقاضا میزان عرضه را بیشتر می‌کنند و بالعکس، تا قیمت بر روی یک دلار ثابت بماند.

مزایا

 • بهره مندی از مزایای استفاده از بلاکچین نظیر امنیت و شفافیت بالای اطلاعات
 • بهره‌گیری از یک سیستم منظم تولید با مکانیسم عرضه و تقاضا و عدم نیاز به پشتوانه یا وثیقه
 • حفظ ثبات نسبی قیمت با تعیین ارزش استیبل کوین با استفاده از مکانیسم عرضه و تقاضا

معایب

 • به دلیل قوانین و قواعد خاص، منطق آن کمی پیچیده است

نحوه‌ خرید و فروش و انجام تراکنش استیبل کوین‌های بدون پشتوانه

روش خرید و فروش بسیار ساده و از طریق صرافی های آنلاین ارزدیجیتال امکان پذیر است و انجام تراکنش نیز دقیقا مشابه ارزرمزهای دیگر است برای دریافت کافی است آدرس کیف پول خود را برای فرستنده ارسال کنید، برای انتقال نیز کافی است آدرس کیف پول دریافت کننده را در اختیار داشته باشید.

معیار تعیین قیمت استیبل کوین‌ها

استیبل کوین های با پشتوانه برخلاف دیگر کریپتوکارنسی‌ها که قیمت شان را میانگین خرید و فروش در بازار تعیین می‌کند علاقه خاصی به نوسانات ندارند و معمولا تمایل به ثبات قیمت را از خود نشان می دهند. بماند که این قیمت معمولا با تاثیرپذیری از پشتوانه‌ی هر استیبل کوین تعیین می‌شود.

لیست برترین استیبل کوین ها، با پشتوانه پول فیزیکی

استیبل کوین چیست

Tether (USDT)

تتر از معروف‌ترین و با ارزش‌ترین استیبل کوین‌های بازار با پشتوانه دلار آمریکا و در مالکیت شرکت (تتر لیمیتد) است که سرمایه‌گذاران به دلیل ثبات قیمتش، روی آن فعالیت بیشتری دارند و از محبوبیت بالایی ‌در بین معامله‌گران برخوردار است.

نکته جالب این‌که با توجه به ارتباط نزدیک بیتفینکس (یکی از معتبرترین صرافی های دنیا ) با تتر به نظر می‌آید مدیر عامل هر دو سیستم یکسان باشند.

انواع (USDT) عبارتند از:

 •  USDT-OMNI
 •  USDT-ERC20
 •  USDT-TRC20
 •  USDT-EOS

استیبل کوین چیست

 TRUEUSD یا TUSD

TUSD جایگزین خوبی برای تتر و سرمایه‌گذاری در آن بسیار شبیه سرمایه‌گذاری سنتی است و اولین بار توسط صرافی بیترکس معرفی شد.

استیبل کوین چیست

Gemini یا GUSD

پشتوانه این رمز ارز دلار است و جذاب‌ترین قابلیت آن امکان ارسال و دریافت دلار در پلتفرم این استیبل کوین است.

اگر بخواهید جمینی خریداری کنید کافی است به راحتی با دلار امریکا از صرافی جمینی این کار را انجام دهید.

استیبل کوین چیست

USD Coin یا USDC

این استیبل کوین توسط شرکت CIRCLE و گروه تجاری CENTRE عرضه شد و پشتوانه آن دلار امریکا است و در بسیاری از صرافی‌ها به راحتی قابل دسترسی است.

استیبل کوین چیست

HUOBI یا HUSD

این استیبل کوین فقط در صرافی هیوبی (Huobi) و با پشتوانه دلار امریکا معامله می‌شود.

با اینکه در حال حاضر این کوین فقط در صرافی هیوبی قابل استفاده است اما این صرافی گفته است که در آینده امکان دسترسی آن را در خارج از این صرافی هم مهیا خواهد کرد.

LIBRA

استیبل کوین چیست

لیبرا متعلق به فیسبوک است که در سال 2019 از آن رونمایی کرد اما هنوز لیست نشده و پشتوانه آن ارزهایی مانند یورو اروپا، دلار امریکا، پوند انگلیس و ین ژاپن هستند که قرار است بعدها به این ارزها، ارزهای دیگری هم اضافه شوند.

Paxos Standard (PAX)

Paxos Standard پگزوس استاندارد

اولین استیبل کوین کنترل شده در دنیا  پکسوس استاندارد است که توسط PAXOS TRUST ارائه شد. این کوین مورد تایید سازمان تنظیم مقررات مالی ایالت نیویورک و همچنین بورس ایالت متحده امریکا است.

برترین استیبل کوین ها، با پشتوانه دارایی

لیست استیبل کوین

تتر گلد (Tether Gold)

تتر اقدام به عرضه یک استیبل کوین به نام تتر گلد کرده که این کوین با اسم اختصاری XAUT نشان داده می‌شود و پشتوانه آن یک اونس تروا طلای خالص از یک شمش طلا است. این ذخیره طلا در یک خزانه در سوئیس نگهداری می‌شود.

لیست استیبل کوین

پکس گلد (PAX Gold)

شرکت پکسوس هم اقدام به ارائه یک کوین به نام پکس گلد کرده که به نام اختصاری PAXG نمایش داده می‌شود پشتوانه این رمزارز هم مانند تترگلد یک اونس تروا طلای خالص از یک شمش طلا است که در خزانه شرکت برینکز انبار می‌شود.

دیجیکس گلد Digix gold

دیجیکس گلد (DGX)

دیجیکس یکی از بهترین استیبل کوین‌ها است و کاربران زیادی در دنیا اقدام به سرمایه‌گذاری در آن می‌کنند. هر کوین از DGX که توسط شرکت دیجیکس گلوبال که درسنگاپور مستقر است ارائه می‌شود با یک گرم طلا در خزانه‌های کانادا و سنگاپور بیمه می‌شوند.

تی‌بی‌ریس کوین Tiberius Coin

Tiberius Coin

این کوین توسط یک گروه به همین اسم یعنی (تیبریوس) به جهان معرفی شد و عمر چندانی ندارد و بسیار جوان است .لازم است بدانید که هر کوین این رمز ارز توسط هفت فلز پشتیبانی و توسط  قوانین سوئیس مدیریت می‌شود.

 برترین استیبل کوین ها، با پشتوانه ارزهای رمزنگاری شده

دای Dai

دای DAI

دای یکی از به نام‌ترین استیبل کوین‌ها است و از پشتوانه ارزهای رمزنگاری استفاده می‌کند که البته کمی با تعریفی که ما در ابتدای این مقاله انجام دادیم متفاوت است.

گفتیم که برای پشتوانه قراردادن رمزارزها معمولا ترکیبی از آن ها به عنوان پشتیبان در نظر گرفته می‌شود اما در این رمزارز فقط از پشتیبانی اتریوم استفاده می‌شود. حالا سوال این‌جاست که چگونه توسط یک رمزارز می‌توانیم قیمت را تقریبا بدون نوسان نگه داریم؟ راه حل ساده است. در این حالت مقدار بیشتری وثیقه در نظر گرفته می‌شود. مثلا برای داشتن ده عدد رمز ارز دای باید پانزده دلار اتریوم در شبکه میکردائو (maker Dao) وثیقه شود.

بررسی برترین استیبل کوین های بدون پشتوانه

کربن USD

Carbon

این استیبل کوین با تزریق سکه، رمز ارز را مدیریت می‌کند تا بتواند ارزش خود را  در برابری با دلار امریکا حفظ کند.

کووالا USD

Kowala

این کوین با نام اختصاری KUSD نمایش داده می‌شود و ارزش آن تقریبا برابر با دلار آمریکاست.

شرکت عرضه‌کننده بیان کرده که کوالا اولین استیبل کوینی است که دارای الگوریتم اتوماتیک حفظ قیمت است.

کوالا نیز مانند دیگر رمز ارزهای بدون پشتوانه برای بالانس قیمت خود از عرضه و یا حذف کوین‌ها در زمان صعود یا نزول قیمت استفاده می‌کند.

0 0 آرا
رتبه‌بندی مقاله
دنبال کنندگان
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
نمایش همه دیدگاه‌ها
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x