Categories
اخبار ایران
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش بیتشال، رئیس انجمن بلاکچین ایران بیان کرد: تحریم‌ها اثری روی رمز پول بانک مرکزی ندارند. زیرا تحریم‌های موجود شامل بانک‌هاست و شبکه‌های بلاکچین تحریم‌پذیر نیست. سپهر محمدی رئیس انجمن بلاکچین ایران نیز اظهار کرد: پول‌های بانک مرکزی منافع بسیاری برای کشور دارد زیرا نیازمند زيرساخت بانکی نیست. همچنین می‌توان از طریق شبکه بلاکچین به جا به جایی پول‌های دیجیتال پرداخت.

وی ادامه داد: تحریم ها اثری روی رمز پول بانک مرکزی ندارند. زیرا تحریم های موجود شامل بانک هاست و شبکه های بلاکچین تحریم پذیر نیست.

این مقام مسئول بیان کرد: رمز پول بانک مرکزی می‌تواند فرامرزی عمل کند. همچنین تحریم ها را می‌توانیم از طریق رمز پول ملی در درجه (سریع) کنار بگذاریم، از جهت فنی و نرم‌افزاری بسیار قوی هستیم و زیرساخت‌های فنی برای توسعه رمزارز‌ها به خصوص رمز پول ملی در کشور فراهم است. اما باید در نظر بگیریم که در جهت زیرساخت‌های اقتصادی تدوین درستی شده است یا خیر؟ موضوع رمز پول ملی می‌تواند خلاقیت درون استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا ایجاد و هزینه‌های مالی که بانک‌های ناکارآمد ایجاد کرده‌اند را کاهش دهد.

رئیس انجمن بلاکچین ایران اظهار کرد: بانک مرکزی با یک اراده می‌تواند اقدام به تولید رمز پول ملی کند. رمزارز بانک مرکزی CBDC است و باید تصمیم بگیرد که این ابزار در اقتصاد کنونی ما کارآمد هست یا خیر؟

به تأخیر نیندازیم

این مقام مسئول گفت: این تصمیم حکومتی است و توصیه می‌شود در این زمینه عجله شود. زیرا رقبایی برای این موضوع به وجود خواهد آمد. در حال حاضر آمریکا رمزارز بانک مرکزی خود را تولید نکرده است. اما چند ارز دلار در جهان دارد. ایجاد رمز ارز ریال در بازار توسط رقبا بعید نیست و در صورت تاخیر، باید منتظر اتفاقات بعدی باشیم. کاربردهای رمز پول ملی توسط بانک مرکزی تدوین می‌شود. بانک مرکزی هنوز تعیین نکرده است که این رمز پول ملی مربوط به معاملات خرد می‌شود یا معاملات کلان.

وظیفه ما در وبلاگ بیتشال افزایش آگاهی کاربران از بازار ارزهای دیجیتال است، به این امید که فعالان و علاقه‌مندان این حوزه بتوانند بهترین عملکرد را در این بازار داشته باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها