Categories
اخبار ایران, اخبار ماینینگ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

رییس اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: ۲۷۴ فقره جواز تأسیس رمز ارزهای الکترونیکی از زمان ابلاغ دستورالعمل مربوطه جهت صنعتی سازی و ساماندهی مراکز و استخراج در این استان صادر شده است.

سیفعلی ضربی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مجوزهای صادره در حوزه استخراج رمز ارزهای الکترونیکی پیش بینی می شود که بیش از ۱۲ هزار و ۵۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان صورت گیرد با این سرمایه گذاری برای ۹۵۴ نفر زمینه اشتغال مستقیم فراهم می شود.

وی اضافه کرد: مطابق با دستور العمل، صدور مجوز برای استخراج رمز ارز علاوه بر زمین های داخل شهرک های صنعتی در محل واحدهای فعال و راکد داخل و خارج از شهرکهای صنعتی نیز امکان پذیر است.

رییس اداره طرح ها و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به دستورالعمل جدید متقاضیان می توانند به چهار روش شامل سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق، تأمین برق از طریق نیروگاه های تجدید پذیر(اعم از موجود و جدید)، نصب و بهره برداری از مولدهای حرارتی و اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق استان، تامین برق کنند.

وی اظهار داشت: متقاضیان پس از اخذ جواز تأسیس و تعیین محل استقرار (محل مجاز) می­ توانند از طریق خرید از تولیدکنندگان داخلی دارای پروانه­ بهره­‌برداری، واردات و ثبت سفارش دستگاه‌­ها بنام خود، خرید از دارندگان گواهی یکتا که مراحل خود اظهاری دستگاهها را طی کرده باشند و خرید از وارد کنندگان مجاز دستگاه­ها نسبت به تأمین دستگاه­های مورد نیاز خود اقدام کنند در غیر این صورت دستگاه های موجود در واحد قاچاق و غیر قانونی محسوب خواهند شد.

ضربی افزود: جهت توسعه این صنعت نوپا و دانش بنیان که در راستای اقتصاد دیجیتال است با حمایت و پشتیبانی شرکت‌های برق، گاز و شهرک‌های صنعتی نسبت به ایجاد شهرک تخصصی استخراج رمز ارز و تولید دستگاه­های ماینر با اولویت برق خودتأمین، ایجاد نیروگاه­های حرارتی و تجدید پذیر جهت استقرار واحدهای استخراج رمز ارز و سرمایه ­گذاران داخلی و خارجی جهت احداث واحدهای تولیدی دستگاه­های ماینر اقدام کرد.

وظیفه ما در وبلاگ بیتشال افزایش آگاهی کاربران از بازار ارزهای دیجیتال است، به این امید که فعالان و علاقه‌مندان این حوزه بتوانند بهترین عملکرد را در این بازار داشته باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها