Categories
اخبار ایران, اخبار ماینینگ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شنیده‌ها حکایت از این دارد که اکثر کشاورزان با اجاره‌دادن برق چاه‌های عمیق خود یا سرمایه‌گذاری در زمینه خرید دستگاه ماینر برای درآوردن ارز دیجیتال دست از تولید گندم کشیده و وارد فاز تولید رمزارز شده‌اند.

به گزارش بیتشال به نقل از جهان نيوز، هیات دولت بعد از نشست‌های زیاد تصمیم بر این گرفت که گندم را کیلوئی 5000 تومان از کشاورزان خریداری نماید و زمان تحویل هزینه گندم هم بماند که چه زمانی واریز خواهد شد.

داستان خرید گندم هرساله مثل سریالی تکراری است و مسئولان بدون در نظر گرفتن کیفیت، تمام گندم‌های برداشت شده کشاورزان را به یک چشم دیده و در اینجا کیفیت قربانی بی‌مسئولیتی می‌شود.

بدون شک گندم تولیدی در نوع خود دارای معیار و ارزش‌های خاص خود است اما اینکه همه را در کف یک ترازو گذاشتن جای بسی سئوال است.

آیا هزینه در نظر گرفته شده خرید گندم جوابگوی زحمات کشاروزان است؟ دولت که از پرداخت کمک هزینه به کشاورزان خودداری کرده؛ بدون شک در بحث زمانی امسال که یکی از کم‌آب‌ترین سال‌ها است در میزان تولید تاثیر دارد با ذکر اینکه دولت بی‌کیفیت‌ترین گندم‌های خارجی را حاضر هستند با قیمیتی بالاتر از ارزش گندم خریداری نماید و به کشور منتقل کند.
بی‌شک در زمینه تولید گندم استان کردستان به عنوان یکی از قطب‌های کشور حرف برای گفتن دارد اما امسال نباید منتظر تولید گندم در کردستان بود.

دو قطب تولیدی گندم در کردستان (دهگلان و قروه – دیواندره) در زمینه بارش باران شرایط خوبی ندارند و صدالبته چند صباحی است که عده‌ای منفعت‌طلب از شرایط استفاده کرده و کشاورزان را به سمت بازار ارز دیجیتال سوق می‌دهند با ذکر اینکه مسئولان استانی حضور دستگاه‌های تولید ارز دیجیتال را انکار می‌نمایند که این همان داستان دُم خروس و قسم خدا است.

هر روزه خبری دال بر کشف ماینر‌های تولید ارز دیجیتال منتشر می‌شود و مسئولان امر هم بیان می‌دارند که خبری از تولید ارز دیجیتال در کردستان نیست، کردستان استانی صنعتی نیست و روابط عمومی شرکت توزیع برق کردستان بیان کرده که فروردین ماه امسال بیش از 25 درصد نسبت به سال قبل در کردستان انرژی برق مصرف شده است.

مسئولان امر بجای حل مشکل برای معرفی اشخاصی که ماینر دارند پاداش در نظر گرفته‌اند این دقیقا داستان غرب وحشی است به این معنی که برای معرفی و دستگیری عده‌ای خاص، دولت وقت آمریکا هزینه‌ای در نظر می‌گیرد.

این مصرف چگونه افزایش یافته است جای بسی سئوال است؛ البته چشم مسلح نمی‌خواهد چون یک روز قبل از اعلام روابط عمومی شرکت برق، شاهد خبر کشف یک دستگاه ماینر در محله نایسر و کشف چندین دستگاه در شهرستان قروه بودیم.

به قول کارشناسان اتو شده همیشه مهمان رسانه ملی، حباب ارز دیجیتال بازاری داغ‌تر از دلار دارد و دیگر شاهکار بورس هم موجب بی‌اعتمادی بیشتری شده است برای همین شهروندان و اینگونه مردم را  به سمت ارز دیجیتال و … سوق داده است.

شنیده‌ها حکایت از این دارد که اکثر کشاورزان با اجاره‌دادن برق چاه‌های عمیق خود یا سرمایه‌گذاری در زمینه خرید دستگاه ماینر برای درآوردن ارز دیجیتال دست از تولید گندم کشیده و وارد فاز ارز دیجیتال شده‌اند.

دیگر کردستان قطب تولید گندم نخواهد بود بلکه مزارع به نام پنهان از دیدگاه مسئولان به سرعت در حال رشد است و به سمت قطب تولید ارز دیجیتال پیش می‌رود، مسئولان شرکت برق هم تنها بحث جایزه بگیری را ترویج می‌دهند ولاغیر هرچند بحث انکار هم همیشه حضور دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها