موضوع توافق‌نامه

موضوع توافقنامه حاضر تدوین اصول اولیه از قبیل حقوق، تکالیف و مسئولیت‌ها و نیز دستورالعمل‌های لازم جهت استفاده کاربران از خدمات وب‌سایت https://bitcial.com که از این پس سایت نامیده می‌شود، است و افراد در انجام تعهدات خود تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و از کلیه مقررات حاکم بر آن تبعیت می‌کنند. همچنین کاربران موظف‌اند قبل از ثبت نام مفاد این تعهدنامه را مطالعه و در صورت پذیرش اقدام به ثبت نام نمایند.

مفاد توافق‌نامه

بند اول: بیتشال یک استارتاپ پیشرو در حوزه صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال است که معاملات در این سایت به صورت آنلاین و صرفاً از طریق سایت انجام می‌گردد.
بند دوم: استفاده از کلیه خدمات بیتشال (ثبت نام، خرید، فروش و …) به این معنی است که کاربر مفاد این توافقنامه را کاملاً خوانده، فهمیده و پذیرفته است. در غیر این صورت، حق استفاده از خدمات سایت را ندارد.
بند سوم: این حق برای سایت محفوظ است که در هر زمان که بخواهد، با اعلام مراتب قبلی به کاربر مفاد این موافقت‌نامه را تغییر دهد.
بند چهارم: تمامی معاملات صورت گرفته توسط کاربر صحیح و واقعی تلقی می‌گردد. از این رو صیانت از حساب کاربری، حساب‌های بانکی یا سایر اطلاعات برعهده وی بوده و لازم است به صدمات ناشی از انجام تخلفات یا جرایم مالی توجه داشته باشد.
بند پنجم: در مورد رمزارزها، صادره کننده‌ای وجود ندارد و لذا هیچ شخص ثالثی از جمله ما در داخل یا خارج از ایران، ارزش و یا نقد کردن آن را تضمین نمی‌کند؛ لذا رمزارزها می‌توانند در کشورهای مختلف دارای ارزش‌های متفاوتی باشند؛ بنابراین، توجه داشته باشید رمز ارزها عموماً و برخلاف واحدهای پولی سنتی (فیات) دارای ریسک ذاتی هستند.
بند ششم: تراکنش‌های رمز ارزها در شبکه بلاکچین ثبت می‌شوند تا کاربران بتوانند به انجام انتقالات اطمینان نمایند.
بند هفتم: در صورتی که در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر خسارتی به سایت وارد شود، بیتشال می‌تواند مطابق قانون نسبت به مطالبه‌ آن اقدام کند؛ لذا باید با رعایت قوانین و مقررات از خدمات بیتشال استفاده کنید.
بند هشتم: مواردی که در این موافقت‌نامه مضبوط نیست، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران یا تابع سیاست‌های عملیاتی و قواعد اعلامی از سوی بیتشال خواهد بود (که مجموعاً مقررات نامیده می‌شود). در صورت وجود تعارض میان مقررات و مفاد مندرج در این موافقت‌نامه، مفاد مقررات ملاک عمل خواهد بود.

ایجاد حساب و احراز هویت

بند اول: کاربر برای استفاده از خدمات سایت به یک حساب نیاز داشته و موظف به استفاده از حساب ایجاد شده از طریق وارد کردن اطلاعات صحیح است که کاربر در این امر نباید از اطلاعات سایر افراد سوء استفاده کرده یا قوانین و مقررات مربوطه را نقض نماید.
بند دوم: به منظور پیروی از قوانین ضد پولشویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تأیید هویت خود اقدام کنند. تأیید هویت در چندین مرحله و با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.
بند سوم: اطلاعات هویتی کاربران از طریق مراجع حرفه‌ای تا آن جا که قانون مجاز می‌داند مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف از این امر احراز انطباق اطلاعات ارائه شده با واقعیت است.

فرآیند ایجاد حساب

بند اول تأیید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تأیید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در بیتشال موبایل شما مورد تأیید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود. شماره تلفن همراه می‌بایست به نام خود کاربر باشد.
بند دوم: دریافت کد فعال‌سازی یکبار مصرف و تعیین کلمه عبور.
بند سوم: اعلام موافقت با این توافق نامه.
بند چهارم: وارد کردن اطلاعات هویتی اولیه توسط کاربر.
بند پنجم تأیید ایمیل: پس از ثبت‌نام در بیتشال، یک لینک تأیید به آدرس ایمیل ثبت نامی شما ارسال می‌گردد. با تأیید این لینک مرحله اول تأیید هویت انجام خواهد شد.
بند ششم تأیید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی کاربر مطابقت داشته باشد.
بند هفتم تأیید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد.
بند هشتم تأیید تلفن ثابت و آدرس: کاربر موظف به ارائه آدرس و شماره تلفن ثابتی می‌باشد که بیتشال جهت تأیید با آن شماره تماس گرفته و اطلاعات کاربر را با وی مطابقت می‌دهد.
بند نهم تأیید سلفی: ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده در سایت الزامی است.

عدم تایید حساب

در موارد ذیل می‌توانیم ایجاد حساب را مردود اعلام کرده و نسبت به حذف حساب اقدام نماییم:
چنانچه متقاضی به سن قانونی نرسیده (۱۸ سال کامل شمسی) یا از اهلیت قانونی کافی برخوردار نباشد.
تلاش برای ایجاد حساب از طریق ارائهٔ اطلاعات شخصی دیگران توسط شما با مدارک هویتی اشخاص دیگر.
عدم وارد کردن اطلاعات لازم یا وارد کردن اطلاعات نادرست در زمان ایجاد حساب از سوی کاربر.
در صورت عدم رعایت سایر قوانین و مقررات از سوی شما یا انجام اقداماتی برخلاف استانداردها که توسط سایت اعلام شده است.
چنانچه مشخص شود که با نقض هر یک از مفاد این موافقت‌نامه نسبت به ایجاد حساب اقدام نموده‌اید، می‌توانیم بلافاصله ممنوعیت‌های مناسب از قبیل قطع امکان استفاده از خدمات برای کاربران معین یا حذف حساب کاربران را به مورد اجرا بگذاریم.

مسئولیت حساب‌ها

بند اول: حساب شما تنها باید توسط خود شما مورد استفاده قرار گیرد و نباید تحت هیچ شرایطی به دیگران اجازه بدهید از آن استفاده کنند. همچنین مسئولیت کلیه تراکنش‌های انجام شده از حساب کاربری شما بر عهده خودتان است.
بند دوم: در خصوص خسارات ناشی از عدم ارائه اطلاعات صحیح و یا صدمهٔ ناشی از استفادهٔ غیر مجاز از حساب توسط شخص دیگری که رمز عبور شما را به سرقت برده است، مسئولیتی نخواهیم داشت. در این حالت موظف به جبران خسارت وارده به شخص ثالث در اثر کلاهبرداری مالی خواهید بود. علاوه بر آن، در خصوص جبران خسارت شخص ثالث از سوی شما هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهدهٔ ما نخواهد بود.
بند سوم: در صورت تغییرات اطلاعات شما پس از ثبت نام باید بلافاصله اطلاعات جدید را بروز کرده و منتظر تأیید سایت در اسرع وقت باشید.

تعلیق ایجاد حساب

در صورت تحقق موارد ذیل می‌توانیم فرایند ایجاد حساب از سوی شما را به حالت تعلیق درآوریم:در صورت عدم وجود ظرفیت لازم برای ارائهٔ خدمات در صورتی که از جنبهٔ فنی و مالی، تعلیق حساب از نظر سایت لازم باشد.

خدمات و هزینه آن

بند اول: خدمات بیتشال شامل ارائه زیرساخت‌های لازم به منظور تشکیل یک بازار خرید و فروش رمزارزها برای کاربران سایت و با استفاده از پول رایج کشور است.
بند دوم: برای ارائهٔ بهتر خدمات، ممکن است اطلاعیه‌ها و آموزش‌های مربوط به استفاده از خدمات سایت برای شما ارسال شود.
بند سوم: هزینهٔ جانبی مالی و یا مخابراتی که در حین فرایند استفاده از خدمات سایت، با آن روبرو می‌شوید ارتباطی با خدمات ما ندارد.

شرایط استفاده از خدمات

کاربران می‌توانند از کلیه خدمات ارائه شده، استفاده نمایند اما ممکن است با توجه به موارد ذیل در استفاده از خدمات با محدودیت‌هایی روبه رو گردند.
کاربر نباید در ارائهٔ خدمات ما دخالت و به شیوه‌ای غیر از آنچه که ما مجاز می‌دانیم استفاده نماید.
رفتارهای مختلف از قبیل جمع آوری و استفادهٔ غیر مجاز از اطلاعات کاربران، استفاده از خدمات برای اهداف تجاری (بدون امضای قرارداد استفاده تجاری با ما)، نشر اطلاعات برخلاف قوانین و مقررات، انتقال اطلاعات حساب‌ها و یا قرض دادن آنها (استفاده از حساب اجاره‌ای) و ارائهٔ خدمات جانبی ممنوع خواهد بود.
در صورت عدم رعایت و یا نقض قوانین و مقررات مربوط و یا توافقنامه استفاده از سایت از سوی شما، حساب کاربری شما مورد بررسی قرار گرفته و به طور موقت یا دائمی مانع استفاده شما از خدمات خواهیم شد.
در صورتی که عضویت شما لغو گردد، اطلاعات شما نزد ما محفوظ خواهد بود و قادر نخواهید بود حذف اطلاعات موجود را درخواست نمایید.
فرآیند برداشت منوط به احراز هویت می‌باشد.

کاربر می‌داند و می‌پذیرد که

بند اول: جز در مورد انجام صحیح معامله با قیمت و کارمزد مشخص و شفاف طبق این قرارداد هیچ گونه ادعایی از سایت و مدیران، کارکنان و کلیهٔ مرتبطان با این سایت نداشته باشد.
بند دوم: کلیه مسئولیت مربوط به اشتباه واردکردن اطلاعات در خلال سفارش با خود کاربر است و بیتشال هیچ مسئولیتی راجع به سفارش انجام شده‌ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی‌پذیرد.
بند سوم: منبع و مقصد کلیه رمزارزها و وجوه نقد ارائه شده توسط کاربر در تراکنش‌های سایت کاملاً قانونی و مطابق با قوانین بین‌المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد.
بند چهارم: مالک قانونی وجوه و حساب‌هایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه برای پرداخت و چه برای دریافت از آنها استفاده کرده است.
بند پنجم: فرایند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر، من جمله شماره همراه، کارت شناسایی با تصویر سلفی، کد ملی و اطلاعات بانکی وی است. این اقدامات حریم شخصی وی را نقض نخواهد کرد و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد.
بند ششم: تصمیم راجع به موفق یا ناموفق بودن احراز هویت فقط و فقط در اختیار بیتشال خواهد بود و سایت بیتشال می‌تواند احراز هویت را به تشخیص خود رد یا تأیید کند.
بند هفتم: تراکنش‌هایی که توسط بیتشال در خلال انجام سفارش‌ها انجام می‌شوند غیرقابل‌بازگشت و تابع قوانین مربوط به شبکه هر رمزارز است.
بند هشتم: هر گونه کارمزد، کمیسیون و هزینهٔ دیگری که سیستم بانکی جهت نقل و انتقال پول به کاربر تحمیل نماید، بر عهده کاربر خواهد بود و بیتشال هیچ گونه مسئولیتی راجع به این گونه هزینه‌ها نمی‌پذیرد.
بند نهم: بیتشال هیچ گونه مسئولیتی راجع به تأخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا بروز رسانی شبکه رمزارزها و یا بانک پذیرنده را نمی‌پذیرد.
بند دهم: هر گونه پیامدهای مالیاتی ناشی از تراکنش‌های کاربر به عهده خود کاربر خواهد بود و بیتشال هیچ گونه مسئولیتی نمی‌پذیرد.
بند یازدهم: زمان واریز ارز و ریال توسط بیتشال در بخش تسویه و همچنین سفارش‌ها مشخص گردیده است که به صلاحدید و فراخور شرایط (قضایی، بانکی، فنی و …) قابل تغییر است.
بند دوازدهم: با توجه به اینکه ارز خریداری شده کاربر در لحظه توسط بیتشال از دیگر منابع خریداری می‌شود امکان لغو و استرداد وجه وجود ندارد.
بند سیزدهم: اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملاً محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه قضایی و یا درخواست کتبی پلیس محترم فتای جمهوری اسلامی ایران.
بند چهاردهم: این حق برای بیتشال محفوظ است که هر گونه اطلاعات لازم برای احراز هویت را بعد از ثبت سفارش کاربر از او بخواهد و تا احراز هویت کاربر به صورت کامل انجام نشده است، کاربر امکان برداشت ارز را نخواهد داشت. لازم به ذکر است به دستور مقامات قضایی فقط برای بار اول تا ۷۲ ساعت پس از واریز، امکان برداشت رمزارز وجود ندارد. پس از آن عملیات برداشت (طی ساعات فعالیت) همیشگی و آنی در دسترس است.
بند پانزدهم: کلیه‌ی فعالیت‌های کاربر در صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیتشال در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.
بند شانزدهم: احراز هویت برای استفاده از خدمات صرافی بیتشال ضروری بوده و کاربران موظف‌اند اطلاعات صحیح خود را بارگذاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت بر عهدهٔ فرد متخلف بوده و بیتشال حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت.
بند هفدهم: از خدمات بیتشال تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات برای فرد غیر که فرایند احراز هویت را طی نکرده باشد بر عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول‌ها جهت برداشت رمزارز نیز می‌بایست متعلق به خود کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.
بند هجدهم: کاربر می‌داند، می‌پذیرد و اذعان می‌دارد که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری در این حوزه و تبادل می‌نمایند.
بند نوزدهم: بیتشال به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوهٔ معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.
بند بیستم: هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهدهٔ شخص کاربر بوده و بیتشال هیچ مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می‌شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود.
بند بیست و یکم: در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه آدرس صحیح کیف پول بر عهدهٔ کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی بر عهدهٔ مجموعه بیتشال نخواهد بود.
بند بیست و دوم: اگر بیتشال تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است رأساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از کاربر (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص بیتشال نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد بیتشال از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
بند بیست و سوم: در صورت بروز هرگونه مشکل در زمان به‌روزرسانی و یا خرابی سیستم در هر زمان و یا ابهام در هریک از معاملات، بیتشال حق دارد در هر زمان، مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد بیتشال از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
بند بیست و چهارم: نسبت به وقوع احتمالی خسارت ناشی از کلاهبرداری مالی باید خود توجه کافی داشته باشد و اگر کلاهبردار مالی یا الکترونیکی موجب تحقیق از ناحیهٔ مراجع تحقیقاتی، قضایی، اداری یا نهاد عمومی دیگری شود، می‌توانیم نسبت به تعلیق حساب کاربر و کیف پول تومانی و رمزارز به طور هم زمان اقدام کنیم.

حفاظت از اطلاعات کاربر

اطلاعات شخصی شما تنها برای موضوع مورد توافق و در چارچوب آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا خدمات به طور منظم ارائه گردد. اطلاعات شخصی شما جز با رضایت جداگانه از طرف شما به ثالث ارائه نخواهد شد.

کارمزد معاملات و تسویه حساب

کارمزد معاملات انجام شده توسط کاربر در صرافی آنلاین ارز دیجیتال بیتشال مطابق با توضیحات ارائه شده در صفحه کارمزد می‌باشد.
روند تسویه حساب از جمله سقف برداشت و زمان انجام آن در صفحه تسویه قابل مشاهده است.

نکات مهم در رابطه با خدمات

بند اول: در صورت حصول اطمینان از عدم صحت اطلاعات شخصی کاربری، موظف به قطع استفادهٔ کاربر مربوطه از خدمات صرافی بیتشال خواهیم بود و اقدامات متقابل را به انجام خواهیم رساند.
بند دوم: در برابر خسارات ناشی از به سرقت رفتن حساب شما توسط شخص ثالث مسئولیتی نخواهیم داشت.
بند سوم: می‌توانیم واریز و یا برداشت ریال و یا رمز ارز را در شرایط ذیل ممنوع کرده و البته ممنوعیت و علت آن را به شما اعلام خواهیم کرد:
چنانچه درخواست کتبی از محاکم و نهادهای دولتی در این خصوص ارائه شود.
در صورتی که کاربر مرتکب جرم شده یا مظنون به تملک عواید از محل ارتکاب جرم باشد.
در سایر موارد چنانچه محدود کردن استفاده از خدمات پرداخت بر اساس سیاست عملیاتی ما ضروری تشخیص داده شود.

مقررات تکمیلی

بند اول: در حدود قانون هیچ‌گونه تعهد یا ضمانتی برای امور خاص مسکوت مانده در این موافقت‌نامه از حیث ارائهٔ خدمات بر عهده نمی‌گیریم. علاوه بر این، در خصوص ارزش رمز ارزهایی که خود آن را صادر نکرده یا واگذار ننموده و همچنین پرداخت آن را ضمانت ننموده‌ایم، هیچ گونه تعهدی نخواهیم داشت.
بند دوم: چنانچه اطلاعات ارائه شده از سوی شما با واقعیت همخوانی نداشته باشد، می‌توانیم ارائه خدمات را متوقف کرده یا تمامی یا بخشی از این موافقت‌نامه را فسخ نماییم. در صورتی که خسارتی متوجه ما شود، می‌توانیم خسارت مذکور را به حساب شما منظور نماییم.
بند سوم: در صورت ورود خسارت به ما که ناشی از فعالیت‌های غیرقانونی باشد، می‌توانیم از حق مطالبه خسارت علیه شما به موجب قانون استفاده کنیم؛ لذا لازم است از خدمات در چارچوب قوانین و مقررات استفاده نمایید.

اعلامیه‌ها

می‌توانیم موارد مهم مربوط به این توافقنامه و نیز خدمات را با اعلام آن‌ها در اولین صفحهٔ نمایش یا صفحهٔ اعلامیه‌های خدمات در صورت لزوم به ترتیب اعلام آن از طریق ایمیل یا پیامک ثبت شده در حساب به کاربر منتقل نماییم.

حل اختلاف

این توافقنامه یا خدمات بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، قطع نظر از تابعیت یا محل سکونت کاربر تفسیر شده و تابع آن خواهد بود. قانون حاکم به حل و فصل اختلافات تابع قوانین ایران است. البته در صورتی که قانون مشخص یا رأی دادگاه در پیرامون پول مجازی و غیره وجود نداشته باشد، رویه یا باور قوی خارج از این کشور می‌توانید در چارچوب قوانین و مقررات راجع به اختلاف ذیل این توافقنامه یا خدمات موجد اثر گردد. با بروز اختلاف فی ما بین ما و کاربر در خصوص استفاده از خدمات، تلاش می‌کنیم این اختلاف مرتفع گردد در صورت ادامه اختلاف امکان طرح دعوی از طریق ارجاع به داوری، ذیل قانون آیین دادرسی مدنی وجود خواهد داشت.

ساعات فعالیت

ساعات فعالیت صرافی شبانه‌روزی و همیشگی است.

تغییر قوانین

هرگونه تغییر در قوانین، شروط ارائه خدمات، کارمزدها و مقررات مشابه، از طریق وب‌سایت به اطلاع کاربران خواهد رسید.