Categories
مقالات ماینینگ

در این راهنما، 10 عدد از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ در سال 2023 را بررسی خواهیم کرد.

زمان مطالعه: 7 دقیقه

عملیات کوچک و مختصر استخراج در خانه هنوز هم می‌تواند با انتخاب کارت گرافیک (GPU) و هزینه‌های برق مناسب، سودآوری قابل توجهی داشته باشد. در این راهنما، ما بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیک در سال ۲۰۲۳ را بررسی خواهیم کرد.

اما قبل از بحث در مورد استخراج ارز دیجیتال با استفاده از کارت گرافیک، اجازه دهید ابتدا کمی در مورد چگونگی استخراج رمز ارزهایی مانند بیت کوین صحبت کنیم.

بسیاری از بزرگ‌ترین و شناخته شده‌ترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را با استفاده از دستگاه‌های ماینینگ (ASIC) استخراج می‌کنند. این دستگاه‌ها معمولا تنها برای استخراج یک ارز رمزنگاری شده خاص، طراحی شده است. بدون ارتقا مداوم دستگاه ماینر ASIC خود به آخرین نسخه، ممکن است رقابت با سایر ماینرهای پیشرفته‌تر، که همه برای کسب پاداش استخراج برای یک کوین رقابت می‌کنند، چالش برانگیز باشد.

پیشنهاد برای مطالعه: بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023

به‌همین دلیل در ادامه برخی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ که می‌توانند بدون استفاده از تجهیزات استخراج ASIC و چالش‌های رقابتی، با موفقیت استخراج شوند را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱− ورتکوین

اولین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ ورت کوین با نماد VTC است که در ژانویه ۲۰۱۴ ایجاد شد و براساس کد بیت کوین ساخته شده است. زمان بسته شدن بلوک ورتکوین مشابه لایت کوین ۲٫۵ دقیقه و سقف تعداد عرضه کوین آن برابر با ۸۴ میلیون است. برای استخراج ورتکوین با کارت گرافیک با مراجعه به گیت هاب Vertcoin اطلاعات خود را تکمیل و شروع به استخراج کنید.

۲− مونرو

دومین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ مونرو با نماد XMR است. مونرو یک کوین محرمانه متمرکز براساس پروتکل CryptoNote است و از عملکرد هش RandomX استفاده می‌کند. یک کاربر Bitcointalk برای ایجاد BitMonero در سال ۲۰۱۴ پایگاه کد Bytecoin را فورک کرد. بعداً انجمن این نام را به مونرو تغییر داد.

XMR نیز مانند ورتکوین در برابر ASIC مقاوم است و این امر آن‌را به یکی از رمز ارزهای تبدیل می‌کند که می‌توانید با استفاده از کارت گرافیک از خانه با سودآوری خوبی استخراج کنید. علاوه بر این، نصب ریگ استخراج آن آسان است. پس از دستیابی به سخت افزار استخراج و کیف پول دیجیتال، نرم افزار استخراج را نصب و آن را پیکربندی کنید. زمان بلوک مونرو دو دقیقه است و حداکثر عرضه آن مشخص نیست. اطلاعات بیشتر در مورد استخراج XMR را مطالعه نمایید.

۳− راون کوین

سومین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ راون کوین با نماد RVN است. این رمز ارز بر غیرمتمرکز کردن استخراج تمرکز دارد. در نتیجه، هر کسی می‌تواند RVN را به طور کارآمد در خانه و با تنظیمات مناسب استخراج کند. این ارز دیجیتال از الگوریتمی استفاده می‌کند که به KAWPOW معروف است.

توسعه دهندگان پشت راون کوین این ارز رمزنگاری شده را در نوامبر ۲۰۱۸ راه اندازی کردند. پروتکل Ravencoin بر اساس یک فورک از کد بیت کوین است. زمان بسته شدن هر بلوک RVN یک دقیقه است و کل عرضه کوین آن برابر با ۲۱ میلیارد واحد است. از اینجا می‌توانید نرم افزار استخراج را دانلود و آن را برای استخراج RVN پیکربندی کنید، سپس به یکی از استخرهای استخراج پشتیبانی کننده RVN بپیوندید.

۴− پروتکل هاون

چهارمین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ پروتکل Haven با نماد XHV است. هاون یک فورک (انشعاب) از مونرو است، به این معنی که از ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی یکسانی برخوردار است اما از طریق استیبل کوین مصنوعی xUSD ، ثبات قیمت را ارائه می‌دهد.

ارز XHV از الگوریتم CryptoNight Heavy استفاده می‌کند، که در برابر ASIC مقاوم است و با Nicehash سازگار نیست. در نتیجه، می‌توانید این رمز ارز را با کارت گرافیک در خانه استخراج کنید. توسعه دهندگان این پروژه شبکه اصلی پروتکل Haven را در ژوئیه ۲۰۲۰ منتشر کردند. زمان بلوک هاون ۱۲۰ ثانیه است و از مارس ۲۰۲۱ حدود ۱۴٫۲ میلیون کوین در گردش است.

۵− اتریوم کلاسیک

پنجمین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ اتریوم کلاسیک با نماد ETC است. اتریوم کلاسیک یک هارد فورک از اتریوم است که هدف آن حفظ بلاکچین اصلی اتریوم قدیمی است. بلاکچین اتریوم کلاسیک همچنین از DApps و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند. اتریوم کلاسیک در ژوئیه ۲۰۱۶ راه اندازی شد.

اتریوم کلاسیک از نسخه اصلاح شده الگوریتم استخراج اتریوم به نام EtcHash استفاده می‌کند. این اصلاحات که به عنوان ارتقا Thanos نیز شناخته می‌شود، دسترسی بیشتری برای استخراج کنندگان با کارت گرافیک فراهم می‌آورد. بنابراین، استخراج کنندگان با پردازنده گرافیکی ۳ و ۴ گیگابایتی می‌توانند ETC استخراج کنند. توسعه دهندگان اتریوم کلاسیک ارتقا Thanos را در نوامبر ۲۰۲۰ اجرا کردند.

با تهیه کیف پول دیجیتال این رمز ارز و یک یا چند کارت گرافیک می‌توانید استخراج اتریوم کلاسیک را شروع کنید. در مرحله بعد، از اینجا نرم افزار استخراج را نصب و آن را پیکربندی کنید. پس از اتمام کار، ریگ استخراج اتریوم کلاسیک برای شما شروع به‌کار می‌کند. حد عرضه اتریوم کلاسیک ۲۱۰٫۷۰۰٫۰۰۰ واحد و زمان بلوک حدود ۱۳ ثانیه است.

۶− موناکوین

ششمین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ موناکوین با نماد MONA است. موناکوین یک فورک از لایت کوین است که توسعه دهنده ناشناس آن، بنام Watanabe، براساس شخصیت گربه‌ای ASCII، است. مونا یک الگوی رفتاری اینترنتی معروف در ژاپن است که در سال ۲۰۰۰ ایجاد شد.

موناکوین از الگوریتم اثبات کار Lyra2RE (v2) استفاده می‌کند و ۱۵ دقیقه زمان بلوک دارد. علاوه بر این، کل عرضه کوین آن برابر با ۱۰۵٫۱۲۰٫۰۰۰ واحد است. الگوریتم Lyra2RE (v2) مونا را به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ تبدیل کرده است. پس از تهیه کیف پول و کارت گرافیک، نرم‌افزار استخراج مونا را نصب کرده و آن را پیکربندی کنید. این کوین در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد. سایت موناکوین

۷− ایترنتی

هفتمین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ اترنتی با نماد AE است. این شبکه رمز ارزی توسط یانیسلاو مالاهوف در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد. بلاکچین Aeternity از هر دو اجماع اثبات کار و اثبات سهام استفاده می‌کند. مکانیسم اثبات کار این رمز ارز Cuckoo Cycle نام دارد، الگوریتمی مقاوم در برابر ASIC و کم مصرف.

برای استخراج AE با کارت گرافیک، نرم افزار استخراج را نصب، آن را پیکربندی و شروع به دریافت AE در کیف پول خود خواهید کرد. بلوک اصلی بلاکچین Aeternity هر ۱۸۰ ثانیه ایجاد می‌شود. همچنین تیم پشتیبان این پروژه حداکثر عرضه کوین را تعیین نکرده است. سایت اترنتی

۸− بیم

هشتمین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ بیم با نماد Beam است. بیم رمز ارز دیگری است که ماینرهای خانگی می‌توانند با استفاده از پردازنده گرافیکی با حداقل حافظه ۴ گیگابایتی استخراج کنند. Beam از یک نسخه تغییر یافته الگوریتم استخراج PoW Equihash (۱۵۰٫۵) PoW به نام Beam Hash III استفاده می‌کند. علاوه بر این، با پروتکل‌های بلاک چین Mimblewimble و LelantusMW قابل اجرا است.

تیم پشتیبان Beam این پروژه را در سال ۲۰۱۸ راه اندازی کردند. حداکثر عرضه کوین بیم ۲۶۲٫۸۰۰٫۰۰۰ واحد و زمان بلوک حدود یک دقیقه است. در وب سایت Beam می‌توانید نرم افزار استخراج سازگار با کارت گرافیک‌های Nvidia و AMD را پیدا کنید. به سادگی این نرم افزار را نصب و برای شروع استخراج BEAM پیکربندی کنید. اطلاعات بیشتر در مورد استخراج Beam را مطالعه نمایید.

۹− کومودو

نهمین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ کومودو با نماد KMD است. Komodo یکی دیگر از ارزهای رمزنگاری سازگار با GPU است که از الگوریتم استخراج Equihash PoW استفاده می‌کند. توسعه این بلاکچین از سال ۲۰۱۴ آغاز شد. از سال ۲۰۱۹، کومودو راه حل‌های امن و قابل همکاری برای بلاکچین به مشاغل را ارائه داده است.

در اصل، کومودو یک فورک از زی کش | Zcash بود، اما از آن زمان توسعه دهندگان آن را با ویژگی‌های جدید مانند قراردادهای هوشمند به روز کرده‌اند. علاوه بر این، کومودو از مکانیسم اجماع PoW به نام PoW تأخیری (dPoW) استفاده می‌کند. dPoW از بلاکچین بیت کوین برای حفظ امنیت بلاکچین Komodo استفاده می‌کند. با نصب نرم افزار استخراج و پیکربندی آن با کیف پول و استخر استخراج، می‌توانید KMD را بدست آورید. کل عرضه کومودو ۲۰۰ میلیون واحد و زمان هر بلوک ۶۰ ثانیه است.

۱۰− فدر کوین

دهمین و آخرین رمز ارز در لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج با کارت گرافیگ در سال ۲۰۲۳ فدر کوین با نماد FTC است. Feathercoin یک رمز ارز منبع باز است که از استخراج کنندگان با کارت گرافیک پشتیبانی می‌کند. ماینرهای خانگی همچنین می‌توانند از CPU استفاده کنند، با این وجود GPUها از کارایی بیشتری برخوردار هستند. الگوریتم استخراج آن NeoScrypt است که از استخراج GPU پشتیبانی می‌کند.

منشا Feathercoin به آوریل ۲۰۱۳ برمی‌گردد و آن را به یکی از قدیمی‌ترین آلت کوین‌ها تبدیل کرده است. همچنین، به لطف زمان بلوک سریع یک دقیقه‌ای، این شبکه پرداخت‌های سریع و کم هزینه را نیز ارائه می‌دهد. کل عرضه کوین در این شبکه برابر با ۳۳۶ میلیون واحد است. برای شروع استخراج FTC به نرم‌افزاری مانند Cudaminer نیاز دارید. علاوه بر این، انجمن فدر کوین، P2Pool را به عنوان بهترین استخر استخراج توصیه می‌کند.

جمع‌ بندی

صرف اینکه می‌توانید ارز دیجیتال خاصی را با کارت گرافیک استخراج کنید، به این معنی نیست که باید این کار را انجام دهید. مهم این است که این کار را با سودآوری انجام دهید. پرسش‌های زیر می‌تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید آیا استخراج ارز دیجیتال با کارت گرافیک سودآور است یا خیر:

  1. آیا ارز دیجیتال مورد نظر بنیان قوی یا تحلیل فاندامنتال خوبی دارد؟
  2. آیا پایگاه کاربری و جامعه طرفداران آن در حال رشد است؟ (محبوب است؟)
  3. آیا باید ارز دیجیتال استخراجی خود را بلافاصله بفروشید یا نگهداری آن هم می‌تواند سودآور باشد؟

به‌خاطر داشته باشید استخراج ارز دیجیتال بدون ریسک نیست، باید برای این موضوع وقت و هزینه کرد و همچنین ارزش رمز ارز استخراجی می‌تواند دائما نوسان داشته باشد و حتی کاهش یابد. پیشنهاد کارشناسان این است بیش از توان مالی خود در استخراج ارز دیجیتال با کارت گرافیک سرمایه گذاری نکنید.

امیدواریم مطلب “بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج (Mining) با کارت گرافیک ۲۰۲۳” مورد توجه شما قرار گرفته باشد. لطفا نظرات خود را در مورد موضوعات مطرح شده از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

راهنمای عمومی

در صورتی که می‌خواهید در مورد مفاهیم پایه و آموزش‌های کاربردی رمزارزها اطلاعات بیشتری کسب کنید، همیشه می‌توانید از راهنماهای ما در منو و دیگر بخش‌های سایت که حاوی منابع عالی است، استفاده کنید.

ما همچنین منابع غنی از مواردی داریم که به جزئیات بیشتر قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، دوج کوین، تتر و سایر موارد می‌پردازد. خواندن منابع مفید به شما کمک می‌کند تا با اصطلاحات رایج بازار ارز دیجیتال و همچنین بهترین استراتژی‌ها در برخورد با انواع مختلف شرایط بازار آشنا شوید.

سلب مسئولیت

تمام اطلاعات موجود در وب سایت بیتشال با حسن نیت و فقط برای اطلاعات عمومی منتشر شده است. هرگونه اقدامی که خواننده بر اساس اطلاعات موجود در این وبسایت انجام دهد، بر عهده خود اوست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها