Categories
اخبار بیت کوین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک اقتصاددان معتقد است، تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی و ارز پرداخت در السالوادور می‌تواند اقتصاد این کشور را کاملا نابود کند.

استیو هانکه، استاد اقتصاد کاربردی در دانشگاه جان هاپکینز هشدار داد که تصویب بیت کوین به عنوان پول قانونی و ارز پرداخت در السالوادور می‌تواند اقتصاد این کشور را کاملا نابود کند.

استیو هانکه در سال‌های ریاست جمهوری دونالد ریگان به عنوان اقتصاددان ارشد در دولت ریگان کار می‌کرد و قبلا هم بیت کوین را یک دارایی سوداگرایانه و بدون ارزش دانسته است. اما در چند وقت پیش در توئیتی نوشت: رمزارزها آینده پول هستند اما بیت کوین نه.

این اقتصاددان در مصاحبه با کیتکونیوز گفت:

هولدرهای بیت کوین در روسیه و چین می‌توانند السالوادور را مورد هدف قرار دهند. این کشور عملا قصد دارد دلار خود را به بیت کوین تبدیل کند. «این کار پتانسیل سقوط کامل اقتصاد را دارد زیرا السالوادور پول ملی ندارد و با خالی شدن دلارها عملا پولی باقی نمی‌ماند.»

هانکه در طول مصاحبه نمایندگان مجلس السالوادور که به بیت کوین رای داده بودند را احمق خطاب کرد و گفت:

در کشوری که مردم به پول نقد اعتماد دارند چگونه معاملات روزمره با بیت کوین انجام شود؟ «شما می‌خواهید پول کرایه تاکسی خود را با بیت کوین پرداخت کنید؟ این مسخره است. ۷۰ درصد مردم السالوادور حساب بانکی ندارند و زیرساخت برای این کار فراهم نیست.»

بانک جی‌پی‌مورگان هم همین نظر را نسبت به بیت کوین و قانونی شدن این پول دارد. این بانک عقیده دارد تصویب بیت کوین به عنوان یک پول قانونی مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول را سخت می‌کند.
اما بانک اقتصادی آمریکا (CABEI) معتقد است پذیرش بیت کوین از سمت السالوادور یک ابتکار است و می‌تواند فضا و فرصت‌های زیادی ایجاد کند. این بانک همچنین در حال ایجاد یک گروه فنی برای کمک به السالوادور در جهت ایجاد زیرساخت‌های پذیرش بیت کوین است.

اما پروفسور هانکه بر این باور است که نیروهای تاریک از امر پذیرش بیت کوین در السالوادور حمایت می‌کنند و می‌خواهند دلار آمریکا به دست بیاورند.

السالوادور در حال حاضر حقوق کارمندانش را با بیت کوین پرداخت می‌کند و احتمالا چون این کشور نمی‌تواند دلار چاپ کند قصد دارد با پذیرش بیت کوین از شهروندان خود دلار جمع کند.

وظیفه ما در وبلاگ بیتشال افزایش آگاهی کاربران از بازار ارزهای دیجیتال است، به این امید که فعالان و علاقه‌مندان این حوزه بتوانند بهترین عملکرد را در این بازار داشته باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها