Categories
اخبار ایران, اخبار ماینینگ

به گزارش «بیتشال» و به نقل از خبرآنلاین،مدیر عامل انرژی‌های تجدید پذیر گفت: فروش انرژی های تجدیدپذیر به تولیدکنندگان رمز ارز سهولت پیدا کرده است. محمد ساتکین درباره فروش برق و انرژی‌های تجدیدپذیر به استخراج کنندگان رمز ارز اظهار کرد: این طرح اجرا  شده و این فرایند سهولت پیدا کرده است و تولیدکنندگان برق و انرژی‌های تجدیدپذیر می‌توانند برق خود را به استخراج کنندگان رمزارز بفروشند.

وی ادامه داد: استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارز اگر برای استفاده از برق مجاز اقدام کنند که از این امکان بهره‌مند خواهند شد. ساتکین گفت: وزارت نیرو و شرکت توانیر براساس مصوبه هیئت وزیران این آمادگی را دارند  برای کسانی که در چارچوب قانون می‌خواهند در زمینه استخراج رمز ارز فعالیت کنند برق مورد نیاز آنها را تامین کنند و کمک‌های لازم را هم انجام دهند.

معاون وزیر نیرو بیان کرد: اکنون تعدادی از استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال مراجعه کرده و همکاری خوبی با صنعت برق دارند. ساتکین تصریح کرد: اما تعدادی دیگر هستند که دنبال منافع بیشتر با ضرر رساندن به مردم هستند که با این گروه با جدیت برخورد صورت می‌گیرد. با توجه به درآمد مناسب استخراج ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین، افراد زیادی به انجام این کار روی آورده‌اند. دولت بایستی با انجام اقداماتی مناسب عملیات ماینینگ در ایران را به‌گونه‌ای کند که افراد به‌دنبال قانونی انجام دادن آن باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

عناوین